logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig : najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 217
14. maszyna marki Nilpeter w drukarni Natalii

Podczas zakończonych niedawno targów Labelexpo Europe 2023 drukarnia etykiet i opakowań giętkich Natalii Sp. z o.o. zakontraktowała nową, 26-calową maszynę fleksograficzną Nilpeter FA-26, wyposażoną w jedenaście zespołów. Będzie to już 14. rozwiązanie tego duńskiego producenta, jakie trafi do zakładu Natalii w podpoznańskiej Rokietnicy. Dostawcą rozwiązania będzie firma Koenig & Bauer (CEE), która od kilku lat jest wyłącznym dystrybutorem marki Nilpeter na polskim rynku. Dostawa i montaż maszyny przewidziane są na 3. kwartał 2024 r. Pojawi się tu ona w szczególnym dla drukarni Natalii roku – 40-lecia jej obecności na polskim rynku poligraficznym.

29.09.2023 | przeczytano: 229 razy
Kolejne rozwiązanie Koenig & Bauer w zakładach Technopol Group

Technopol Group to dynamicznie rozwijająca się, polska grupa zakładów poligraficznych i przetwórczych, specjalizujących się w produkcji opakowań kartonowych i tekturowych. Należą do niej cztery drukarnie: dwie w Ostrowie Wielkopolskim oraz w Krotoszynie i Żyrardowie. Z myślą o jednej z drukarń ostrowskich, wykonującej przede wszystkim opakowania z tektury falistej, została niedawno zakontraktowana nowa składarko-sklejarka Omega Allpro 165 firmy Koenig & Bauer. To kolejne już rozwiązanie tego niemieckiego producenta zakupione przez Technopol Group. Maszyna, zainstalowana w sierpniu br., została natychmiast obłożona produkcją, znacząco zwiększając potencjał wytwórczy tej firmy w zakresie opakowań tekturowych.

21.09.2023 | przeczytano: 270 razy
Nowy moduł firmy Koenig & Bauer optymalizuje proces druku na blasze

Jako oferent rozwiązań do druku na blasze firma Koenig & Bauer MetalPrint prezentuje jedną ze swoich najnowszych innowacji: system, który dzięki specjalnemu biegowi arkuszy blachy umożliwia ich obustronną kontrolę inline.

19.09.2023 | przeczytano: 290 razy
Michael Kretschmer, premier Saksonii, odwiedza firmę Koenig & Bauer w Radebeul

W dniu 23 sierpnia Michael Kretschmer, premier Saksonii, odwiedził fabrykę firmy Koenig & Bauer w Radebeul. W przededniu 125. rocznicy założenia przedsiębiorstwa, które powstało jako Dresdner Schnellpressenfabrik, premier uzyskał informacje dotyczące najnowszych osiągnięć i aktualnych wyzwań stojących przed firmami zajmującymi się produkcją maszyn drukujących.

04.09.2023 | przeczytano: 263 razy
Royalpack kupuje wielkoformatową sztancę Koenig & Bauer Ipress 145 K PRO

Royalpack ze Słonego k. Zielonej Góry to rodzinna firma specjalizująca się w opakowaniach papierowych wykonanych z wytwarzanej we własnym zakresie tektury falistej. Zadrukowywane są tu one m.in. na wielkoformatowej maszynie offsetowej Koenig & Bauer Rapida 164-6+L ALV3. Niedawno kierownictwo Royalpack – w osobach Andrzeja Tatara i jego syna Piotra – podjęło strategiczną decyzję dotyczącą rozpoczęcia produkcji opakowań wykonanych z tektury litej. Z myślą o tego typu asortymencie zakontraktowana została tu pierwsza w Polsce płaska sztanca Koenig & Bauer Ipress 145 K PRO. Urządzenie będzie dostarczone w 4. kwartale br., a jego wdrożenie zaplanowano na styczeń 2024 r. Szefowie Royalpack zakładają, że opakowania z tektury litej, m.in. z uwagi na globalny trend proekologiczny w wielu branżach (np. spożywczej), wkrótce staną się drugim, ważnym segmentem w jej ofercie.

21.08.2023 | przeczytano: 409 razy
Maszyna fleksograficzna Chroma High Tech w firmie Serwach

Rodzinna firma Serwach z Goleniowa zakontraktowała w ostatnim czasie nową, 5-kolorową maszynę fleksograficzną Chroma High Tech marki Koenig & Bauer Celmacch. Wyposażona w pięć zespołów drukujących i liczne opcje automatyzujące pracę, zostanie tu dostarczona w 4. kwartale br. znacząco – co podkreśla Piotr Serwach, właściciel przedsiębiorstwa – zwiększając potencjał wytwórczy firmy w obszarze opakowań z tektury falistej. Będzie zarazem kolejnym rozwiązaniem Koenig & Bauer, jakie rozpocznie pracę w tej dynamicznie rozwijającej się drukarni opakowaniowej. Maszyna stanowi istotny element realizowanego przez Serwach długoletniego planu inwestycyjnego, uwzględniającego systematyczne zwiększanie powierzchni produkcyjnej i stopniową modernizację parku sprzętowego.

28.07.2023 | przeczytano: 688 razy
Koenig & Bauer współpracuje z Hubergroup Print Solutions

Firma Koenig & Bauer podpisała umowę o współpracy ze specjalistą w dziedzinie farb drukarskich, firmą hubergroup Print Solutions. Obejmuje ona współpracę w zakresie konwencjonalnych farb przeznaczonych specjalnie do arkuszowych maszyn offsetowych Rapida.

10.07.2023 | przeczytano: 479 razy
Koenig & Bauer dostawcą technologii offsetu arkuszowego w formacie jumbo do firmy Rondo

Firma Rondo Ganahl AG inwestuje 36 milionów euro w swój zakład w St. Ruprecht w Styrii i otwiera jedno z najnowocześniejszych centrów druku opakowań z tektury falistej w Europie. Centrum wyposażone zostało między innymi w nową offsetową arkuszową maszynę drukującą Rapida 164 z sześcioma zespołami drukującymi, wieżą lakierującą i przedłużeniem wykładania.

26.06.2023 | przeczytano: 509 razy
Koenig & Bauer dostawcą technologii offsetu arkuszowego do firmy Rondo

Firma Rondo Ganahl AG inwestuje 36 milionów euro w swój zakład w St. Ruprecht w Styrii i otwiera jedno z najnowocześniejszych centrów druku opakowań z tektury falistej w Europie. Centrum wyposażone zostało między innymi w nową offsetową arkuszową maszynę drukującą Rapida 164 z sześcioma zespołami drukującymi, wieżą lakierującą i przedłużeniem wykładania.

19.06.2023 | przeczytano: 499 razy
Media Meeting CEE - Wuerzburg 2023

W 2022 roku koncern Koenig & Bauer wypracował 1,2 miliarda euro przychodu – o 100 milionów więcej niż w 2021 r. Konsekwentnie realizuje wprowadzoną półtora roku temu strategię „Exceeding Print” poprzez cyfryzację, indywidualizację i zrównoważony rozwój, a także skutecznie identyfikuje obszary o wysokim potencjale wzrostu i nie waha się w nie inwestować. Środkowoeuropejski oddział Koenig & Bauer kolejny rok z rzędu plasuje się na podium najlepszych przedstawicielstw.

29.05.2023 | przeczytano: 495 razy
1 2 3
Strona 1/22 (artykułów: 217)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764