logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig : najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 159
Światowa premiera maszyny Varijet 106 firmy Koenig & Bauer Durst

W Radebeul k. Drezna odbyła się światowa premiera maszyny VariJET 106 firmy Koenig & Bauer Durst, towarzyszyły jej ekskluzywne pokazy na żywo. Modułowa cyfrowa maszyna drukująca typu single-pass przeznaczona dla rynku pudełek składanych powstała we współpracy pomiędzy firmami Koenig & Bauer i Durst.

22.10.2021 | przeczytano: 123 razy
Grupa Rossmann inwestuje w maszynę Corrucut firmy Koenig & Bauer

Przedsiębiorstwo ROMCARTON S.A., należące do francuskiej grupy Rossmann, inwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Posiadająca siedem zespołów drukujących maszyna będzie najdłuższym jak do tej pory urządzeniem CorruCUT. Latem przyszłego roku ma ono już podjąć produkcję w rumuńskiej miejscowości Popesti-Leordeni w pobliżu Bukaresztu, w jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w południowo – wschodniej Europie.

22.10.2021 | przeczytano: 126 razy
Karton-Pak: druga linia produkcyjna B0 bazującą na maszynie Koenig & Bauer

Gdy przed czterema laty drukarnia Karton-Pak z Nowej Soli uroczyście otwierała nowy zakład poligraficzny, jej prezes – Jerzy Sarama, zapowiadał, że obok uruchomionej wówczas linii produkcyjnej w formacie B0 z czasem pojawią się tu kolejne. Strategiczny plan rozwoju przedsiębiorstwa zakładał, że druga z nich zostanie wdrożona w 2022 roku. Jednak sytuacja rynkowa, przede wszystkim dynamiczny wzrost zapotrzebowania na opakowania kartonowe na bazie tektury litej ze strony firm z branży spożywczej (z którymi Karton-Pak od lat współpracuje), spowodowały, że inwestycja została przeprowadzona z rocznym wyprzedzeniem. Jej kluczowym elementem były rozwiązania Koenig & Bauer: wielkoformatowa maszyna Rapida 145-7+L ALV3, uzupełniona o zautomatyzowany system logistyki surowca. Podobnie jak wcześniejsza linia B0, zostały one dostarczone przez firmę Koenig & Bauer (CEE). Maszyny tego niemieckiego producenta od kilkudziesięciu lat stanowią podstawę parku sprzętowego Karton-Pak.

13.09.2021 | przeczytano: 558 razy
Koenig & Bauer przystępuje do inicjatywy Healthy Printing

Przystępując do inicjatywy Healthy Printing firma Koenig & Bauer potwierdza swoje zaangażowanie w przyjazne dla środowiska produkty drukowane i opakowania przyszłości. Ponadto, producent maszyn drukujących wzmacnia swoją sieć preferowanych dostawców, z których niektórzy dołączyli już jako członkowie do powyższej inicjatywy. Celem inicjatywy "Healthy Printing" jest promowanie stosowania przyjaznych dla środowiska podłoży drukowych, farb, lakierów i środków pomocniczych stosowanych w produkcji drukowanej z papieru, produktów z tektury falistej i kartonu, tworzyw sztucznych i innych podłoży, a w efekcie ułatwienie skutecznych systemów recyklingu.

06.08.2021 | przeczytano: 409 razy
Światowa premiera maszyny Rapida 105 nowej generacji

W dniach 23. do 27. czerwca w Pekinie odbyły się targi China Print, pierwsze od ponad roku targi stacjonarne w naszej branży. Mottem przewodnim firmy Koenig & Bauer jest hasło „we print your world“, a sama firma zaprezentowała się na stoisku o wielkości  1000 m2 i przedstawiła światową premierę - nową arkuszową maszynę offsetową Rapida 105, pracującej w średnim zakresie formatów.

02.07.2021 | przeczytano: 523 razy

Zwiększenie wydajności i jakości produkowanych opakowań oraz możliwość realizacji projektów uwzględniających szerszy gamut kolorystyczny leżały u podstaw najnowszej inwestycji sprzętowej, zrealizowanej przez drukarnię Akomex ze Starogardu Gdańskiego. Ten, stanowiący część Akomex Group, zakład poligraficzny specjalizuje się od wielu lat w wysokojakościowych opakowaniach dla branży spożywczej, z których coraz większa część trafia na rynki zagraniczne. Jak przyznaje Grzegorz Łajca – prezes Akomex Group, zakup maszyny Rapida 106-7+LTTL SPC ALV3 firmy Koenig & Bauer ma pomóc w dalszej ekspansji całej grupy, głównie na rynki Unii Europejskiej i USA.

01.07.2021 | przeczytano: 476 razy
Kolejne drukarnie wybierają składarko-sklejarki Koenig & Bauer Duran

Pod koniec 2018 r. oferta Koenig & Bauer, skierowana do segmentu opakowań, wzbogaciła się o składarko-sklejarki firmy Duran Machinery. Nowo utworzona spółka Koenig & Bauer Duran (wchodząca od tego czasu w skład Koenig & Bauer Group) umożliwiła zwiększenie globalnej obecności tego tureckiego producenta oraz sprzedaży jego maszyn na wielu rynkach. Dotyczy to także Polski, gdzie kontraktowane są kolejne rozwiązania, zarówno do dużych, korporacyjnych klientów, jak też do mniejszych przedsiębiorstw rodzinnych. Plany firmy – jak prognozuje Eren Sentürk, Senior Sales Manager Koenig & Bauer Duran – zakładają dalszy rozwój i sprzedaż następnych maszyn jeszcze w tym roku.

02.06.2021 | przeczytano: 466 razy
Instalacja maszyny FA-26 w drukarni Flexoprint

FlexoPrint A/S w Randers, będąca częścią grupy Optimum Group, została ostatnio pierwszą duńską drukarnią, która zainstalowała nowe urządzenie FA-26 firmy Nilpeter.

29.05.2021 | przeczytano: 356 razy
Rapida 106 X z w pełni automatyczną logistyką form drukowych w Krüger

Firma Krüger Druck+Verlag zlokalizowana w miejscowości Merzig w Sarze już od kilku miesięcy jest pilotażowym użytkownikiem maszyny Rapida 106 X. Ośmiokolorowa maszyna pracująca w formacie B1 wyposażona jest w odwracanie arkusza umożliwiające druk 4 na 4, dodatkowy zespół lakierujący oraz w pełni automatyczne rozwiązanie logistyki form drukowych. Osiągająca wydajność produkcyjną do 20.000 arkuszy na godzinę – także w trybie odwracania - Rapida 106 X stanowi obecnie podstawę produkcji tego dostawcy usług poligraficznych.

28.05.2021 | przeczytano: 347 razy
W Customer Technology Center zainstalowano maszynę fleksograficzną Evo XC

W Customer Technology Center (CTC) w Würzburgu obok maszyny do druku cyfrowego typu singlepass RotaJET stanęło jeszcze jedno urządzenie. Od kwietnia do dyspozycji odwiedzających klientów jest także maszyna Evo XD 8 przeznaczona do zadruku opakowań elastycznych.

07.05.2021 | przeczytano: 316 razy
1 2 3
Strona 1/16 (artykułów: 159)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764