logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Komitet Obrony Branży Targowej: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 24

- Bardzo optymistyczny dla branży targowej wydaje się pierwszy kwartał tego roku – uważa Beata Kozyra, dyrektor generalny, członek zarządu Polskiej Izby Przemysłu Targowego, i to pomimo długiego zastoju i wyzwań. Wskazuje przy tym, że po pierwszych imprezach targowych, które odbyły się w tym roku, niektóre firmy branży przewidują, że w 2023 roku przychody wzrosną nawet do 91% poziomu sprzed pandemii. Ubiegły zaś rok był pierwszym pełnym okresem, w którym targi wychodziły z pandemicznej zapaści. - Frekwencja zarówno wystawców, jak i zwiedzających na targach po pandemii również wzrasta – wynika z danych Polskiej Izby Przemysłu Targowego za 2022 rok.

03.04.2023 | przeczytano: 1120 razy

Jak najszybszego zakończenia procedury rozliczania Tarczy PFR 2.0. – domagają się od Polskiego Funduszu Rozwoju przedsiębiorcy zrzeszeni w Komitecie Obrony Branży Targowej. Chodzi głównie o właścicieli mikroprzedsiębiorstw, często rodzinnych, firm pracujących dla organizatorów branżowych targów. Nadal czekają oni na decyzję, która kończy ich udział w całym tym programie, i to mimo zakończenia jeszcze w lutym składania wniosków o rozliczenie przyznanej subwencji z Tarczy PFR 2.0. Ich sytuację utrudnia to, że PFR przesunął termin wydania decyzji w tej sprawie dopiero na połowę lipca. Komitet Obrony Branży Targowej ostrzega, co spowodować może brak możliwości zakończenia rozliczenia tarczy:

16.05.2022 | przeczytano: 1258 razy

Z nadzieją na utrzymanie coraz większej frekwencji branża targowa wchodzi w nowy rok. 2021 był kolejnym okresem zmagania się ze skutkami pandemii, które dla targów okazały się ogromnym wyzwaniem: blisko 3 mld zł strat czy odejście 60 tys. osób z pracy w tym sektorze – w wyniku zwolnień, upadków firm, jak również - spowodowanego niepewnością - przebranżowienia. Choć coraz więcej wystawców i zwiedzających deklaruje chęć powrotu na targi, to przed branżą nadal trudny czas. Jak przyznają jej przedstawiciele, w ciągu ostatnich dwóch lat nauczyła się ona funkcjonować w trudnych warunkach i – jak deklarują - w pełni przygotowana jest do organizacji bezpiecznych imprez targowych. Na przeszkodzie stoi obecnie jednak m.in. obawa potencjalnych wystawców i klientów  ponownym zamrożeniem branży i odwołanymi imprezami targowymi czy trudna, wymagająca udzielenia pomocy, sytuacja, w jakiej znalazły się tysiące współpracujących z targami firm.

14.02.2022 | przeczytano: 1050 razy

O włączenie targowych firm podlegających pod PKD 82.30 i 73.11 do pomocy w ramach tarczy 10.0, przyznanie im rządowego wsparcia na obiecane przez ministerstwo m-ce maj-sierpień 2021, wliczenie do rozliczenia tarczy PFR 2.0 czasu do sierpnia 2021 włącznie czy przedstawienie im wytycznych dotyczących bezpiecznej organizacji imprez targowych – zwraca się do premiera Komitet Obrony Branży Targowej. Zaznacza on, że rząd całkowicie pominął branżę targową w ostatniej tarczy rządowej 10.0 i wprowadził dyskryminujący ją sposób rozliczenia tarczy PFR 2.0 dla średnich i małych firm, gdzie prognozowane zwroty środków sięgają u nich średnio 50 % wartości pomocy. Zwraca też uwagę, na lekceważenie targowych przedsiębiorców przez resort Rozwoju i Technologii w rozmowach on-line w 2021 roku w sytuacji, gdy funkcjonowanie imprez targowych odbywa się obecnie w coraz bardziej ograniczonym wymiarze, przy braku możliwości obsługi polskich wystawców za granicą.

25.01.2022 | przeczytano: 1853 razy

- W naszym kraju ciągle brakuje przepisów regulujących tą sytuację – tak przedstawiciel Komitetu Obrony Branży Targowej komentuje niepewność, jaka towarzyszy branży targowej w czasie nasilającej się 4 fali epidemii Covid 19. Komitet kładzie nacisk na konieczność jak najszybszego wydania przepisów dotyczących wstępu i uczestnictwa w imprezach targowych, a takie obowiązują już w większości krajów na naszym kontynencie.

09.11.2021 | przeczytano: 747 razy

O interwencję w sprawie zmiany numeru kategorii PKD dla firm projektujących i budujących stoiska zwraca się do premiera Komitet Obrony Branży Targowej. Przedsiębiorstwa zajmujące się wznoszeniem targowych stoisk podlegają bowiem wciąż temu samemu numerowi PKD 73.11.Z, co i firmy reklamowe, a te całkiem dobrze radziły sobie podczas spowodowanego pandemią kryzysu. Przez taką, a do tego – jak się okazuje – błędną, klasyfikację PKD firmy projektujące i budujące stoiska pozostawały bardzo często bez rządowej pomocy z tzw. „tarcz”. Od niemal roku Komitet Obrony Targowej pertraktuje w tej sprawie z odpowiedzialnym za klasyfikowanie branż w ramach PKD Głównym Urzędem Statystycznym. Jak dotąd – bez rezultatu.

20.10.2021 | przeczytano: 670 razy

Na przyznanie 70 procent wartości tego, co z powodu poniesionych przez pandemię strat, należy się poszkodowanym przedsiębiorstwom – czekają wciąż pracujące dla targów firmy. Miałyby one do tego prawo dzięki tzw. ustawie odszkodowawczej, która cały czas czeka w sejmie na uchwalenie. W obliczu zbliżającej się 4 fali epidemii branża targowa oczekuje też nowych wytycznych, niezbędnych do organizacji imprez targowych. Obowiązywałyby one jednakowo wszystkich organizatorów czy wystawców i precyzowałyby, w jakich warunkach czy przy jakich obostrzeniach toczyć się mogą branżowe targi. Do dziś bowiem w mocy pozostają stare wytyczne, kiedy poprzednia fala zachorowań spadała.

22.09.2021 | przeczytano: 916 razy

Na wytyczne dotyczące organizacji imprez targowych czekają wciąż przedsiębiorcy zajmujący się projektowaniem i budową stoisk, a także wszyscy, którzy pracują dla branżowych targów. 1 września rozpocząć się powinien, jak zwykle, sezon targowy. - Decydenci ponownie pogrywają sobie z branżą targową w kotka i myszkę. Mamy się dowiedzieć, jak brzmią przepisy już w trakcie trwania imprez? – pytają właściciele firm zrzeszeni w Komitecie Obrony Branży Targowej. Wytyczne dotyczą bezpieczeństwa pandemicznego i obowiązywać mają zarówno organizatorów, jak i uczestników imprez targowych. Przedsiębiorcy, którzy szykują powierzchnie wystawiennicze, powinni znać te wytyczne wcześniej, aby się do nich dostosować.

26.08.2021 | przeczytano: 641 razy

Przyznania środków na odbudowę, głównie przez przyspieszenie procedowania projektu tzw. ustawy odszkodowawczej, a także wyznaczenia planowej i racjonalnej perspektywy rozwoju sytuacji w kraju – domagają się od rządu przedsiębiorcy zrzeszeni w Komitecie Obrony Branży Targowej. Po ponad półtora roku niebytu ich branży potrzebne jest im przede wszystkim zapewnienie stabilnej perspektywy: zarówno dla firm targowych, jak i dla wystawców, którzy zamierzają wrócić do wystawiania się na targach. Komitet przypomina też, że apelował już  wielokrotnie o stworzenie funduszu ubezpieczeń wystawców w przypadku odwołania imprezy targowej, jednak – jak dotąd – pozostaje to bez żadnego odzewu.

28.07.2021 | przeczytano: 510 razy

O nadanie jak najszybszego biegu pracom nad projektem ustawy odszkodowawczej zwracają się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek przedsiębiorcy zrzeszeni w Komitecie Obrony Branży Targowej. Wskazują, że dzięki opracowanym przez Senat unormowaniom cały sektor targowy otrzymałby w ten sposób niezbędną pomoc, aby przetrwać. Przypominają, że reprezentują jedną z najciężej doświadczonych przez pandemię branż, bowiem niemal od marca 2020 roku, i to mimo częściowego odblokowania zeszłego lata, organizowanie imprez targowych pozostaje faktycznie zawieszone, a dotychczasowa pomoc dla firm targowych – stanowczo za mała.

22.06.2021 | przeczytano: 562 razy
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 24)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764