logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

MKiDN: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 22

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje: Rządowe Centrum Legislacji opublikowało zaktualizowany projekt Ustawy o artystach zawodowych. To zakończenie procesu kilkumiesięcznych prac legislacyjnych obejmujących m.in. konsultacje publiczne oraz uzgodnienia międzyresortowe. Ustawa cywilizuje warunki pracy artystycznej oraz zapewnia najsłabiej zarabiającym twórcom minimum bezpieczeństwa socjalnego w postaci dostępu do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych. Podczas prac nad projektem rozpatrzone zostały wszystkie uwagi zgłaszane m.in. przez instytucje, związki zawodowe, organizacje zrzeszające artystów oraz osoby prywatne. W ramach konsultacji przeprowadzono też rozmowy z przedstawicielami producentów i importerów sprzętu elektronicznego.

01.07.2022 | przeczytano: 263 razy (komentarzy: 2)
Orzeł uratowany? Ustawa o symbolach państwowych do grubej poprawki!

Czy Orzeł uniknie opadającej powieki i pozłacanych nóg? Po fali krytyki, Ministerstwo Kultury rezygnuje z części kontrowersyjnych rozwiązań w nowelizacji przepisów o symbolach państwowych. Nadal jednak forsuje zmiany w narodowym hymnie.

01.02.2022 | przeczytano: 642 razy

Zgodnie z informacją zamieszczoną 22 października na stronie MKiDN, jeszcze w grudniu ustawa o uprawnieniach artysty zawodowego zostanie wpisana do rządowego wykazu prac legislacyjnych.

04.12.2020 | przeczytano: 474 razy

W dniu swojego święta wiele muzeów mogło ponownie otworzyć drzwi dla zwiedzających, jednak tylko przy spełnieniu wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym samym dniu ruszyła także akcja społeczno-informacyjna #pewniewmuzeum. Inicjatywa zakłada wspólne, edukacyjne działania muzeów w całej Polsce, mające na celu propagowanie nowych zasadach zwiedzania. Ideą kampanii jest, aby goście muzeów czuli się w nich pewnie – stąd nazwa projektu: #pewniewmuzeum. Akcję zainicjowało Muzeum Polskiej Wódki, a wspiera ją lokalnie Warszawska Organizacja Turystyczna.

25.05.2020 | przeczytano: 526 razy

Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński przedstawił reprezentantom stowarzyszeń twórczych skalę i zakres działań pomocowych dla ludzi kultury przygotowanych zarówno przez ministerstwo, jak i rząd w ramach ogólnych narzędzi osłonowych dla polskiej gospodarki. Podczas spotkania Zespołu Antykryzysowego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego dyskutowano o ewentualnym rozszerzeniu zakresu wsparcia oraz zmianach w ramach już funkcjonujących rozwiązań.

04.05.2020 | przeczytano: 440 razy
Niepodległa - Kronika życzliwości w czasach kryzysu

Biuro Programu „Niepodległa” uruchamia nowy projekt zapraszający Polaków do dzielenia się pozytywnymi doświadczeniami z czasów epidemii koronawirusa, które pokazują, że działając razem możemy przezwyciężyć wszystkie przeciwności. Każdy, kto spotkał się z życzliwością, z inicjatywami zachęcającymi innych do okazania dobroci serca lub sam organizuje podobne przedsięwzięcia, może zgłosić takie działanie na stronie www.niepodlegla.gov.pl w zakładce wydarzenia. Kronika stanie się nie tylko internetowym pamiętnikiem szlachetnych inicjatyw, ale też użytecznym narzędziem. Osobom i instytucjom potrzebującym pomocy w czasie narodowej kwarantanny pozwoli na proste wyszukanie wsparcia w ich miastach i gminach.

27.03.2020 | przeczytano: 495 razy
Wrocławski Manhattan w Nowym JorkuZobacz fotorelację

Wystawa wybitnej architektki polskiego modernizmu, Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak po raz pierwszy zostanie zaprezentowana poza Polską. Przez trzy miesiące w znanej i cenionej galerii Center for Architecture w Nowym Jorku, będzie można zobaczyć projekty i rysunki autorki. Nie zabraknie archiwalnych i współczesnych fotografii, filmów oraz modeli najciekawszych obiektów – zarówno zrealizowanych, jak i tych, które na zawsze pozostały jedynie koncepcją.

26.02.2019 | przeczytano: 747 razy
Konkurs na identyfikację dla Instytutu Muzyki i Tańca

STGU zaprasza do wzięcia udziału w dwuetapowym konkursie na wykonanie identyfikacji dla Instytutu Muzyki i Tańca (wkrótce: Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca).

07.01.2019 | przeczytano: 674 razy
Ministerstwo Kultury broni wartości: Wstydliwy finał konkursu

Zawstydzającym skandalem zakończył się konkurs na kartkę świąteczną zorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które odcięło się od tego przedsięwzięcia ulegając fali hejtu i krytyki.

31.12.2018 | przeczytano: 1265 razy
„Bez/Granicznie” – nowa wystawa na placu Europejskim

Fundacja Sztuka w Mieście zaprasza na nową wystawę w plenerowej galerii Art Walk na placu Europejskim. Od 8 grudnia do końca lutego będzie tam można oglądać ekspozycję zatytułowaną „Bez/Granicznie” będącą wypowiedzią młodych uczestników i obserwatorów życia społecznego na ważne tematy.

03.12.2018 | przeczytano: 373 razy
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 22)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764