logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Massachusetts Institute of Technology: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 17
Problemy z AI. Czy prawo powstrzyma „bunt maszyn”?

Prawne problemy ze sztuczną inteligencją narastają wraz z dynamicznym rozwojem technologii AI. System regulacyjny nie nadąża nie tylko za tworzeniem prawa wyznaczającego granice dla nowej technologii, ale też złożonością procesu tworzenia algorytmów, które często są utajnione. Obecne regulacje nie są adekwatne, co prowadzi do skrajnie różnych rozstrzygnięć kwestii odpowiedzialności, praw autorskich i kwestii etycznych w różnych zakątkach świata. Naszą odpowiedzialnością jest zrozumieć, przewidywać, projektować i regulować, w tym prawnie, nową rzeczywistość.

04.03.2024 | przeczytano: 740 razy
Medyczne fake newsy rozprzestrzeniają się jak choroby zakaźne

44 proc. Polaków zdecydowanie poparło przynajmniej jedną nieprawdziwą informację o tematyce zdrowotnej – pokazało badanie GfK przeprowadzone w ubiegłym roku dla Fundacji Digital Poland. Obszar zdrowia jest jednym z najczęściej wykorzystywanych motywów w fake newsach. Zjawisko to mocno przybrało na sile zwłaszcza w pandemii COVID-19 i wciąż jest obecne, a walka z nim jest bardzo trudna, ponieważ nieprawdziwe informacje w internecie – podobnie jak wirusy – szybko i łatwo się rozprzestrzeniają. Z serwisów fact-checkingowych do weryfikowania informacji korzysta tylko ok. 5 proc. Polaków. Co istotne, na pseudonaukowe teorie i fake newsy bardziej podatni są ludzie młodzi, ufający mediom społecznościowym, którzy nie są w stanie samodzielnie odróżnić, co jest prawdą, a co fałszem.

22.12.2023 | przeczytano: 693 razy
Prof. Aleksandra Przegalińska felietonistką „Wprost”

Na łamach „Wprost” zadebiutowała prof. Aleksandra Przegalińska. Tematami jej felietonów będzie to, jak nowe technologie wpływają na naszą pracę, relacje, a nawet tożsamość. – Będziemy krytycznie analizować trendy, demaskować mity i poszukiwać odpowiedzi, które pomogą nam zrozumieć, w jakim kierunku zmierza nasza cyfrowa przyszłość – zapowiada profesor Aleksandra Przegalińska. Pierwszy felieton ukazał się 4 października 2023 r.

07.10.2023 | przeczytano: 371 razy

Tak uśmiech, jak i grymas, to niewerbalne sposoby komunikacji międzyludzkiej. Umiejętność odszyfrowania tego, co oznaczają, to prawie jak czytanie w myślach. Już niedługo taki dar posiądzie biznes. Według firm analitycznych, sektor światowej gospodarki zajmujący się automatycznym rozpoznawaniem emocji już w 2021 osiągnie wartość 40 mld USD, a zaledwie 3 lata później – okrągłe 100 mld USD.

23.01.2020 | przeczytano: 702 razy
Czas na druk 4D

Inżynierowie coraz śmielej eksperymentują z materiałami programowalnymi wykonanymi za pośrednictwem technologii druku 4D. Na rynku pojawiają się pierwsze powszechnie dostępne produkty, które wykonano przy wykorzystaniu druku 4D, a naukowcy testują potencjał materiałów programowalnych w branży medycznej. W przyszłości technologia ta może posłużyć do masowej produkcji spersonalizowanych przedmiotów, elastycznych robotów czy innowacyjnych przyrządów medycznych. Jeszcze w tym roku na rynek trafi pierwsza myszka dla graczy wykonana w tej technologii.

16.09.2019 | przeczytano: 613 razy
Połowa Polaków styka się z dezinformacją w sieci

Treści udające rzetelne dziennikarstwo, farmy trolli czy pseudoanonimowe ataki na polityczną konkurencję stają się w sieci coraz częstsze i powszechniejsze. Już ponad połowa Polaków przyznaje, że spotkała się z dezinformacją w internecie – wynika z raportu Pracowni Badań Społecznych NASK. Zdaniem internautów co trzecia informacja jest zmanipulowana. Jednocześnie dwie trzecie badanych nigdy nie weryfikuje wiarygodności informacji lub robi to sporadycznie. Takie wyniki budzą niepokój szczególnie przed wyborami. Konieczna jest edukacja internautów, czemu ma służyć serwis bezpiecznewybory.pl.

20.05.2019 | przeczytano: 308 razy

Prelekcje poświęcone interakcji człowiek-maszyna i sztucznej inteligencji otworzą pierwszy dzień 12. edycji FORUM IAB. Do agendy wydarzenia dołączyły wystąpienia badaczy sztucznej inteligencji – Kevin Warwick, emerytowany profesor uniwersytetów Reading i Coventry oraz Aleksandra Przegalińska, prowadząca badania w Massachusetts Institute of Technology.

11.05.2018 | przeczytano: 900 razy
Do 2021 r. globalny rynek telewizyjny będzie wart 373 mld dolarów

Globalny rynek telewizyjny do 2021 r. będzie wart blisko 373 mld dolarów. Zmiany na tym rynku nie są rewolucyjne, ale ewolucja następuje w sposób ciągły. W najbliższych latach coraz większą rolę będzie odgrywać technologia eye trackingu, czyli śledzenia ruchu gałek ocznych, która zgromadzi dane o zainteresowaniach i nawykach użytkowników, przenosząc widzów do wirtualnego świata.

11.10.2017 | przeczytano: 644 razy
Czwarta edycja Digital Marketing Heroes zakończona

Już czwarta edycja Digital Marketing Heroes dobiegła końca. Konferencja poświęcona najświeższym trendom w marketingu cyfrowym i reklamie programmatic odbyła się w tym roku 31 maja w warszawskim klubie Patio. Na scenie wydarzenia organizowanego przez Sociomantic Labs pojawili się specjaliści ze środowisk naukowych m. in Massachusetts Institute of Technology oraz czołowi eksperci branżowi z UberEATS, Google, Media Impact Polska, OpenX, Neuroidea czy Komputronik.

02.06.2017 | przeczytano: 757 razy
AppSky – szybkie tworzenie aplikacji na Windows Phone

W styczniu wystartuje AppSky – platforma internetowa, która pozwala tworzyć aplikacje mobilne na Windows Phone w ciągu paru godzin. Aplikacje składane są z gotowych elementów, co sprawia, że powstają kilkanaście razy szybciej i taniej niż dotychczas. Użytkownicy platformy nabywają prawo do sprzedawania własnych produkcji w sklepie z aplikacjami i zarabiania na dodawanych do nich reklamach. Warto zaznaczyć, że rozwiązanie działa we wszystkich urządzeniach wykorzystujących środowisko Windows 8: komórkach, komputerach i tabletach.

19.12.2015 | przeczytano: 993 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 17)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764