logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Plaster: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 11
11. PLASTER – Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej

11. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Grafiki Projektowej Plaster koncentruje się wokół twórczości plakatowej i nawiązuje tym samym do pierwszej edycji wydarzenia, kiedy jego pełna nazwa brzmiała: Międzynarodowy Festiwal Plakatu i Typografii. Na skutek nieustannie poszerzającej się formuły projektowania graficznego, będącego głównym punktem odniesienia dla wydarzeń Plastra, w 2018 roku nazwa zmieniła się na obecnie obowiązującą. Formułą niezmienną przez wszystkie 11 lat trwania festiwalu było konfrontowanie polskiego dizajnu graficznego z aktualnymi trendami tej dziedziny sztuki w Europie i na świecie. W tym roku możemy przeanalizować to w odniesieniu do sztuki francuskiej.

18.05.2020 | przeczytano: 301 razy
Nic nie może wiecznie trwać - kampania społeczna

Z krajobrazu miejskiego zniknęły imprezy, pokazy filmowe, wystawy, festiwale, koncerty, a teatry są zamknięte. Charakterystyczne kolorowe słupy, które od zawsze były źródłem informacji, gdzie warto pójść, i co się dzieje, od kilku tygodni stały puste, lub zdobiły je plakaty odwołanych marcowych wydarzeń.

30.04.2020 | przeczytano: 633 razy
Lampa Fomei LED Mini RGB 12

W ofercie wyłącznego dystrybutora produktów FOMEI, Medikon Polska, pojawiła się nowa lampa, należąca do rodziny LED MINI. Do dotychczasowych dwóch jednostek z soczewką Fresnela dołącza mały panel LED RGB o mocy 12W. Temperaturę barwową światła można regulować w zakresie 2500K do 9000K. Lampa nie tylko potrafi świecić wszystkimi kolorami spektrum RGB, ale ma także zaprogramowane różne efekty świetlne.

20.11.2019 | przeczytano: 366 razy
10. Plaster – Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej

10. edycja festiwalu Plaster porusza zagadnienia dizajnu graficznego opartego głownie na działaniach analogowych, geście graficznym, ręcznie tworzonej typografii, fizycznej ekspresji formy graficznej i kaligrafii. Artyści zaproszeni na festiwal będą prezentowali swoje prace w postaci wydruków, rysunków, ale też działań komponowanych bezpośrednio na ścianach galerii.

10.05.2019 | przeczytano: 716 razy
9. Plaster: Grafika użytkowa Islandii

Tegoroczna edycja festiwalu poświęcona jest grafice projektowej z Islandii i, co jest już tradycją „Plastra”, konfrontacji jej ze współczesnymi zjawiskami w polskie sztuce projektowej.

24.04.2018 | przeczytano: 764 razy
Plaster 2017 poświęcony grafice słowackiej

Tegoroczna, 8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Plakatu i Typografii PLASTER poświęcona będzie grafice projektowej ze Słowacji.

21.04.2017 | przeczytano: 582 razy
Tapety do druku wielkoformatowego Hanzwall w Sico Polska

Wprowadzając tapety HanzaWall, Sico Polska poszerza ofertę materiałów z serii Deco Line dedykowanych do realizacji typu Interior Design. Gama produktów HanzaWall to winylowe tapety ścienne na podkładzie flizelinowym i papierowym.

28.05.2014 | przeczytano: 7957 razy (komentarzy: 6)
5 Plaster: Międzynarodowy Festiwal Plakatu i Typografii

Piąta edycja festiwalu Plaster dotyczyć będzie relacji artystycznych i wymiany ekspresji twórczej pomiędzy polską a hiszpańską grafiką projektową. Obok syntetycznego znaku graficznego, tak często wykorzystywanego przez artystów w plakacie czy identyfikacji wizualnej, a także obok ekspresyjnej i eksperymentalnej typografii, zobaczymy silną reprezentację ilustracji książkowej.

18.04.2014 | przeczytano: 1223 razy
4. Plaster: festiwal plakatu i typografii w Toruniu

4. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Plakatu i Typografii Plaster to konfrontacja nowoczesnej i poszukującej typografii z plakatem, który jest niepokorny i wymyka się tradycyjnym schematom projektowym. Typografia w plakacie to surowe akcenty kolorystyczne – ekspresja podziałów kompozycyjnych plakatu doskonale równoważy zawarty w nim rytm liter, słów i zdań. Układy typograficzne występujące w identyfikacji wizualnej, projektach książek, katalogów dynamicznie współbrzmią z różnorodną, wielowymiarową warstwą graficzną.

20.05.2013 | przeczytano: 1075 razy
3 Plaster: festiwal plakatu i typografii

3 Edycja Międzynarodowego Festiwalu Plakatu i Typografii Plaster będzie dotyczyła zagadnień relacji kulturowych i twórczych pomiędzy polską i białoruską grafika projektową. Temat wzajemnych odniesień na polu szeroko rozumianego designu, pomimo bliskości geograficznej i silnych skojarzeń historycznych między oboma narodami, wydaje się cały czas mało spenetrowany. Festiwal wywoła działania symetryczne – zobaczymy sztukę polskich i białoruskich projektantów w równych proporcjach.

11.04.2012 | przeczytano: 1593 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 11)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764