logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Platige Image: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 155
Platige USA LLC z pierwszymi sukcesami na rynku amerykańskim

Rynek innowacyjnych usług wymaga doświadczonego zespołu, dlatego Platige Image, studio obchodzące w tym roku 25-lecie działalności informuje o kolejnych znanych specjalistach, którzy dołączyli do w amerykańskiego oddziału w Manhattan Beach, w stanie Kalifornia. Widoczne są też pierwsze efekty działalności Platige USA LLC. Studio może pochwalić się już sukcesami, w tym współpracą przy reklamach, wyreżyserowanych przez nagrodzonego Oscarem Janusza Kamińskiego.

09.08.2022 | przeczytano: 135 razy

W przedstawionym sprawozdaniu finansowym za I kwartał 2022 r. Grupa Kapitałowa Platige Image poinformowała o intensywnych działaniach na rynkach zagranicznych oraz dobrze zaplanowanym portfelu zamówień na nadchodzący rok. Dodatkowo, po zakończeniu I kwartału Spółka ogłosiła wypłacenie pierwszej w jej giełdowej historii dywidendy z zysku za 2021 rok.

11.05.2022 | przeczytano: 134 razy
Cinematic Resident Evil: Village od Platige Image zdobył Webby People’s Voice

Produkcja Resident Evil: Village została uhonorowana nagrodą w 26. edycji corocznego konkursu Webby w kategorii People’s Voice Winner. To wyjątkowe wyróżnienie dla polskiego studia, które od wielu lat specjalizuje się w tworzeniu cinematików oraz efektów specjalnych do filmów i seriali. W tegorocznej edycji ponad 500 000 użytkowników oddało prawie 2 mln głosów tylko w kategorii Webby People’s Voice. Platige rywalizowało z najlepszymi światowymi trailerami, takimi jak Swan Song Apple TV +, czy produkcją Billie Ellish x Beat Saber autorstwa Good Company.

27.04.2022 | przeczytano: 678 razy
Platige Image rozwija dział Film & TV

Studio poszerza swoją działalność w zakresie developmentu i produkcji filmowej oraz telewizyjnej. Platige Image przygotowuje szereg projektów łączących osadzone w gatunku koncepty z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w dziedzinie technologii. Nadrzędnym celem studia jest łączenie polskich twórców i partnerów z ich zagranicznymi odpowiednikami, realizując projekty z międzynarodowym potencjałem. Za rozwój inicjatywy odpowiadać będzie Julia Gniadecka, która awansowała na stanowisko Head of Film&TV.

20.04.2022 | przeczytano: 282 razy
Nowa reklama Astona Martina V12 stworzona w Unreal 5

Studio Platige Image stworzyło w pełni komputerowy film reklamowy dla jednej z najbardziej kultowych marek samochodów sportowych w historii motoryzacji – firmy Aston Martin. Projekt powstał w całości na najnowszym silniku gier komputerowych Unreal Engine 5, który niedawno miał swoją światową premierę. Efekty tego wyjątkowego połączenia można już zobaczyć na kanale Youtube. Zapnijcie pasy i przygotujcie się na jazdę kultowym modelem Aston Martin V12 Vantage.

13.04.2022 | przeczytano: 234 razy
Cinematic Resident Evil: Village autorstwa Platige Image z nominacją do 26. edycji Webby Awards

Produkcja została nominowana w kategorii: Video. Oznacza to, że animacja została wyróżniona, jako jeden z pięciu najlepszych projektów na świecie w swoich kategoriach i znajduje się wśród 12 proc.  z ponad 14 000 najciekawszych prac pochodzących z całego świata! Resident Evil: Village zdobył także prestiżowe wyróżnienie Webby Honoree.

07.04.2022 | przeczytano: 379 razy
Samsung startuje z pierwszą kampanią 3D DOOH w Polsce ujawniając współpracę z idolem Gen Z

W ramach kampanii promującej najnowszą serię flagowych smartfonów Galaxy S22, Samsung prezentuje pierwszą w Polsce reklamę w formacie 3D Digital Out of Home, ujawniając równocześnie współpracę z nowym ambasadorem – Żabsonem.

05.04.2022 | przeczytano: 345 razy

W przedstawionym sprawozdaniu finansowym za 2021 rok Grupa Kapitałowa Platige Image poinformowała, że zrealizowała łączne przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 106 mln 455 tys zł. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego przychody te wzrosły o 15,3 mln zł, tj. o 17 %. Oznacza to przekroczenie historycznej bariery 100 mln zł. Również pozostałe wskaźniki finansowe, w tym zysk operacyjny oraz zysk netto ukształtowały się na najwyższych historycznie poziomach.

17.03.2022 | przeczytano: 328 razy
Greg Ciach dołącza do Platige Image

Do zespołu Platige Image dołączyła nowa osoba z dużym doświadczeniem w branży Game Dev. Funkcję Business Development Directora objął Greg Ciach, który odpowiadać będzie za rozwój Platige w obszarze Game Development. Jego zadaniem będzie także udział w projektach na styku gier video i filmu. Greg w swojej dotychczasowej karierze realizował zlecenia dla czołowych klientów, pełnił też kluczowe funkcje w studiach gamedevowych.

03.03.2022 | przeczytano: 457 razy

Grupa Kapitałowa Platige Image informuje o powołaniu nowej spółki, której zadaniem jest pozyskiwanie i realizacja zamówień a także budowanie i utrzymywanie relacji z klientami z amerykańskiego rynku reklamowego. Studio od wielu lat intensywnie działa z partnerami biznesowymi zza oceanu, nawiązując stałe współprace, między innymi oferując produkcję najwyższej jakości cinematików gamingowych. Otwarcie nowego przedstawicielstwa w Los Angeles przyczyni się do usprawnienia procesu ofertowania i pozyskania nowych klientów w zakresie produkcji i postprodukcji reklamowej. Spółka już pozyskała pierwsze projekty.

08.02.2022 | przeczytano: 225 razy
1 2 3
Strona 1/16 (artykułów: 155)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764