logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Polska Izba Fleksografów: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 15
Mark Andy, PC Print i Emipak partnerami spotkania Polskiej Izby Fleksografów

Polska Izba Fleksografów wraz z partnerami – firmami Mark Andy, Emipak (przedstawicielem BST w naszym kraju) i PC Print – zorganizowała szkolenie dedykowane specjalistom z branży fleksograficznej, zaangażowanym w techniczne aspekty produkcji. Wydarzenie odbywało się w dniach 26 i 27 października br. w Warszawie w dwóch odsłonach. Pierwszego dnia miało ono charakter teoretyczny, drugiego – w warszawskim Centrum Technologicznym Mark Andy – typowo warsztatowy. Wzięli w nim udział operatorzy maszyn i drukarze, technologowie, ale także menedżerowie produkcji, pracownicy przygotowalni i przedstawiciele działów handlowych. Mogli oni tu z jednej strony uzyskać czysto teoretyczne informacje, ale szczególnie ciekawą propozycją organizatorów były warsztaty, podczas których przygotowywano i drukowano wspólnie z uczestnikami prace na maszynach fleksograficznych i hybrydowych Mark Andy (uwzględniających różne technologie drukowania i uszlachetniania). Goście otrzymali więc przy tej okazji sporą dawkę wiedzy praktycznej, potrzebnej w ich codziennej pracy. Wartością dodaną wydarzenia – jak podkreślali jego uczestnicy – była również możliwość wymiany doświadczeń i aspekt integracyjny – m.in. podczas wspólnej kolacji wieńczącej pierwszy dzień spotkania.

18.11.2022 | przeczytano: 356 razy

W dniach 23-24 maja br. w hotelu Arche w Pile odbędzie się Konferencja Fleksografów 2022. Wydarzenie to  – jak podkreślają nowe władze Polskiej Izby Fleksografów (PIF) – jest kontynuacją organizowanych przez nią dorocznie spotkań branżowych. Firma Sun Chemical, która od wielu lat aktywnie wspiera różne inicjatywy podejmowane przez PIF, będzie Platynowym Sponsorem tego wydarzenia. Jej przedstawiciele wygłoszą też dwa referaty, które w dużej mierze dotyczyć będą wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w branży poligraficznej, który – jak podkreśla firma - staje się jednym z priorytetów dla wielu drukarń, również tych koncentrujących się na produkcji opakowań i etykiet w technice fleksograficznej.

10.05.2022 | przeczytano: 535 razy
Sun Chemical platynowym sponsorem Forum Fleksograficznego

Po raz kolejny Sun Chemical został platynowym sponsorem Forum Fleksograficznego, które od lat organizuje Polska Izba Fleksografów (PIF).  Podczas wydarzenia przedstawiciel tej firmy – Colin Smith, pełniący funkcję European Product Managera - wystąpił z prezentacją zatytułowaną „Utrzymanie wydajności procesu druku w szybko zmieniającym się świecie”. Forum odbyło się w dniach 13-14 września br. w Kazimierzu Dolnym.

23.09.2021 | przeczytano: 830 razy

„Utrzymanie wydajności procesu druku w szybko zmieniającym się świecie” będzie kluczowym tematem wystąpienia firmy Sun Chemical podczas tegorocznej edycji Forum Fleksograficznego, organizowanego od lat przez Polską Izbę Fleksografów (PIF). Odbędzie się ono w dniach 13-14 września w Kazimierzu Dolnym. Firma Sun Chemical będzie po raz kolejny platynowym sponsorem tego wydarzenia.  

23.08.2021 | przeczytano: 652 razy

Polski oddział Sun Chemical po raz kolejny był platynowym sponsorem Forum Fleksograficznego, odbywającego się w tym roku w dniach 14-15 września w Kazimierzu Dolnym, zorganizowanego przez Polską Izbę Fleksografów (PIF). Firma miała tu także dwa wystąpienia, dotyczące zrównoważonego rozwoju, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników.    

22.09.2020 | przeczytano: 720 razy

Polski oddział Sun Chemical po raz kolejny już wziął udział w Forum Fleksograficznym, zorganizowanym przez Polską Izbę Fleksografów (PIF). Kolejny raz był platynowym sponsorem wydarzenia, jakie miało miejsce we Wrocławiu w dniach 3-4 czerwca. Podczas niego miała miejsce również prezentacja przedstawiciela Sun Chemical, dotycząca polityki zrównoważonego rozwoju, realizowanej przez firmę.

14.06.2019 | przeczytano: 312 razy
Kongres Art of Color: Spotkanie branży poligraficznej w Poznaniu

Jak drukować nowocześnie, ekonomicznie i ekologicznie? Jakie trendy dominują w branży? W jakim kierunku branża się rozwija i czy jest gotowa do wejścia na nowe rynki? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć podczas Kongresu Branży Poligraficznej „Art of Color”, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-9 listopada 2017. 

29.06.2017 | przeczytano: 1044 razy
30 edycja Taropaku zakończona

Blisko 500 wystawców z 24 krajów świata, 13.000 metrów kwadratowych oraz 63.000 targowych gości, którzy odwiedzili ekspozycję to bilans 30-stej, jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, które odbyły się w dniach 26-29 września 2016 w Poznaniu. Targom TAROPAK po raz pierwszy towarzyszyły Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu LOGIPAK.

10.10.2016 | przeczytano: 1090 razy
XXXII Poligraficzne Konfrontacje: Szerokie możliwości wąskiej wstęgi

Traktowana niejednokrotnie z pobłażliwym uśmiechem wąska wstęga jest w dzisiejszej sytuacji rynkowej skuteczną alternatywą dla innych technologii. Obserwowany od kilku lat trend zmniejszania jednorazowych zamówień ograniczanych do bieżących potrzeb odbiorcy i konieczność częstego wznawiania nakładu, wysoki udział kosztów przygotowalni w całkowitym koszcie produkcji, niskie straty materiałów przy narządzaniu i zatrzymaniach/uruchomieniach maszyn, a przede wszystkim możliwości technologiczne współczesnych konstrukcji to podstawowe czynniki pozytywnie wyróżniające wąską wstęgę.

21.04.2015 | przeczytano: 1648 razy

Firma Sun Chemical wzięła udział oraz aktywnie wsparła, jako główny sponsor zorganizowane w dniach 3-4 czerwca br. w Jachrance k/Warszawy 16. Forum Fleksograficzne oraz odbywające się dzień wcześniej seminarium „Opakowania tekturowe i flekso”. Zorganizowana przez Polską Izbę Fleksografów impreza, jak co roku, zgromadziła wielu gości, a aktywny w niej udział firmy Sun Chemical jest dowodem zaangażowania tego producenta w rozwój branży opakowaniowej i fleksograficznej, także w naszym kraju.

12.06.2014 | przeczytano: 2394 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 15)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764