logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Polski Drukarz: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 125
Prezentacje spektrofotometru Sun Chemical Sunconnect podczas Akademii Zarządzania Barwą

Firma Sun Chemical wsparła kolejne już w tym roku wydarzenie branżowe. Tym razem była współorganizatorem 16. konferencji Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz w ramach Akademii Wiedzy. Wydarzenie miało miejsce 26 października w Warszawie w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka”. Firma przedstawiła podczas konferencji SunConnect – nowy spektrofotometr, wchodzący w skład pakietu SunColorBox – zestawu narzędzi sprzętowo-software’owych, jaki dedykowany jest cyfrowemu workflow do zarządzania barwą. Zaprezentowali go wspólnie przedstawiciele polskiego oddziału Sun Chemical: Magdalena Dziwiszek – Laboratory Manager i Maciej Pilczuk – Technical Manager. Z pracą urządzenia można było zapoznać się podczas części warsztatowej, wieńczącej tegoroczną edycję Akademii Zarządzania Barwą.

08.11.2022 | przeczytano: 301 razy
Akademia Zarządzania Barwą: XV konferencja i warsztaty

 Już 26 października br. wszystkich, którym na sercu leży prawidłowe odwzorowanie barw w druku, spółka Polski Drukarz, wydawca magazynu „Świat DRUKU” i organizator konferencji i szkoleń w ramach Akademii Wiedzy, zaprasza na XVI konferencję i warsztaty z cyklu Akademia Zarządzania Barwą. Na miłośników color managementu czeka wraz z ekspertami CM w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

07.10.2022 | przeczytano: 560 razy
Artykuły z cyklu Patronat Signs.pl
O rozwiązaniach Koenig & Bauer dedykowanych produkcji opakowań tekturowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”

Oferta firmy Koenig & Bauer jest sukcesywnie rozbudowywana o kolejne rozwiązania dedykowane branży opakowań tekturowych. Są wśród nich zarówno maszyny drukujące w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też maszyny introligatorskie: składarko-sklejarki oraz sztance. Im właśnie była poświęcona prezentacja Pawła Krasowskiego – Product & Marketing Managera w firmie Koenig & Bauer (CEE) podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Spotkanie, organizowane dorocznie przez wydawnictwo Polski Drukarz, odbyło się w dniach 9-10 września br. w Szczyrku. Firma Koenig & Bauer po raz kolejny znalazła się w gronie jego współorganizatorów.

22.09.2022 | przeczytano: 464 razy
Introzap na konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”

Introzap Sp. z o.o. – wyłączny przedstawiciel firmy Kolbus GmbH & Co. KG w Polsce – po debiucie w roli partnera poprzedniej edycji konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” dołączyła w tym roku do grona jej współorganizatorów. Spotkanie zostało zorganizowane przez wydawnictwo Polski Drukarz w dniach 8-9 września br. w hotelu Klimczok w Szczyrku, a wzięło w nim udział ponad 170 osób. Anna Moryson-Stolarczyk – prezes zarządu Introzap i Adam Kokoszka – przedstawiciel handlowy w tej firmie, znaleźli się wśród prelegentów konferencji. Zaprezentowali oni ofertę firm Introzap i Kolbus, skierowaną do segmentu opakowań (ze szczególnym uwzględnieniem tych wykonanych na bazie tektury falistej), w tym wprowadzoną niedawno na rynek sztancę rotacyjną z drukiem fleksograficznym – RD115S. Z ofertą przedsiębiorstwa można było się zapoznać również odwiedzając jego stoisko w ramach mini wystawy towarzyszącej konferencji.

21.09.2022 | przeczytano: 364 razy
Mark Andy na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2022

Firma Mark Andy wsparła merytorycznie kolejną w tym roku imprezę branżową. Tym razem był to, odbywający się w dniach 9-10 czerwca br.,  Kongres Etykiety Samoprzylepne 2022, organizowany w ramach Akademii Wiedzy przez wydawnictwo Polski Drukarz. Prezentacja przygotowana przez firmę, zatytułowana „Rynek beauty a technologia hybrydowa”, dotyczyła możliwości, jakie oferuje Mark Andy w zakresie potrzeb i oczekiwań tego właśnie sektora gospodarki. Do udziału w swojej prezentacji firma zaprosiła jednego ze swoich klientów – Essentra Packaging z Lublina. Jest ona od niedawna użytkownikiem maszyny Digital Series HD. Dzięki temu uczestnicy kongresu mogli usłyszeć o jej doświadczeniach z tym hybrydowym rozwiązaniem Mark Andy, także  w kontekście obsługi klientów z rynku beauty.  

01.07.2022 | przeczytano: 378 razy
API Folie Polska na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2022

Firma API Folie Polska po raz kolejny była współorganizatorem i partnerem Kongresu Etykiety Samoprzylepne, zorganizowanego w dniach 9-10 czerwca br. w Krakowie przez wydawnictwo Polski Drukarz. Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca przedsiębiorstwa, wystąpiła podczas odbywającej się w ramach kongresu konferencji z referatem zatytułowanym „Niestandardowe wzory etykiet – czyli jak możemy rozwiązać twój problem”. W swojej prezentacji skupiła się na konkretnych przykładach różnego rodzaju problemów technologicznych, na jakie napotykają producenci i przetwórcy etykiet z cold stampingiem, wskazując ich rozwiązania. Podkreślała przy tym, że API Foilmakers (którego częścią jest API Folie Polska) jest nie tylko producentem i dostawcą wysokiej jakości folii, ale pełni rolę doradcy technicznego dla swoich klientów, pomagając im przy doborze odpowiedniego podłoża, wdrożeniach i w trakcie realizacji procesów produkcyjnych.

22.06.2022 | przeczytano: 407 razy
Sun Chemical na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2022

Mark Walkling - Product Manager, ECP Packaging & Narrow Web Labels w firmie Sun Chemical, był jednym z prelegentów odbywającego się w dniach 9-10 czerwca br. Kongresu Etykiety Samoprzylepne 2022. To wydarzenie od ponad 15 lat organizowane jest w ramach „Akademii Wiedzy” przez wydawnictwo Polski Drukarz. Prezentacja przedstawiciela Sun Chemical, zatytułowana „Potęga zrównoważonych etykiet. Jak mogą pomóc w tym farby?”, w dużej mierze dotyczyła tematyki zrównoważonego rozwoju, który staje się w ostatnich latach niezmiernie istotnym elementem dla całej branży poligraficznej. Firma była partnerem tego wydarzenia, skierowanego do drukarń działających w segmencie druku wąskowstęgowego, przede wszystkim etykietowego.

20.06.2022 | przeczytano: 384 razy
„W grupie siła” – API Folie Polska podsumowuje rok 2021

Nowi klienci, nowe rynki, zwiększona sprzedaż, kolejne inwestycje sprzętowe, aktywny udział w wydarzeniach branżowych – to najkrótsze podsumowanie minionego roku w firmie API Folie Polska. Przyniósł on szereg zmian także w grupie Aldus, będącej właścicielem API Foilmakers od marca 2020 roku. Jej portfolio zostało rozszerzone o Paragon Inks – szkockiego producenta farb drukarskich. Jak podkreśla Katarzyna Kozińska – dyrektor zarządzająca API Folie Polska, wszechstronność oferty Aldus Group wpływa na większą synergię poszczególnych spółek wchodzących w jej skład, a pojawianie się nowych produktów w portfolio obrazuje potencjał i kompleksowość oferty całej grupy.

17.01.2022 | przeczytano: 513 razy

XV edycja konferencji z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą” już za nami. 7 grudnia br. miłośnicy Color Managementu spotkali się na platformie Click Meeting. Tematyka związana z poprawnym odwzorowaniem barw – równie trudna, co absorbująca – przyciągnęła 100 uczestników, którzy z zainteresowaniem wysłuchali wystąpień ekspertów, a następnie w części warsztatowej śledzili sposoby praktycznego zastosowania przekazanej przez nich dawki wiedzy. 83% osób oceniło wydarzenie „doskonale”, a pozostała część „dobrze”.

17.12.2021 | przeczytano: 300 razy
Zmiana terminu i formuły Konferencji Akademia Zarządzania Barwą

Organizator XV konferencji i warsztatów z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą” informuje, że z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, zdecydował – wspólnie ze współorganizatorami wydarzenia i prelegentami – o zmianie terminu i formuły tegorocznej edycji konferencji. Wydarzenie zostało przeniesione do przestrzeni wirtualnej. Odbędzie się ono, podobnie jak w roku ubiegłym, na platformie Click Meeting w dniu 7 grudnia br. Program wykładów i warsztatów pozostaje bez zmian. Przedłużono tym samym termin rejestracji do 30 listopada br.

22.11.2021 | przeczytano: 324 razy
Artykuły z cyklu Patronat Signs.pl
1 2 3
Strona 1/13 (artykułów: 125)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764