logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Print : najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 1289
Marek Kaleta jurorem w konkursie Indie Awards 2022

Marek Kaleta, Design Director w 180heartbeats + JUNG v. MATT jako juror Indie Awards 2022, będzie oceniał zgłoszenia z całego świata w kategorii Creative – Print & Design. Konkurs organizowany jest przez the network one - sieć niezależnych agencji.

18.11.2022 | przeczytano: 242 razy
Mark Andy, PC Print i Emipak partnerami spotkania Polskiej Izby Fleksografów

Polska Izba Fleksografów wraz z partnerami – firmami Mark Andy, Emipak (przedstawicielem BST w naszym kraju) i PC Print – zorganizowała szkolenie dedykowane specjalistom z branży fleksograficznej, zaangażowanym w techniczne aspekty produkcji. Wydarzenie odbywało się w dniach 26 i 27 października br. w Warszawie w dwóch odsłonach. Pierwszego dnia miało ono charakter teoretyczny, drugiego – w warszawskim Centrum Technologicznym Mark Andy – typowo warsztatowy. Wzięli w nim udział operatorzy maszyn i drukarze, technologowie, ale także menedżerowie produkcji, pracownicy przygotowalni i przedstawiciele działów handlowych. Mogli oni tu z jednej strony uzyskać czysto teoretyczne informacje, ale szczególnie ciekawą propozycją organizatorów były warsztaty, podczas których przygotowywano i drukowano wspólnie z uczestnikami prace na maszynach fleksograficznych i hybrydowych Mark Andy (uwzględniających różne technologie drukowania i uszlachetniania). Goście otrzymali więc przy tej okazji sporą dawkę wiedzy praktycznej, potrzebnej w ich codziennej pracy. Wartością dodaną wydarzenia – jak podkreślali jego uczestnicy – była również możliwość wymiany doświadczeń i aspekt integracyjny – m.in. podczas wspólnej kolacji wieńczącej pierwszy dzień spotkania.

18.11.2022 | przeczytano: 313 razy

Lexmark ogłosił aktualizacje platformy Lexmark Cloud Services Platform, w tym Lexmark Translation Assistant (LTA), rozwiązania zapewniającego usługi tłumaczenia dokumentów w czasie rzeczywistym. Klienci mogą skanować dokumenty w oryginalnym języku za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego Lexmark, wybrać odpowiedni język wyjściowy spośród kilku dostępnych, a następnie w ciągu kilku minut otrzymać przetłumaczony dokument.

08.11.2022 | przeczytano: 279 razy
Benq PD2506Q nowy monitor graficzny QHD IPS 95%% P3 z USB-C

BenQ zapowiada najnowszy monitor z serii Pro Designer czyli do komercyjnego projektowania grafiki i edycji wideo: 25 calowy model AQCOLOR PD2506Q. Monitor ma matową matrycę IPS o rozdzielczości QHD (2560x1440), jasności 350 nitów (cd/m2) i 400 nitów w trybie HDR kontraście 1000:1 i zgodności z HDR10 zapewnia 100% pokrycie palet sRGB i Rec.709 oraz 95% palety DCI-P3. Pakiet funkcji EyeCare chroniących wzrok, zapewnia mniejsze zmęczenie oczu przy długotrwałej pracy czy rozrywce.

08.11.2022 | przeczytano: 339 razy
Epson wprowadza do systemu EPA zaawansowane opcje przepływów pracy

Firma Epson wprowadza na rynek najnowszą wersję oprogramowania Epson Print Admin (EPA). Zawiera ona zaawansowane funkcje przepływów pracy, takie jak możliwość tworzenia i przeszukiwania plików PDF w 29 językach z wykorzystaniem optycznego rozpoznawania pisma (OCR) Dzięki temu partnerzy będą mogli zwiększyć wartość wielofunkcyjnych biznesowych drukarek atramentowych, co przełoży się na zwiększenie poziomu zadowolenia klientów.

04.11.2022 | przeczytano: 158 razy

Quad Europe, spółka zależna należąca w całości do Quad, globalnej firmy tworzącej doświadczenia marketingowe rozszerza swoje zintegrowane usługi dla marek w całej Europie. Nowa oferta, dostępna od dziś pod nazwą Quad POS, zapewnia kompleksową obsługę marketingową w punktach sprzedaży, obejmującą strategię, projektowanie i druk finalnych materiałów dostarczanych do sklepów.

03.11.2022 | przeczytano: 143 razy
Antalis Creative Power Awards 2022: Znamy zwycięzców!Zobacz fotorelację

Po trzech miesiącach rywalizacji ogłoszono zwycięzców Antalis Creative Power Awards (ACPA). Przeprowadzony po raz pierwszy w tym roku konkurs był organizowany przez Antalis, wiodącego europejskiego dystrybutora papieru, we współpracy z The Brand Identity – prestiżową platformą związaną z projektowaniem graficznym.

29.10.2022 | przeczytano: 314 razy
Mimaki na Formnext 2022: nowy przezroczysty materiał i kolorowy druk 3D end to end

Mimaki Europe, producent technologii druku atramentowego, cięcia i druku 3D, ujawnił dziś plany zaprezentowania swoich najnowszych rozwiązań na Formnext 2022 (15-18 listopada we Frankfurcie nad Menem), zaprojektowanych z myślą o stworzeniu nowych perspektyw dla twórców pełnokolorowych modeli 3D.

27.10.2022 | przeczytano: 251 razy
Koenig & Bauer robi istotny krok w kierunku intensyfikacji działań w obszarze zrównoważonego rozwoju

Firma Koenig & Bauer konsekwentnie realizuje swoją inicjatywę zrównoważonego rozwoju poprzez rozbudowę własnych, zielonych źródeł energii w swojej siedzibie w Würzburgu. W ramach strategii koncernu o nazwie Exceeding Print producent maszyn drukujących pracuje nad osiągnięciem całkowitej neutralności CO2 w swoich zakładach produkcyjnych do 2030 roku. Ogromna inwestycja w systemy fotowoltaiczne pozwoli firmie Koenig & Bauer pokrywać w przyszłości część swojego zapotrzebowania na energię elektryczną na miejscu, w sposób całkowicie zgodny z polityką zrównoważonego rozwoju. Oprócz przyczyniania się do ochrony klimatu zaletą tego typu rozwiązań jest również zwiększenie samowystarczalności energetycznej. Pierwsza instalacja już produkuje, a w najbliższych miesiącach pojawią się kolejne instalacje fotowoltaiczne i solarne.

21.10.2022 | przeczytano: 217 razy
Mark Andy i cyfrowa transformacja etykiet na targach Labelexpo Americas 2022

Cyfrowa transformacja etykiet była nieformalnym mottem przewodnim, przyświecającym firmie Mark Andy na targach Labelexpo Americas 2022, odbywających się – po czteroletniej przerwie – w Chicago. Hasło to stało się niezwykle aktualne w kontekście zaprezentowanych przez nią rozwiązań: trzech cyfrowych maszyn hybrydowych. Wśród nich znalazły się –  po raz pierwszy – zupełnie nowy model Digital Pro MAX, bazujący na technice tonerowej oraz dwa rozwiązania inkjetowe: Digital Series HD i Digital Series iQ. Ważną tegoroczną premierą Mark Andy, również promowaną na targach, było oprogramowanie sMArt link – system monitorowania procesu wytwórczego w czasie rzeczywistym, zaprojektowany z myślą o optymalizacji maszyn wykorzystywanych do drukowania etykiet i opakowań. Wśród rozwiązań sprzętowych, pokazywanych na stoisku, były też m.in. rozwiązania marki Rotoflex, w tym nowy model AT4 – przewijarka typu turret, skonfigurowana z myślą o wykańczaniu etykiet w trybie in-line bądź off-line.

14.10.2022 | przeczytano: 409 razy
1 2 3
Strona 1/129 (artykułów: 1289)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764