logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

SOS Wioski Dziecięce: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 88
Pepco podsumowuje kampanię „Dom zaczyna się od serca”

Połowa młodych ludzi nie umie mówić o tym, co czuje, a gdy rozmawiamy o emocjach, dominuje tematyka związana z negatywnymi odczuciami. Dzieciom i młodzieży najbardziej brakuje zrozumienia, uważnego słuchania i częstszych rozmów z domownikami – pokazują wyniki badania „Komunikacja w rodzinie” przeprowadzonego na zlecenie Pepco. W związku z obchodzonym 23 lutego Światowym Dniem Walki z Depresją firma podsumowuje wraz z partnerami społecznymi kampanię „Dom zaczyna się od serca”.

23.02.2024 | przeczytano: 238 razy
FCB&theMilkman z nowymi dyrektorkami kreatywnymi

Maria Gościniak i Marta Marciniak-Płomińska przeszły z agencji Przestrzeń do FCB&theMilkman. Zajmą stanowiska dyrektorek kreatywnych.

11.02.2024 | przeczytano: 375 razy
Maluchy w pieczy zastępczej: kampania SOS Wiosek Dziecięcych

Ponad 72 tysiące dzieci w Polsce jest pozbawionych opieki rodziców – to tyle, ile wynosi populacja średniej wielkości miasta. Miasta, którego mali mieszkańcy codziennie dźwigają ciężar „dorosłych” obowiązków. SOS Wioski Dziecięce w odpowiedzi na ten rosnący problem ruszyły z kampanią „Miasto dzieci”, która w metaforyczny sposób przedstawia rzeczywistość tysięcy dzieci w potrzebie. Celem akcji jest zachęcenie Polaków do przekazania 1,5% podatku na rzecz porzuconych i osieroconych dzieci.

22.01.2024 | przeczytano: 270 razy
Święta bez bliskich nie cieszą - kampania SOS Wiosek Dziecięcych

Jak to jest krzątać się po kuchni z rodzicami, razem z nimi piec pierniczki i nakrywać do wigilijnego stołu? Jak to jest przytulać się i śpiewać razem kolędy? Niestety, nie wszystkie dzieci mają ciepły, kochający dom i słodkie święta. Dla tysięcy z nich jest to czas tak samo gorzki i samotny, jak każdy inny dzień – wypełniony awanturami, strachem i głodem. SOS Wioski Dziecięce rozpoczynają kampanię, której celem jest zebranie środków na organizację świąt Bożego Narodzenia dla najbardziej potrzebujących dzieci.

13.11.2023 | przeczytano: 260 razy
Pepco z kampanią społeczną „Dom zaczyna się od serca”

Pepco ogłasza kampanię społeczną „Dom zaczyna się od serca”, która ma zachęcić do rozmów z bliskimi szczególnie na trudne tematy. Jak wskazują badania przeprowadzone na zlecenie marki, w co trzeciej rodzinie w Polsce nie mówi się o problemach, a o emocjach i uczuciach rozmawia z bliskimi tylko 24% młodych osób.

26.10.2023 | przeczytano: 321 razy
SOS Wioski Dziecięce z kampanią pomocy dla Ukrainy

Ponad 500 dzieci zostało zabitych, ponad tysiąc zostało rannych, a ponad 1200 uznano za zaginione – to oficjalne dane Prokuratury Generalnej Ukrainy. Ponad 19 tysięcy deportowano bądź przymusowo przesiedlono*. W rzeczywistości te liczby są znacznie wyższe. Wojna w Ukrainie wciąż trwa, a dzieci i rodziny, które znalazły schronienie w Polsce wciąż potrzebują wsparcia. Dlatego Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce wystartowało z kampanią „Pomóż dzieciom, które cierpią przez wojnę”.

02.10.2023 | przeczytano: 617 razy
SOS Wioski Dziecięce z kampanią przeciwko wykluczeniu polskich rodzin

Inflacja, kryzys gospodarczy, wojna w Ukrainie czy pandemia spowodowały, że warunki życia wielu polskich rodzin drastycznie się pogorszyły. Nagły wzrost liczby dzieci w pieczy zastępczej, pogarszające się statystyki nt. prób samobójczych, setki tysięcy dzieci żyjących w skrajnym ubóstwie – to wszystko są realne problemy, którym należy jak najszybciej zapobiec. SOS Wioski Dziecięce startują z kampanią „Pomóż nam chronić dzieci”, której celem jest zapewnienie wsparcia polskim rodzinom w kryzysie.  Akcję wspierają ambasadorki SOS – Natalia Kukulska, Anna Dereszowska, Maria Dębska i Katarzyna Zielińska.

03.07.2023 | przeczytano: 393 razy
SOS Wioski Dziecięce wspierają edukację dzieci w Zimbabwe

Zaledwie 15 proc. dzieci w Zimbabwe skończy szkołę ponadpodstawową*, tysiące najmłodszych mieszkańców kraju w ogóle nie pójdą do szkoły, bo muszą pracować. Celem kampanii realizowanej przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce „Chcę pójść do szkoły. Pomóż mi.” jest przerwanie błędnego koła ubóstwa i umożliwienie dzieciom skorzystania z jednego z podstawowych praw – prawa do kształcenia się.

25.05.2023 | przeczytano: 583 razy
Wyjątkowa widokówka wrocławskiego lotniska

Wrocławski rysownik znany ze swojej charakterystycznej kreski tym razem stworzył wyjątkową grafikę dla lotniska we Wrocławiu. Pocztówka z ilustracją Andrzeja Tylkowskiego powstała z okazji obchodów Roku Mikołaja Kopernika, patrona Portu Lotniczego Wrocław.

12.04.2023 | przeczytano: 440 razy
Jerzy Owsiak zaprojektował koszulki Coccodrillo

1 grudnia w sklepie internetowym oraz salonach stacjonarnych marki Coccodrillo pojawiły się koszulki powstałe przy współpracy z Jurkiem Owsiakiem. Cały dochód ze sprzedaży produktów zostanie przeznaczony na wsparcie działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

07.12.2022 | przeczytano: 751 razy
1 2 3
Strona 1/9 (artykułów: 88)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764