logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 324
Produkty Stora Enso w ofercie opakowaniowej Europapier Polska

Europapier Polska rozpoczął współpracę ze Stora Enso w obszarze dystrybucji kartonów FBB oraz kartonów typu KRAFT. To efekt decyzji podjętej przez zarządy spółek jeszcze pod koniec 2020 roku.

08.04.2021 | przeczytano: 240 razy
Stora Enso na Virtual.drupa 2021

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20-23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria.

06.04.2021 | przeczytano: 179 razy
Stora Enso wyróżniona w raporcie środowiskowym CDP

Stora Enso uzyskała tytuł Supplier Engagement Leader za zaangażowanie w przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu. Firma, po raz kolejny już, znalazła się w rankingu przygotowywanym przez CDP – organizację non-profit, zajmującą się problematyką zrównoważonego rozwoju w wymiarze globalnym i wspierającą przedsięwzięcia z nią związane.

11.03.2021 | przeczytano: 350 razy
Stora Enso wśród sponsorów mistrzostw narciarskich Oberstdorf 2021

Stora Enso znalazła się wśród sponsorów rzeczowych Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, jakie odbywały się w Oberstdorfie (Niemcy) w dniach 23 lutego – 7 marca br. Z myślą o sportowcach i innych uczestnikach tego wydarzenia firma przygotowała liczne, innowacyjne produkty bazujące na drewnie jako odnawialnym i odzyskiwalnym surowcu naturalnym. Tym samym po raz kolejny już wsparła organizowaną przez FIS imprezę, podkreślając jednocześnie jej proekologiczny i neutralny dla globalnego klimatu charakter.

08.03.2021 | przeczytano: 306 razy
Stora Enso: nowe kartony opakowaniowe na bazie tektury typu kraft

Stora Enso poinformowała o zakończeniu procesu przekształcania papierni w Oulu w zakład specjalizujący się w produkcji kartonów opakowaniowych. Działająca w ramach fabryki celulozownia rozpoczęła działalność w połowie stycznia br. Dotychczasowa maszyna papiernicza, przystosowana do produkcji tektury, jest obecnie na etapie rozruchu, który potrwa przez cały pierwszy kwartał br. Projekt konwersji zakładu w Oulu rozpoczął się w maju 2019 roku i został zrealizowany kosztem 350 mln euro. Stora Enso zakłada, że zmodyfikowana maszyna osiągnie pełne moce produkcyjne przed końcem br.

22.02.2021 | przeczytano: 299 razy
Wyniki finansowe Stora Enso za 4. kwartał 2020

Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych za ostatnie trzy miesiące ub.r. oraz za cały rok 2020. W komunikacie skierowanym do udziałowców i akcjonariuszy, Annica Bresky - CEO skandynawskiego koncernu - podkreśla olbrzymie wyzwania, jakie towarzyszyły firmie w tym okresie. Jak dodaje, nie przeszkodziły one uzyskać Stora Enso zadowalającego wyniku finansowego, będącego wynikiem szeregu działań wewnętrznych, podejmowanych przez kierownictwo koncernu.

02.02.2021 | przeczytano: 266 razy
Ecofishbox – proekologiczne opakowanie Stora Enso na wyroby rybne

Stora Enso informuje, że EcoFishBox – proekologiczne opakowanie na świeże ryby i przetworzone produkty rybne, pozostające w jej ofercie od dłuższego czasu, wciąż zyskuje na popularności. Firma podkreśla, że do jego wdrożenia przez kolejnych klientów przyczynia się jego odnawialność, wychodząca naprzeciw ich oczekiwaniom. Coraz częściej poszukują oni bowiem rozwiązań przyjaznych środowisku i zbieżnych z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym. EcoFishBox, jako opakowanie bazujące na włóknach drzewnych, spełnia - zdaniem producenta - te założenia.

27.01.2021 | przeczytano: 311 razy
Stora Enso z nagrodą Worldstar 2021 za projekt proekologicznego opakowania na pelet

Stora Enso poinformowała, że stworzone przez nią proekologiczne opakowanie na pelet uzyskało prestiżową nagrodę Worldstar w ramach edycji za rok 2021. Jak podkreśla skandynawski koncern, odnawialne i odzyskiwalne opakowanie zostało zaprojektowane z myślą o intensywnym użytkowaniu w transporcie i magazynowaniu peletu drzewnego, przeznaczonego do ogrzewania. W zamierzeniach twórców ma ono być proekologiczną alternatywą dla stosowanych obecnie standardowych, worków wykonanych z plastiku.

25.01.2021 | przeczytano: 367 razy

Stora Enso poinformowała, że jej korporacyjny raport nt. realizowanej przez firmę polityki zrównoważonego rozwoju (Sustainability Report 2019) trzeci rok z rzędu znalazł się w pierwszej dziesiątce tego typu sprawozdań. Są one oceniane przez Światową Radę Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (World Business Council for Sustainable Development – WBCSD).

21.12.2020 | przeczytano: 393 razy
Stora Enso inwestuje w budowę linii produkcyjnej do wytwarzania ligniny granulowanej

Stora Enso przeznaczy 14 mln euro na budowę zakładu wytwarzania  i pakowania ligniny granulowanej. Ma to uprościć proces konfekcjonowania i obsługi tego surowca, w porównaniu z jego formą mokrą i proszkową. Strategia koncernu zakłada, że produkcja ligniny stanowić będzie jeden z kluczowych obszarów wzrostu dla całej firmy. Innowacyjność samego produktu pozwoli zaś na jego stosowanie w nowych aplikacjach, np. w systemach magazynowania energii, w produkcji spoiw czy włókien węglowych. Fabryka powstanie w ramach zakładów produkcyjnych Sunila w Finlandii.

10.12.2020 | przeczytano: 476 razy
1 2 3
Strona 1/33 (artykułów: 324)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764