W stolicy Finlandii – Helsinkach trwa budowa nowej siedziby Stora Enso – Katajanokan Laituri. Zaplanowany do oddania latem 2024 roku budynek będzie wykonany m.in. z drewnianych elementów konstrukcyjnych Sylva, wytwarzanych przez tę firmę. Jak podkreśla Stora Enso, jej nowa siedziba będzie obiektem przełomowym w kontekście zrównoważonego, przyjaznego dla klimatu budownictwa.
29.03.2023 | przeczytano: 126 razyStora Enso była jednym z pionierów rynkowych w zakresie produkcji włókien pierwotnych. Jednak – jak podkreśla w opublikowanym na firmowym blogu materiale Phillip Hanefeld, Senior Vice President kierujący działem innowacji i R&D w jednostce biznesowej Packaging Materials tej firmy – prawdziwym dla niej wyzwaniem, a zarazem misją jest stymulowanie działań w ramach tzw. „ekoewolucji”. Z tego względu Stora Enso nieustannie bada możliwość zastosowania włókien pochodzących z recyklingu w różnych aplikacjach docelowych, uwzględniających przede wszystkim segment opakowań (m.in. spożywczych). Jak podkreśla Phillip Henefeld, dla firmy liczy się każde odzyskane i powtórnie wykorzystane włókno drzewne, co jest swego rodzaju globalnym wyzwaniem. Z tego względu Stora Enso prowadzi prace nad wprowadzaniem na rynek innowacyjnych rozwiązań dedykowanych recyklingowi, podjęła też szereg inicjatyw wspólnie z partnerami, które mają wesprzeć procesy związane z odzyskiem, czyszczeniem oraz sortowaniem włókien – w powtarzających się cyklach.
27.03.2023 | przeczytano: 269 razyStora Enso zainwestuje ok. 30 mln euro w unowocześnienie zakładów Heinola Fluting (Finlandia). Modernizacja obejmie infrastrukturę służącą do produkcji oraz wytwarzania energii. Po zrealizowaniu inwestycji fabryka będzie w stanie wyeliminować stosowane paliwa bazujące na surowcach kopalnych, zastępując je odnawialną bioenergią. Koncern szacuje, że dzięki temu emisja gazów cieplarnianych generowanych przez zakład Heinola Fluting spadnie o ponad 90%.
20.03.2023 | przeczytano: 398 razyStora Enso poinformowała o wynikach testów produkowanych przez nią trzech biokompozytów. Były one badane w kontekście odporności na światło UV. Jak podaje firma, materiały wytwarzane przez jej dział Biocomposites osiągnęły wymagany poziom co oznacza, że mogą być rekomendowane z myślą o wielu różnych aplikacjach końcowych, mających styczność z promieniowaniem słonecznym.
15.03.2023 | przeczytano: 407 razyStora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy z polską firmą Paged, do której będzie dostarczać ligninę Lineo. Ma ona zastąpić bazujący na surowcach kopalnych klej, wykorzystywany dotychczas przez Paged w wytwarzanej przez tę firmę sklejce. Tym samym polski producent chce sprostać wymaganiom klientów, oczekujących proekologicznych produktów bazujących na biosurowcach. Wdrożenie Lineo ma też zredukować ilość dwutlenku węgla emitowanego podczas procesów produkcyjnych realizowanych przez Paged.
08.03.2023 | przeczytano: 472 razyStora Enso poinformowała o sfinalizowaniu sprzedaży papierni Maxau (Niemcy) i wszystkich należących do niej zasobów firmie Schwarz Produktion, wchodzącej w skład Schwarz Group. Transakcja, zaanonsowana 13 września ub.r., została zamknięta 1 marca br., po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód i pozwoleń. Jej wartość opiewa na kwotę ok. 210 mln euro.
02.03.2023 | przeczytano: 322 razyStora Enso i Valmet podjęły współpracę w zakresie stworzenia nowej generacji materiału ligninowego oraz opracowania procesu jego wytwarzania. Projekt ma być stymulatorem rozwoju realizowanych przez Stora Enso przedsięwzięć związanych z rynkiem ligniny oraz udoskonalić technologię LignoBoost firmy Valmet. Głównym celem współpracy jest dalsze ulepszanie jakości i wartości ligniny oferowanej klientom, zwiększenie jej podaży poprzez optymalizację parku sprzętowego i zasobów obu firm, jak też sprostanie stale rosnącemu, ale też oczekiwanemu w przyszłości zapotrzebowaniu na ten materiał.
01.03.2023 | przeczytano: 365 razyStora Enso nawiązała współpracę ze szwedzką firmą Polestar, produkującą samochody elektryczne. Jej celem jest stworzenie – do 2030 roku – auta, jak określają partnerzy projektu Polestar 0 (tak brzmi jego nazwa), „prawdziwie neutralnego względem klimatu”. Stora Enso dostarczy z myślą o wspomnianym przedsięwzięciu Lignode – bazujący na drewnie biosurowiec, wykorzystywany m.in. w produkcji baterii i akumulatorów.
27.02.2023 | przeczytano: 291 razyStora Enso od wielu lat wspiera Światową Federację Narciarską (FIS) przy organizowanych przez nią wydarzeniach. Podobnie jest w tym roku – nordycki koncern jest sponsorem rzeczowym Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym – Planica 2023. Impreza, promowana przez FIS jako realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, odbywać się będzie w dniach 21 lutego – 5 marca. Stora Enso dostarczy na nią, z myślą o biorących w niej udział sportowcach oraz widzach, różne rozwiązania ze swojej oferty. Jak podkreśla firma, wykonane z drewna, są w całości odnawialne i odzyskiwalne, przyczyniając się do większej neutralności klimatycznej i proekologiczności mistrzostw.
21.02.2023 | przeczytano: 416 razyStora Enso poinformowała o realizowanych przez firmę działaniach w obszarze tzw. „carbon handprint” – tworzenia i wprowadzania na rynek produktów, rozwiązań i usług, pozwalających jej klientom na obniżanie śladu węglowego („carbon footprint”) i ułatwiających wdrażanie przez nich własnych inicjatyw środowiskowych. Nordycki koncern od wielu lat jest orędownikiem polityki zrównoważonego rozwoju, zbieżnej z zasadami GOZ. Firma stara się wskazywać kierunki w tym obszarze i podejmuje tu szereg inicjatyw. Są nimi m.in.: tworzenie i rozwijanie innowacyjnych, proekologicznych materiałów; współpraca z partnerami i klientami umożliwiająca szybsze ich wdrożenie w skali rynkowej, a także promowanie coraz lepszych rozwiązań i narzędzi, pozwalających coraz lepiej mierzyć rzeczywisty wpływ wszystkich produktów, zwłaszcza codziennego użytku, na naszą planetę i jej przyszłość.
13.02.2023 | przeczytano: 583 razy1 2 3 | ||
Strona 1/41 (artykułów: 406) |