logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sun Chemical: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 279
Sun Chemical: oferta dla branży LFP na targach Fespa 2024

Sun Chemical, tradycyjnie już, znalazł się wśród wystawców targów Fespa, w tym roku odbywających się w Amsterdamie. Firma promowała tu swoje wszechstronne, stale rozbudowywane portfolio rozwiązań skierowanych na rynek druku wielkoformatowego, w dużej mierze zdominowane przez materiały do druku cyfrowego. Sun Chemical zaprezentował m.in. pełną ofertę z rodziny Streamline, uwzględniającą druk w wielkoformatowy i superwielkoformatowy w technice solwentowej, wodnej oraz UV; atramenty dedykowane zadrukowywaniu tekstyliów, w tym nowy Xennia Jade oraz technologię odgazowywania atramentów – Separel. Jak podkreśla obecny na targach Krzysztof Ostrowski, odpowiedzialny w polskim oddziale Sun Chemical za rynek druku cyfrowego, Fespa stała się jednak przede wszystkim miejscem spotkań z klientami firmy (głównie z Europy) oraz partnerami biznesowymi.

03.04.2024 | Świat poligrafii | przeczytano: 379 razy
Sun Chemical o zrównoważonym rozwoju w poligrafii

„Od kołyski po grób…. zrozumienie celów zrównoważonego rozwoju opartych na nauce, które będą definiować naszą branżę w przyszłości. Analiza Cyklu Życia na poziomie pojedynczego produktu (Ślad Węglowy Produktu)” – to tytuł prelekcji Colina Smitha, European Product Manager w europejskim oddziale firmy Sun Chemical podczas tegorocznej edycji Konferencji Fleksografów. Organizatorem wydarzenia, które odbywało się w dniach 18-20 marca w Warszawie, była Polska Izba Fleksografów. Sun Chemical był Głównym Sponsorem jego tegorocznej edycji. Wydarzenie zgromadziło ok. 300 osób, stanowiąc – jak podkreśla Tomasz Dobrowolski, Business Director Packaging Inks w polskim oddziale firmy Sun Chemical – idealną przestrzeń do spotkań z jej klientami i partnerami branżowymi.

29.03.2024 | Świat poligrafii | przeczytano: 579 razy
Farby Sun Chemical Sunstrato Aqualam Gen2 trafiły na Słowenię

Stratum Plastika Mesojedec to jeden z największych producentów materiałów opakowaniowych w Słowenii. W związku z wprowadzeniem druku z szerszym gamutem kolorystycznym (ECG), w firmie zdecydowano o wdrożeniu wodnych farb SunStrato AquaLam Gen2 Sun Chemical. Implementacja, jak podaje dostawca całego rozwiązania, przyniosła tu szereg korzyści, także natury środowiskowej.

23.03.2024 | Świat poligrafii | przeczytano: 545 razy
 Sun Chemical o ESG na konferencji Polskiej Izby Fleksografów

Firma Sun Chemical nie tylko kolejny raz wspiera wydarzenie branżowe, będąc Diamentowym Sponsorem Konferencji Fleksografów, organizowanej przez Polską Izbę Fleksografów, ale także w najbliższej jej odsłonie przedstawi uczestnikom problematykę związaną ze zrównoważonym rozwojem. Colin Smith, European Product Manager w europejskim oddziale tej firmy, wygłosi referat zatytułowany: „Od kołyski po grób…. zrozumienie celów zrównoważonego rozwoju opartych na nauce, które będą definiować naszą branżę w przyszłości. Analiza Cyklu Życia na poziomie pojedynczego produktu (Ślad Węglowy Produktu)”. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach od 18 do 20 marca br. w Warsaw Plaza Hotel w Warszawie.

05.03.2024 | Świat poligrafii | przeczytano: 870 razy
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler

Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z największych w hali F, gromadząc setki gości z całego świata. Ich uwagę przyciągały liczne maszyny, w tym urządzenia Roland i Liyu, wykorzystujące atramenty Sun Chemical. W tych pierwszych znajdują zastosowanie specjalnie opracowane – na wyłączne potrzeby firmy Atler – atramenty ekosolwentowe Streamline ATR, w tym dedykowana nowym ploterom Roland seria Streamline ATR ER. Z kolei maszyna rolowa UV marki Liyu wykorzystywała atramenty serii UV804. W promowanej ofercie nie zabrakło też farb sublimacyjnych do tekstyliów.

21.02.2024 | Świat poligrafii | przeczytano: 637 razy

Sun Chemical poinformował o selektywnym wprowadzeniu – w skali globalnej – dopłat transportowych, związanych z kryzysem w regionie Morza Czerwonego. Firma uzasadnia je niestabilnością geopolityczną w tej części świata, w wyniku której – od listopada ub.r. – transport morski przez Kanał Sueski i Morze Czerwone jest poważnie utrudniony.

10.02.2024 | Świat poligrafii | przeczytano: 634 razy
 Arkuszowe farby offsetowe Sun Chemical Sunlit Propace

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu do oferty SunLit ProPace – nowej generacji arkuszowych farb offsetowych, bazujących na olejach roślinnych. Jak zapowiada producent, mają one pomóc drukarniom z całego świata w zwiększeniu wydajności realizowanej przez nie produkcji komercyjnej i opakowaniowej (nie związanej z branżą spożywczą).

18.01.2024 | Świat poligrafii | przeczytano: 1134 razy
Sun Chemical na konferencji Art of Color

Firma Sun Chemical była partnerem strategicznym konferencji Art of Color – Spotkanie Liderów, jaka odbyła się 28 listopada br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jej przedstawiciel - Michel Vanhems, Functional Coatings Product Manager EMEA w Sun Chemical wystąpił tu z prezentacją zatytułowaną „Przyszłość opakowań w kontekście założeń Europejskiego Zielonego Ładu”. Firma była też Mecenasem Gali Złotego Gryfa, jaka towarzyszyła temu wydarzeniu.

13.12.2023 | Świat poligrafii | przeczytano: 1269 razy
Sun Chemical: farby do druku arkuszowego bezpieczne dla żywności

Sun Chemical po raz kolejny rozszerzył swoją ofertę w obszarze rozwiązań do druku arkuszowego, skierowanego do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Portfolio firmy zostało wzbogacone o innowacyjny, "zielony" odcień niebieskiego pigmentu. Jak podkreśla producent, pigmenty te umożliwią projektantom opakowań i właścicielom marek korzystanie z szerszego gamutu kolorystycznego, bez kompromisu i naruszenia zgodności z przepisami i normami bezpieczeństwa żywności.

07.12.2023 | Świat poligrafii | przeczytano: 590 razy
Sun Chemical na 17. Akademii Zarządzania Barwą: zarządzanie kolorem z Suncolorbox

Zestaw aplikacji i usług z obszaru color managementu, jakie pod wspólną nazwą SunColorBox oferuje firma Sun Chemical to narzędzie, które stosują już setki klientów z całego świata, m.in. z Polski. Tym razem korzyści związane z jego wdrożeniem poznali uczestnicy 17. Akademii Zarządzania Barwą – konferencji organizowanej dorocznie przez firmę Polski Drukarz (wydawcę magazynu branżowego Świat Druku).

01.12.2023 | Świat poligrafii | przeczytano: 750 razy
1 2 3
Strona 1/28 (artykułów: 279)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764