logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

WorldStar: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 13
Pięć nagród Worldstar dla rozwiązań opakowaniowych firmy Stora Enso

Stora Enso otrzymała pięć nagród (w czterech różnych kategoriach) w najnowszej edycji konkursu WorldStar, organizowanego dorocznie przez Światową Organizację Opakowań. Jak podkreśla firma, wszystkie wyróżnione projekty opakowań są proekologiczne i zostały wykonane z odnawialnych materiałów bazujących na włóknach drzewnych.

24.01.2022 | przeczytano: 377 razy
Stora Enso po raz kolejny wśród sponsorów konkursu Art of Packaging

12. października br. w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w dorocznym konkursie na opakowanie roku – Art of Packaging, organizowanym przez wydawnictwo European Media Group. Wśród sponsorów głównych tego wydarzenia od lat pozostaje Stora Enso, która patronuje także wybranym kategoriom. Podobnie jak w ubiegłym roku, firma objęła patronat nad dwiema kategoriami: „Opakowanie luxury & nature” (w edycji „Debiuty”) oraz „Opakowanie premium” (w edycji „Professional”).

16.11.2020 | przeczytano: 725 razy
Inwestycje firmy Orapac w maszyny sztancujące Iberica

Jedna z fińskich firm specjalizujących się w produkcji pudełek w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro.

17.05.2019 | przeczytano: 599 razy
Znamy zwycięzców Art of Packaging 2019. Wielka Gala już za namiZobacz fotorelację

Zakończyła się trzynasta edycja konkursu ART OF PACKAGING odbywającego się pod hasłem NEW GENERATION PACKAGING. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 11 marca w poznańskiej Sali Ziemi, wyłoniono Perłę Wśród Opakowań, a także przyznano wiele innych, prestiżowych nagród i wyróżnień. Jak co roku, Gala była także niebywałą okazją do spotkania dla przedstawicieli branży opakowaniowej z całej Polski i Europy.  

15.03.2019 | przeczytano: 1887 razy
Stora Enso i branżowe konkursy dla projektantów opakowań

Początek marca br. to czas rozstrzygnięć w skierowanych do projektantów opakowań konkursach branżowych, w które od wielu lat zaangażowana jest Stora Enso. 5 marca w Poznaniu miała miejsce uroczysta gala finałowa Art of Packaging – 12. edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze opakowanie roku, organizowanego przez wydawnictwo European Media Group. Stora Enso znalazła się wśród głównych partnerów tego wydarzenia. Dwa dni później ogłoszona została lista finalistów Recreate Packaging 2018 – międzynarodowego konkursu dla studentów i projektantów opakowań, którego inicjatorem i organizatorem jest skandynawski koncern. Stora Enso ogłosiła też zwycięzców Nagrody Publiczności, wskazanych na podstawie głosowania internetowego w tym konkursie. Zostały nimi Klaudia Rajca i Martyna Matuszkiewicz – studentki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za projekt „Smart Snack”.

29.03.2018 | przeczytano: 1441 razy
Cefapac: Blister niezawierający tworzyw sztucznych

Jeden z najczęściej używanych rodzajów opakowania na świecie — blister — może być teraz wytwarzany całkowicie z kartonu. Dwie główne korzyści to redukcja negatywnego wpływu na środowisko oraz łatwość, z jaką można otworzyć opakowanie. Blistry zazwyczaj wiszą w sklepach na wieszakach. Składają się z kartonowego spodu oraz przezroczystego tworzywa sztucznego w przedniej części, co umożliwia przedstawianie produktów klientom. Norweski oddział Moltzaus opracował Cefapac, aby poprawić wydajność środowiskową opakowania oraz ułatwić jego otwieranie. Nowe opakowanie już zdobyło wiele nagród.

23.06.2017 | przeczytano: 596 razy
Proekologiczne opakowanie Ecofishbox firmy Stora Enso

Stowarzyszenie World Packaging Organization przyznało nagrody dla najlepszych opakowań roku 2017. Główną nagrodę za proekologiczność – WPO Sustainability Award – otrzymało stworzone przez Stora Enso rozwiązanie EcoFishBox. Opakowanie to zostało również uhonorowane nagrodą WorldStar Award. Wyróżnienia wręczono podczas gali World Packaging Organization, jaka odbyła się w trakcie majowych targów Interpack 2017 w Düsseldorfie.

07.06.2017 | przeczytano: 515 razy
30 edycja Taropaku zakończona

Blisko 500 wystawców z 24 krajów świata, 13.000 metrów kwadratowych oraz 63.000 targowych gości, którzy odwiedzili ekspozycję to bilans 30-stej, jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, które odbyły się w dniach 26-29 września 2016 w Poznaniu. Targom TAROPAK po raz pierwszy towarzyszyły Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu LOGIPAK.

10.10.2016 | przeczytano: 1044 razy
KBA Rapida w polskim zakładzie grupy Van Genechten Packaging

W należącym do międzynarodowej grupy Van Genechten Packaging zakładzie produkcyjnym w Chełmku została uruchomiona nowa pełnoformatowa maszyna offsetowa KBA Rapida 106. Dołączyła ona do pracujących w tej drukarni od pewnego czasu modeli - KBA Rapida 145 i KBA Rapida 142, wykorzystywanych do wielkoformatowej produkcji opakowań kartonowych. Nowa maszyna w formacie B1 umożliwia wykonywanie wysokoprzetworzonych opakowań premium, m.in. z wykorzystaniem farb UV, niestandardowych kombinacji lakierów oraz trudnych w obróbce podłoży drukowych, np. materiałów niewsiąkliwych (folii).

29.09.2015 | przeczytano: 1271 razy
Worldstar: nagroda przemysłu opakowaniowego dla butelki O-I

Firma O-I otrzymała prestiżową nagrodę WorldStar – najważniejsze odznaczenie przyznawane producentom opakowań. Wyróżniony produkt to imponująca butelka opracowana dla napoju alkoholowego Cachaça Yaguara. Projekt butelki jest owocem współpracy brytyjskiego artysty Briana Clarke’a i zespołu O-I Covet, zajmującego się produkcją luksusowych wyrobów ze szkła opakowaniowego. 

24.06.2015 | przeczytano: 770 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 13)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764