logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

architektura: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 373
Mostafa Salem: kurator, mówca TEDx i laureat Konkursu Paradyż Designers

Zaangażowanie Mostafy Salema w tworzenie przestrzeni łączących tradycję z nowoczesnością, zdążyło mu już przynieść uznanie na scenie międzynarodowej. Prace Salema prezentowano w prestiżowych publikacjach, takich jak ArchDaily, oraz na La Biennale di Venezia, gdzie pełnił rolę kuratora Pawilonu Egipskiego. Wystąpienie na TEDx dodatkowo ugruntowało reputację egipskiego architekta, ukazując publiczności jego inspirujące perspektywy architektoniczne. Podczas rozmowy z projektantem, którego praca zwyciężyła w kategorii OUTDOOR i zdobyła drugie miejsce w głównej kategorii Konkursu Paradyż Designers, poruszyliśmy tematykę jego ostatnich wykładów, dyskutowaliśmy o przemyśleniach na temat przyszłości urbanistyki oraz roli architekta w kształtowaniu współczesnego świata.

03.07.2024 | Wywiady i opinie | przeczytano: 310 razy
Po co architektom social media? Domopasje z WZ Studio w Domotece

Czy i jak media społecznościowe mogą pomóc architektom oraz pracowniom architektonicznym? I czy architekt faktycznie powinien tańczyć na TikToku, by przyciągnąć zainteresowanie klientów i wypromować swoje projekty? Na pytanie o to, jak specjaliści z branży architektonicznej, wnętrzarskiej i projektowej mogą budować swój profesjonalny wizerunek dzięki mediom społecznościowym odpowiedziały architektki Ada Skwira i Małgorzata Liebhart z pracowni WZ Studio. Spotkanie i warsztat odbyły się w ramach drugiej odsłony serii Domopasje, autorskiego cyklu wydarzeń Centrum Designu Domoteka.

03.07.2024 | Z rynku | przeczytano: 354 razy
Kobiety w Designie. Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego wykształcenia architektonicznego, która przekroczyła granice tradycji, tworząc dzieła na zawsze zmieniające oblicze współczesnej architektury. Jej życie i twórczość stanowią niezwykłe studium determinacji, pasji oraz przełamywania konwencji. O irlandzkiej ikonie modernizmu opowiada w podcaście „Kobiety w Designie” w Wysokich Obcasach Aldona Mioduszewska, wykładowczyni historii designu oraz Dyrektor Marketingu w Galerii Wnętrz DOMAR.

03.07.2024 | Z rynku | przeczytano: 195 razy
Przepis na... restaurację. Jak zaprojektować wnętrze ze smakiem?

Architektura jest sztuką użytkową, ale wcale to nie oznacza, że nie ma w niej miejsca na kreatywność. Wręcz przeciwnie – to właśnie prace, w których do głosu dochodzą pomysłowość i niczym nieskrępowana wyobraźnia mogą liczyć na sukces. Sekrety swoich projektów zdradza Kacper Gronkiewicz, znany architekt, autor wielu uznanych projektów wnętrz, w tym także restauracji, wreszcie – gość specjalny Kolacji Architektów, która odbyła się w Gdyni 11 czerwca br.

03.07.2024 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 319 razy
Grupa Tubądzin dla Va Bene Cicchetti

Płytki stworzone na indywidualne zamówienie umożliwiły zrealizowanie projektu Noke Architects. Dzięki najnowszej technologii Grupa Tubądzin realizuje wizje projektantów, produkując płytki pod konkretne inwestycje. Są to zarówno gresy z oryginalnymi nadrukami, jak i płytki tarasowe.

29.06.2024 | Z rynku | przeczytano: 229 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
Warszawa 2024

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Warszawa 2024

Warszawa – uchwała uchylona w całości Warszawska uchwała krajobrazowa została ustanowiona na sesji Rady Miasta 16 stycznia 2020 roku. Miesiąc później Wojewoda Mazowiecki opublikował rozstrzygnięcie nadzorcze i stwierdził nieważność całej uchwały. Powodem takiej decyzji nie była niechęć Wojewody do porządkowania przestrzeni publicznej, ale niezgodność przepisów uchwały z prawem.

28.06.2024 | Z rynku | przeczytano: 310 razy
Canon o drukowaniu na Dzień Architektury

Obchodzony 1 lipca Światowy Dzień Architektury zachęca do dyskusji na temat rozwiązań wykorzystywanych w nowoczesnych pracowniach architektonicznych. Drukowanie jest dla architektów niezbędne zarówno z technicznego, jak i biznesowego punktu widzenia. Z praktycznego aspektu obejmuje m.in. wydruki dokumentacji projektowej czy schematów instalacji. Z perspektywy biznesowej, kluczowe są wizualizacje prezentowane klientom.

28.06.2024 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 625 razy
Jak zaprezentuje się identyfikacja wizualna Fabryki Czekolady E.Wedel?

Już jesienią tego roku na mapie Warszawy pojawi się jedyne w tej części Europy, multisensoryczne muzeum czekolady. Będzie to miejsce wyjątkowe nie tylko ze względu na możliwość zagłębienia się w świecie kategorii czekoladowej oraz jej doświadczania wszystkimi zmysłami, ale także dzięki niestandardowemu podejściu do kwestii designu – z jednej strony architektury, a z drugiej identyfikacji wizualnej, za którą odpowiada Jerzy Skakun ze studio Homework.

26.06.2024 | Z rynku | przeczytano: 199 razy
III edycja Konkursu Wnętrze Roku SAW

Największy, najbardziej prestiżowy i w pełni niezależny konkurs dla architektów wnętrz w Polsce wciąż się rozwija. Nie tylko rośnie wartość nagród, ale też rozszerza się jego formuła– w tym roku debiutuje wyróżnienie za projektowanie zrównoważone. Najlepsze realizacje oceni jury złożone z uznanych ekspertów z wielu dziedzin kreatywnych.

18.06.2024 | Konkursy | przeczytano: 451 razy
Konferencja Komfort Design Days dostępna online

W dniach 12-13 czerwca już po raz ósmy odbędzie się Konferencja Najlepszych Produktów - Komfort Design Days, czyli elitarne targi wnętrz skupiające czołowych polskich i zagranicznych producentów. To wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi najważniejszych graczy z branży wnętrzarskiej, po raz pierwszy w swojej historii będzie dostępne online w formule 360.

12.06.2024 | Z rynku | przeczytano: 322 razy
1 2 3
Strona 1/38 (artykułów: 373)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764