logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

awatar: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 65
Wirtualna influencerka zachęca młodych do głosowania

„Oddaj swój głos”, „nie pozwól by ktoś zagłosował za Ciebie”, „to bitwa o kształt Unii Europejskiej” – tak zachęcają do udziału w wyborach do PE aktorzy, influencerzy, celebryci, aktywiści i dziennikarze. Do tego grona dołączyła pierwsza w Polsce wirtualna influencerka – Meta_Queen. Jak sama przyznaje, potrafi niesamowicie wiele, ale tego jednego nie zrobi ani za nas, ani nawet za siebie.

06.06.2024 | Z rynku | przeczytano: 268 razy
Modelki AI czy ambasadorowie marek? Kto jest bardziej skuteczny?

Analiza danych, automatyzacja procesów, personalizacja ofert czy tworzenie contentu to tylko kilka zadań marketingowców, w których coraz częściej wykorzystywana jest sztuczna inteligencja. Używanie narzędzi działających w oparciu o AI pozwala na zwiększenie wydajności zespołu i coraz większą skuteczność kampanii marketingowych. Cyfrowe modelki to przyszłość mediów społecznościowych?

23.05.2024 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 885 razy
Wirtualny influencer Pepsi w Polsce

Dla Pepsi Max to game over. W najnowszej kampanii marketingowej marka Pepsi oficjalnie żegna Pepsi Max i przedstawia Pepsi Zero graczom. W tym celu stworzono innowacyjną postać Vtubera - Zero, który został wirtualnym ambasadorem marki. Idea aktywacji związana jest z globalnym rebrandingiem, który przyniósł m.in. zmianę Pepsi Max na Pepsi Zero. Kampania prowadzona jest na najpopularniejszej platformie streamingowej, a do jej promocji zaangażowano topowych polskich streamerów.

23.04.2024 | Z rynku | przeczytano: 994 razy (komentarzy: 19)
Mediaplus: wirtualna influencerka w kampanii elektrycznych BMW

Agencja Mediaplus (Group One), która koordynuje wszystkie działania mediowe w digitalu Grupy BMW w regionie CS oraz zespoły kompetencyjne w tym obszarze, prowadzi komunikację nowego w pełni elektrycznego modelu BMW iX2 oraz nowej wersji BMW X2. W działaniach reklamowych wykorzystana została wirtualna influencerka — Lil Miquela. Premierowa kampania w digitalu realizowana jest w modelu House of Communication we współpracy z agencjami Change Serviceplan, Plan.net TechNest oraz Salestube.  Za przygotowanie materiałów do kampanii odpowiedzialna jest agencja Media.Monks, za działania operacyjne agencja Serviceplan, a za kampanię offline agencja iProspect. 

22.04.2024 | Z rynku | przeczytano: 362 razy (komentarzy: 5)
Vive XR Elite Business Edition - VR dla przedsiębiorstw

HTC VIVE, czołowy gracz w segmencie premium rzeczywistości wirtualnej (VR), ponownie podnosi poprzeczkę w dziedzinie technologii XR dla biznesu i konsumentów. Firma wprowadziła zestaw oprogramowania, który przyczynił się do stworzenia pierwszego działającego systemu VR w warunkach mikrograwitacji.

28.02.2024 | Z rynku | przeczytano: 551 razy
Kaufland w metaversum: Kaufland World na platformie Roblox

Kaufland rozpoczyna kolejną przygodę w wirtualnej przestrzeni – tym razem na platformie Roblox. „Kaufland World” w charakterystycznym kształcie litery „K” jest już dostępny dla użytkowników, którzy mogą m.in. poszukiwać skarbów, przygotowywać zdrowe koktajle i dania oraz zbierać wirtualne owoce i warzywa. Gra zaprojektowana przez sieć ma w rozrywkowy sposób wprowadzić młodych miłośników gier w tematy istotne społecznie, takie jak ograniczenie marnowania żywności i świadome odżywianie.

24.01.2024 | Z rynku | przeczytano: 644 razy

Pokolenie Alfa i Zet jako pierwsze ma styczność z technologiami cyfrowymi od początku swojego życia. Aż 54 proc. dzieci w wieku do 6 lat regularnie korzysta z urządzeń mobilnych. Wraz z ewolucją grupy docelowej zmienić się muszą drogi dotarcia do nich. Jak zaangażować młodych i zainteresować nowymi treściami? Najważniejsze trendy podsumowali eksperci Euvic Digital w raporcie „Młodosmartni, czyli alfabet młodych od Alfy do pokolenia Z”.

09.10.2023 | Świat mediów | przeczytano: 398 razy
Kampania medialna Dassault Systèmes

Firma Dassault Systèmes zaprezentowała awatara Emma Twin, zaprojektowanego, by pokazać jaką rolę odgrywają wirtualne bliźniaki w opiece zdrowotnej i rozwoju innowacji kształtujących przyszłość medycyny.

29.09.2023 | Z rynku | przeczytano: 389 razy
Labcon i Adshares przenoszą kampanię Stowarzyszenia Otwarte Klatki do Decentralandu

Kampania JEDNYM GŁOSEM, którą dla Stowarzyszenia Otwarte Klatki realizuje agencja kreatywna Labcon, dzięki współpracy z ADSHARES została przeniesiona do wirtualnej rzeczywistości - Decentralandu.  Gracze mogą odwiedzić wirtualną fermę i awatary zwierząt hodowlanych, by złożyć podpis pod petycją kierowaną do Ministra Rolnictwa, prowadzoną przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki i Compassion in World Farming Polska. Kolejnym krokiem będzie poszerzenie działań o inne platformy metaversowe, przeprowadzenie kampanii programatycznej w metaversie oraz wyprodukowanie NFT.

23.08.2023 | Z rynku | przeczytano: 495 razy
Rebranding Studia Orka we współpracy z AI

Znane z nieszablonowych decyzji studio ORKA, zaprezentowało nową identyfikację wizualną marki, która została opracowana w bliskiej współpracy ze sztuczną inteligencją (AI) i studiem brandingowym We3. Rebranding jest naturalną konsekwencją nowej strategii rozwoju marki: otwarcia unikalnej, referencyjnej sali kinowej i powołania do życia działu produkcji fabularnej. Ludzie w ORCE, zaciekawieni potencjałem AI, postawili na odważny eksperyment powierzając działania kreacyjne sztucznej inteligencji, co wyznacza trendy oraz nadaje ton na polskim rynku.

13.07.2023 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 1363 razy
1 2 3
Strona 1/7 (artykułów: 65)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764