logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

brexit: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 21
Holding Piga.pl z Tychów po raz trzeci w zestawieniu „Financial Times 1000”.

Coroczny ranking renomowanego, brytyjskiego dziennika gospodarczego „Financial Times 1000” zawiera listę najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie. W tegorocznym zestawieniu znalazły się 34 firmy z Polski. Wśród nich - już po raz trzeci z rzędu - jest holding Piga.pl z Tychów. - Piga.pl to drukarnia internetowa oraz kilkadziesiąt sklepów e-commerce. Główną osią naszej sprzedaży są produkty związane z home decor. Rosnące zainteresowanie tego typu produktami, a także sprzedażą internetową sprawia, że cały czas odnotowujemy wzrosty sprzedaży - mówi Mateusz Gabryś, prezes zarządu i założyciel Holdingu Piga.pl.

20.04.2022 | przeczytano: 1088 razy

Współczesne wyzwania Europy i wizje europejskiej przyszłości – m.in. te tematy będą poruszane w ramach nowego projektu „Gazety Wyborczej” „Nasza Europa”, powstającego przy wsparciu Parlamentu Europejskiego. Cykl tworzą m.in. analizy, reportaże, rozmowy oraz przeglądy prasy zagranicznej dotyczące idei i procesów kształtujących Unię Europejską w obliczu globalnej pandemii COVID-19. Materiały spod znaku „Nasza Europa” ukazywać się będą w serwisie Wyborcza.pl oraz co miesiąc na stronach „Wolnej Soboty”, czyli sobotniego magazynu „Gazety Wyborczej”. Pierwsza odsłona projektu ukaże się na łamach papierowego wydania dziennika już jutro, 6 marca 2021 r.

05.03.2021 | przeczytano: 361 razy
Fala upadłości firm spodziewana w drugiej połowie roku

– Popandemiczna recesja na dobre rozpocznie się dopiero wtedy, kiedy skończą się pieniądze z rządowych tarcz, a pierwszej fali upadłości firm można spodziewać się w III kwartale tego roku – oceniają ekonomiści Euler Hermes. Wśród najbardziej zagrożonych branż są m.in. HoReCa i transport międzynarodowy. Branża meblarska i odzieżowa też mogą spisać bieżący rok na straty. Cały handel, w tym także żywność i środki czystości, spowalnia, a konsumenci i firmy ograniczają zakupy, bo czekają na rozwój wydarzeń gospodarczych w obawie przed recesją.  Niepewność zmieni też zwyczaje zakupowe Polaków: konsumenci będą wybierać produkty tańsze, powróci presja na ceny i obniżki marż.

19.06.2020 | przeczytano: 676 razy (komentarzy: 9)
Od jutra Wielka Brytania formalnie przestaje być członkiem UE

W nocy z 31 stycznia na 1 lutego Wielka Brytania formalnie przestanie być członkiem Unii Europejskiej i rozpocznie się 11-miesięczny okres przejściowy, w trakcie którego de facto nic się nie zmieni. Wciąż będzie można do niej swobodnie podróżować, problemów nie muszą też obawiać się przedsiębiorcy. W tle będą jednak toczyć się negocjacje dotyczące przyszłych relacji handlowych pomiędzy Londynem i Brukselą od 2021 roku. Obie strony muszą renegocjować nawet ok. 800 umów. – Zagrożenie twardego brexitu nadal istnieje i czeka nas na koniec tego roku, jeśli Wielka Brytania i UE nie dogadają się w szczegółach – podkreśla główny doradca Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.

31.01.2020 | przeczytano: 598 razy
Czym będzie Brexit dla przedsiębiorców?

Wyjście Wielkiej Brytanii ze wspólnoty będzie miało duży wpływ na biznes, banki i część ich klientów. Eksperci Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) – polskiego banku rozwoju – zauważają kilka problemów, z którymi możemy się zetknąć podczas Brexitu. Chodzi między innymi o możliwe ograniczenie eksportu, kontynuowanie długoterminowych umów kredytowych czy rozstrzyganie sporów przez sądy.

27.01.2020 | przeczytano: 809 razy
Kolejne 12 miesięcy będzie trudne dla firm

Największą bolączką dla firm są ciągłe zmiany regulacyjne i podatkowe – podkreśla Konfederacja Lewiatan. W tym roku wyzwaniem będą m.in.: split payment, nowa matryca VAT, obowiązek wymiany kas fiskalnych czy podatek od sprzedaży detalicznej, który dotknie branżę handlową. W połączeniu ze skokowym wzrostem płacy minimalnej ciągłe zmiany prawa podnoszą koszty funkcjonowania przedsiębiorstw i powodują niepewność, która hamuje inwestycje. Eksperci apelują, by w związku z tym rząd spowolnił proces stanowienia prawa i stworzył nowe regulacje w dialogu z przedsiębiorcami, żeby pomóc im przetrwać kryzys.

17.01.2020 | przeczytano: 939 razy (komentarzy: 8)
„Turning Points” - noworoczny magazyn „Gazety Wyborczej” i „New York Timesa”

Druga zimna wojna? Koniec liberalnej demokracji? Co czeka ludzkość w 2020 r.? We wtorek, 31 grudnia br. wraz z „Gazetą Wyborczą” ukaże się „Turning Points” - specjalny magazyn stworzony przez redakcję „New York Timesa” i „Gazety Wyborczej”. Czytelnicy znajdą w nim rozważania wybitnych ludzi polityki, biznesu, nauki i kultury dotyczące wydarzeń, które mogą poruszyć świat w nadchodzącym roku.

30.12.2019 | przeczytano: 528 razy
Cztery fundamenty odpowiedzialności Youtube, część 2

YouTube to otwarta platforma, gdzie każdy może przesłać film i podzielić się nim z całym światem. Ta otwartość wiąże się zarówno z wielkimi możliwościami, jak i wyzwaniami. Choć wspieramy ekspresję twórczą, pamiętamy też o odpowiedzialności, jaka jej towarzyszy.

06.12.2019 | przeczytano: 1042 razy
Alarmujący odczyt Barometru EFL na IV kwartał

Barometr EFL na IV kwartał br. wskazuje, że mikro, małe i średnie firmy kończą 2019 rok z najsłabszymi nastrojami w tym roku. Co więcej, główny indeks osiągnął najniższą wartość w historii pomiarów (od początku roku 2015) – tylko 49,7 pkt. Eksperci EFL zwracają uwagę na to, że nastroje w całym 2019 roku są zdecydowanie gorsze niż w latach ubiegłych, m.in. w analogicznym pomiarze na IV kwartał 2018 roku wskaźnik wyniósł 51,1 pkt., zaś na IV kwartał 2017 roku – 58,2. W szczególności widoczne jest załamanie planów inwestycyjnych – tylko 16 proc. przedsiębiorców planuje więcej inwestować – najmniej w ciągu ostatnich 5 lat.

25.10.2019 | przeczytano: 549 razy

138 milionów funtów będzie kosztować kampania informacyjna, która ma pomóc między innymi przedsiębiorcom przygotować się na utrudnienia związane z tak zwanym twardym brexitem[1]. Daily Telegraph określił tę akcję jako największe tego typu działanie od czasów drugiej wojny światowej. Dodatkowo brytyjski rząd ma przeznaczyć jeszcze w tym roku budżetowym 4,2 miliarda funtów na zwiększenie liczby funkcjonariuszy straży granicznej i służby celnej, a także na wsparcie właścicieli firm, które mogą ucierpieć na bezumownym wyjściu z Unii Europejskiej. Jednak czy to wystarczy, by uniknąć chaosu legislacyjnego i ekonomicznej zapaści?

20.08.2019 | przeczytano: 312 razy
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 21)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764