logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

cyfryzacja: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 171
Era technologii mobilnych: komentarz do raportu Digital Poland 2024

Opublikowany całkiem niedawno raport “Digital Poland 2024” dostarcza ciekawych spostrzeżeń na temat wpływu cyfrowych rozwiązań na codzienne życie Polaków. Dokument przekrojowo omawia, jak głęboko technologia mobilna zaszczepiła się w naszej rzeczywistości, a rosnąca popularność mediów społecznościowych i zmiany w zwyczajach zakupowych online tylko podkreślają jej rosnącą rolę w kształtowaniu nowoczesnego stylu życia.

18.04.2024 | przeczytano: 54 razy
Sieci szerokopasmowe: wykonaliśmy 80–90 proc. planu Cyfrowej Dekady

– Jesteśmy na poziomach 80–90 proc. wykonania planu Cyfrowej Dekady – ocenia Jacek Oko, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, i przyznaje, że Polska ma pewne opóźnienia m.in. w przestrzeni mobilnej. Unijny program „Droga ku cyfrowej dekadzie” ma wyznaczać kierunek transformacji cyfrowej Europy realizowany poprzez osiąganie konkretnych celów i założeń na 2030 rok.  

30.03.2024 | przeczytano: 233 razy
Cyfryzacja w polskich firmach: badanie Canon i K+Research by Insight Lab

Cyfryzacja zadomowiła się w większości polskich biur już na dobre. Coraz więcej organizacji wykorzystuje rozwiązania chmurowe w codziennych procesach biurowych, a swoje decyzje argumentuje realizacją długoterminowych strategii i chęcią podążania „za duchem czasu” (częściej wskazywane przez przedstawicieli dużych firm – odpowiednio 60% i 56% vs 44% w średnich firmach). Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie Canon Polska przez agencję K+Research by Insight Lab.

27.03.2024 | przeczytano: 190 razy
Blisko 40 proc. Polaków jest sceptycznych wobec technologii

Polskie społeczeństwo coraz lepiej nawiguje po świecie „phygital”, łączącym doświadczenia fizyczne z cyfrowymi, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Z raportu firmy doradczo-technologicznej Future Mind „Żyjesz w phygitalu, choć o tym nie wiesz”, wynika, że już średnio dwie trzecie Polaków zna różne rozwiązania integrujące świat realny z cyfrowym, lecz tylko jedna trzecia faktycznie z nich korzysta. Wśród najbardziej popularnych technologii znajdują się kasy samoobsługowe, smartwatche i płatności mobilne – ich znajomość zadeklarowali niemal wszyscy uczestnicy badania. Z kolei nowsze i mniej rozpowszechnione technologie, takie jak aplikacje do analizy skóry czy urządzenia do emisji próbek zapachów perfum w sklepach, są jeszcze nieodkrytą tajemnicą dla większości społeczeństwa.

20.03.2024 | przeczytano: 247 razy
M. Boni: Potrzebny plan wdrożenia aktu o sztucznej inteligencji

W środę 13 marca Parlament Europejski zatwierdził AI Act. To pierwsza tego typu regulacja tak szeroko obejmująca obszar sztucznej inteligencji. Celem nowych przepisów jest zbudowanie środowiska prawnego, które pozwoli na rozwój tej technologii, przy jednoczesnym poszanowaniu praw podstawowych, ochronie demokracji czy praworządności przed systemami wysokiego ryzyka. – Przy wielu artykułach, które niekoniecznie są interpretowalne łatwo i w spójny sposób, proponowałbym, żeby Komisja Europejska, ale to może być też polska rola podczas prezydencji, przygotowała plan wdrożenia regulacji o sztucznej inteligencji – ocenia były minister cyfryzacji Michał Boni. 

17.03.2024 | przeczytano: 232 razy
Polscy seniorzy w ogonie UE pod względem umiejętności cyfrowych

W Polsce jest blisko 10 mln osób w wieku 60+. Według danych Eurostatu tylko niewielki procent tej grupy ma podstawowe umiejętności cyfrowe, a z badań Fundacji Digital Poland wynika, że 37 proc. polskich seniorów uznaje korzystanie z technologii cyfrowych i internetu za zbyt skomplikowane. – Mamy dużo do nadrobienia – podkreśla Marzena Okła-Drewnowicz, ministra ds. polityki senioralnej. Jak wskazuje, w tej grupie potrzebna jest przede wszystkim szersza edukacja, w którą zaangażowane będą m.in. media publiczne. Nowa perspektywa finansowa UE stwarza możliwość skorzystania z dużej puli środków przeznaczonych specjalnie na ten cel.

17.03.2024 | przeczytano: 392 razy
Canon na targach Remadays 2024

Canon na RemaDays 2024 zaprezentował rozwiązania do druku wielkoformatowego, produkcyjnego, inżynieryjnego oraz artystycznego, ukazując korzyści z ich wykorzystania. Szczególnym zainteresowaniem publiczności cieszyły się prelekcje przedstawiające kompletny proces automatyzacji druku. Dowiodły one, że wystarczy zaledwie kilkadziesiąt minut, by pokazać potencjał innowacyjnych technologii, przekonując klienta do inwestowania w nowoczesne oprogramowanie i urządzenia.

19.02.2024 | przeczytano: 551 razy
Polskie biura bardziej przyjazne dla środowiska. Badanie B2B

Drukujemy na papierze makulaturowym, kupujemy energooszczędne sprzęty, segregujemy odpady biurowe. Wiele na to wskazuje, że pojęcie zrównoważonego rozwoju trafiło do biznesowego krwioobiegu. Opinie zebrane w badaniu Canon Polska i agencji badawczej K+Research by Insight Lab pokazują, że średnie i duże firmy podchodzą z pełną powagą do kwestii środowiskowych i społecznych. Szacunek do idei zrównoważonego rozwoju przejawia się zarówno w codziennych biurowych czynnościach, jak i w decyzjach biznesowych.

10.02.2024 | przeczytano: 262 razy
Druga edycja kampanii T-Mobile „Pewni w sieci”

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa, a przy tym doskonała okazja, by przypominać jak kluczowe jest bezpieczeństwo cyfrowe Polek i Polaków. Właśnie dlatego już 4 października T-Mobile, jako firma od lat stawiająca na cyfryzację polskiego społeczeństwa i biznesu wraz z partnerami instytucjonalnymi – Ministerstwem Cyfryzacji i Państwowym Instytutem Badawczym NASK, startują z drugą edycją ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pewni w sieci”. Przez 6 kolejnych tygodni użytkownicy i użytkowniczki będą mogli śledzić kolejne odsłony projektu, który pokazuje, na co zwrócić uwagę, by każdego dnia czuć się pewnie w sieci. W tegorocznej kampanii na tapet zostały wzięte zagadnienia takie jak: e-administracja, sharenting, sztuczna inteligencja, higiena cyfrowa, niebezpieczne treści w internecie oraz bezpieczne smartfony.

10.10.2023 | przeczytano: 390 razy

Budowanie lojalności konsumentów już od wieków jest jednym z filarów strategii sprzedażowych. Najwcześniejszą znaną formą programu lojalnościowego była miedziana moneta, którą już w XVIII wieku kupcy wręczali swoim najwierniejszym klientom. Dziś u podstaw tych programów leżą skomplikowane systemy wykorzystujące analizę danych i uczenie maszynowe. Nie zmienia się tylko cel sprzedawców – wciąż chcą skłonić klientów do powtarzalnych zakupów i przywiązać ich do swojej marki.

22.09.2023 | przeczytano: 598 razy
1 2 3
Strona 1/18 (artykułów: 171)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764