logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

deepfake: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 32
DIMAQ Voice #54: Od fact-checkingu, przez wideo AI, po analizę działań konkurencji

Jak budować wiarygodne kampanie w świecie pełnym dezinformacji? W jaki sposób AI może odmienić reklamy wideo? Jak wykorzystać dane, by zdobyć przewagę nad konkurencją? Już 19 listopada o godz. 15:00 podczas DIMAQ Voice #54 zaproszeni eksperci zdradzą kluczowe techniki i narzędzia, które pomogą marketerom nie tylko odnaleźć się w zmiennym środowisku digitalu, lecz też skutecznie w nim przodować.

17.11.2024 | Z rynku | przeczytano: 518 razy
Artykuły z cyklu Patronat Signs.pl
Bajki i cyberbezpieczeństwo w kampanii Santander Bank Polska

„Nie wierz w bajki” to kolejna odsłona kampanii edukacyjnej związanej z bezpieczeństwem w sieci, którą realizuje Santander Bank Polska. Przewrotnie opowiedziane historie, oparte na znanych klasykach bajkowych, przestrzegają przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni.

17.11.2024 | Z rynku | przeczytano: 327 razy
NASK: dezinformacja realnie wpływa na wyniki wyborów

Dezinformacja w sieci wykorzystuje m.in. deepfake'i, zmanipulowane dane i przywłaszczone informacje, by trafiać bezpośrednio w ludzką niewiedzę i nieufność. Narracje dezinformacyjne nie zawsze są racjonalne. Mają zelektryzować wyborcę, odwołać się do jego wewnętrznych strachów, żeby wstał i zagłosował. „Polacy przyjmują, że dezinformacja i treści szkodliwe w Internecie to element debaty publicznej, więc nie widzą sensu w zgłaszaniu tego, czy informowaniu o tym ekspertów zajmujących się dezinformacją” - mówiła Magdalena Wilczyńska, dyrektorka Pionu Ochrony Informacyjnej Cyberprzestrzeni NASK, podczas roundtable poświęconego dezinformacji wyborczej i jej wpływu na wyniki głosowania.

10.11.2024 | Świat mediów | przeczytano: 239 razy
Kampania Melt Museum: Are you f_king?

Witamy w świecie technologii fałszu, w którym kłamstwo nigdy nie było tak łatwe do stworzenia. I tak trudne do wykrycia. melt museum prezentuje swoją najnowszą instalację „FAKE.EXE”, która eksploruje granice tożsamości w rzeczywistości, gdzie fałsz i prawda przenikają się bardziej niż kiedykolwiek. Premierze towarzyszy kampania, której celem jest konfrontacja społeczeństwa z technologią deepfake i skłonienie do refleksji nad zagrożeniami związanymi z cyfrowymi manipulacjami. 

10.10.2024 | Z rynku | przeczytano: 261 razy
DoubleVerify poszerza zakres weryfikacji reklam

DoubleVerify ogłosiła właśnie wprowadzenie do oferty kategorii „Inflammatory Politics and News” („IPN”) na Meta, w obszarze Brand Suitability. To rozszerzenie umożliwia reklamodawcom niezależną weryfikację jakości kampanii pod kątem kontrowersyjnych wiadomości i tematów politycznych, umożliwiając marketerom wybór poziomu ochrony, który najlepiej odpowiada wymaganiom ich brandu.

16.09.2024 | Z rynku | przeczytano: 386 razy
FOOH rewolucjonizuje marketing Zamku Królewskiego w Warszawie

Gdyby na wieży zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie pojawił się jakikolwiek niestandardowy przedmiot, to więcej niż pewne, że wzbudziłoby to duże zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców stolicy, jak i turystów. Wszak to miejsce ma dla Polaków znaczenie symboliczne i historyczne. Z pewnością też odbiło by się szerokim echem w mediach. Tak też stało się. A wszystko za sprawą nietypowej kampanii Zamku Królewskiego w Warszawie.

10.07.2024 | Z rynku | przeczytano: 552 razy
Deepfakes a wybory do europarlamentu. Czy jesteśmy świadomi zagrożeń?

Nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego to największe międzynarodowe głosowanie na świecie. Wydarzenie to stwarza przestrzeń do dyskusji o planach i celach w obrębie Wspólnoty. Równocześnie jednak stanowi doskonałą okazję dla cyberprzestępców. Nieustannie rozwijająca się technika tworzenia fałszywych treści wizualnych i dźwiękowych (deepfakes) ma potencjał, aby zaburzyć porządek wyborów. W związku z tym konieczne jest edukowanie społeczeństwa na temat tego zagrożenia.

07.06.2024 | Porady ekspertów | przeczytano: 586 razy
Hatalska: Coraz bliżej powstania świadomej sztucznej inteligencji

O sztucznej inteligencji mówi się już coraz częściej w kontekście możliwości i zagrożeń, jakie przyniesie powstanie globalnej sztucznej inteligencji. To model, który byłby zdolny do myślenia takiego, jakim cechuje się człowiek, ale jego możliwości obliczeniowe przewyższałyby możliwości ludzkiego mózgu kilka milionów razy. Rodzi to uzasadnione obawy o bezpieczeństwo, stąd postulat, by uczestnicy rynku składali przysięgę na wzór przysięgi Hipokratesa. Zgodnie z nią mieliby dbać o to, by zastosowania technologii miały wymiar etyczny. Zdaniem ekspertów potrzebnych jest też więcej szczegółowych regulacji.

25.05.2024 | Wywiady i opinie | przeczytano: 761 razy (komentarzy: 4)
Warsaw Principles ZFPR: etyka i sztuczna inteligencja w public relations

Związek Firm Public Relations przyjął „Warsaw Principles”, czyli zasady wykorzystania sztucznej inteligencji w PR, opracowane przez Międzynarodową Organizację Konsultantów do Spraw Komunikacji (The International Communications Consultancy Organisation - ICCO). Biorąc pod uwagę szybki rozwój AI, zasady te stanowią pomoc przy organizowaniu procesów oraz rozwiązywaniu dylematów etycznych, jakie pojawiają się podczas wykorzystywania przez PR-owców rozwiązań AI.

13.05.2024 | Z rynku | przeczytano: 804 razy
Dezinformacja z użyciem AI - wpływ na wyniki wyborów

W Europie i na świecie rusza maraton wyborczy. Za nami pierwsze tury wyborów regionalnych w Hiszpanii i Włoszech. Przed nami głosowanie w wyborach samorządowych w Polsce, do europarlamentu czy wybory prezydenckie w USA. Czy wynik wyborów może być zagrożony w wyniku ataków cyberprzestępców? Co może wpływać na nasze głosowanie- zastanawia się Shamla Naidoo, adiunkt prawa na Uniwersytecie w Illinois Chicago School of Law oraz jednocześnie dyrektor ds. strategii i innowacji w chmurze w Netskope a także Michał Borowiecki, Dyrektor Regionalny Netskope na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią.

04.04.2024 | Wywiady i opinie | przeczytano: 1331 razy (komentarzy: 8)
1 2 3
Strona 1/4 (artykułów: 32)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764