logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ePUAP: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 13
Stanowisko KRRiT w sprawie kary dla TVN za reportaż „Franciszkańska 3”

Po emisji reportażu do Krajowej Rady wpłynęła rekordowa w historii KRRiT liczba skarg. Zarejestrowano 6058 wystąpień (maili, formularzy ze strony internetowej, zgłoszeń przez platformę ePUAP i listów wysyłanych tradycyjną pocztą). Wystąpienia te zawierały 39 613 podpisów obywateli wyrażających swój sprzeciw wobec treści zawartych w audycji.

06.03.2024 | Świat mediów | przeczytano: 766 razy

Podatnicy niejednokrotnie zastanawiają się, czy poprawnie interpretują i stosują przepisy prawa podatkowego. Naprzeciw wychodzi im indywidualna interpretacja prawa podatkowego udzielana przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS). Daje ona podatnikom odpowiedź na pytania, czy zgodnie z prawem skorzystali z ulgi podatkowej lub czy powinni zapłacić podatek, jeśli np. sprzedali właśnie mieszkanie.

17.12.2023 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 432 razy
Decyzja KRRiT w sprawie kary dla Eurozet Radio: przekazy dezinformujące

11. sierpnia 2023 r., po przeprowadzeniu postępowania wszczętego z urzędu w sprawie emisji przekazów dezinformujących opinię publiczną na temat okoliczności przejazdu prezydenta Ukrainy przez terytorium Polski, Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski podjął decyzję o ukaraniu spółki Eurozet Radio. Audycja została wyemitowana w programie Radio Zet w dniu 22 grudnia 2022 r., w serwisie informacyjnym o godz. 9:00,

17.08.2023 | Świat mediów | przeczytano: 1084 razy
Jak odnaleźć się wśród stawek ryczałtu i ulg w Polskim Ładzie?

W obliczu zmian wprowadzonych w Polskim Ładzie wielu podatników nie wie, jaką stawkę ryczałtu może zastosować czy z jakich ulg podatkowych skorzystać. Eksperci inFakt podpowiadają, że wątpliwości najlepiej rozwiać uzyskując indywidualną interpretację podatkową. W razie kontroli skarbowej przedsiębiorca będzie miał wówczas dowód na to, że działa zgodnie z prawem. Jeśli więc zbliża się termin, w którym trzeba określić stawki VAT lub ryczałtu, warto jak najszybciej złożyć odpowiednie wnioski, aby następnie stosować właściwe stawki.

29.01.2022 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 763 razy
COVID-19 przemodelował nawyki bankowe i zakupowe Polaków

Okres pandemii COVID-19 zmienił preferencje bankowe i zakupowe Polaków, powodując przyspieszoną migrację do online’u. Liczba klientów banków w kanałach cyfrowych rośnie, co może się okazać zmianą na stałe. Z drugiej strony koronawirus skłonił też Polaków do refleksji nad swoim stylem życia i wydatkami, a w efekcie – jak wynika z badań Banku Millennium – 54 proc. z nas wydaje uważniej i więcej oszczędza. Dane z systemów transakcyjnych banku pokazują, że w pandemii Polacy rezygnują głównie z wydatków na rozrywkę i podróże, w zamian stawiając na te związane z remontami i urządzaniem domu. Częściej myślą też o kupnie mieszkania albo budowie domu.

10.05.2021 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 505 razy
Czego mały biznes oczekuje od rządzących?

Mały biznes liczy przede wszystkim na niższe podatki i składki ZUS oraz uproszczenie przepisów. Tymczasem warunki do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce są trudne, a w ciągu ostatnich trzech lat jeszcze się pogorszyły – wynika z Badania Polskiej Mikroprzedsiębiorczości przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy inFakt.

10.10.2019 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 857 razy

Poczta Polska podpisała porozumienie z Ministerstwem Rozwoju w sprawie pilotażowego projektu dotyczącego umieszczenia InfoKiosków w placówkach pocztowych. InfoKiosk umożliwia korzystanie z prowadzonego przez Ministra Rozwoju Elektronicznego Punktu kontaktowego (biznes.gov.pl) oraz Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (firma.gov.pl).

04.01.2016 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 597 razy
MAC: Nowe e-usługi dopiero w czerwcu

Pod koniec miesiąca Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uruchomi kolejne usługi w ramach platformy e-administracji ePUAP. Wśród e-usług uruchamianych jako pierwsze mają znaleźć się te najbardziej przydatne dla firm i indywidualnych odbiorców. Łatwiej będzie m.in. zarejestrować i prowadzić działalność gospodarczą.

01.06.2015 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 844 razy

W ocenie ONZ poziom e-administracji w Polsce jest gorszy niż w Rosji, a nawet Kazachstanie. Na dodatek jesteśmy tylko niewiele lepsi niż Andora, Czarnogóra, czy Kolumbia. Państwowe systemy informatyczne kosztowały już 2,9 miliarda złotych, a wciąż generują kolejne koszty. portal Money.pl sprawdził, które były najdroższe.

08.04.2015 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 915 razy

Coraz więcej spraw urzędowych można załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko dzięki Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP). I choć do doskonałości daleko, zakres usług stale się powiększa.

06.02.2015 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 611 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 13)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764