logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

kampanie społeczne: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 386
Ruszyła 12. edycja kampanii Dotykam=Wygrywam

28.09 w Be Happy Museum w Warszawie wystartowała kampania charytatywna DOTYKAM=WYGRYWAM. Głównym jej celem jest promocja dbania o zdrowie piersi poprzez regularne ich samobadanie i noszenie dobrze dobranego biustonosza. Każdy ma szansę włączyć się w projekt. Wystarczy oddać swój stary, źle dopasowany biustonosz do reCYClingu, by wesprzeć stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny i fundacji Wsparcie na Starcie w walce z rakiem piersi. Można także kupić biustopozytywne cegiełki wspierające ten cel i ściągnąć na telefon bezpłatną BIUSTOapkę, która m.in. przypomina o samobadaniu piersi.

03.10.2023 | przeczytano: 57 razy
SOS Wioski Dziecięce z kampanią pomocy dla Ukrainy

Ponad 500 dzieci zostało zabitych, ponad tysiąc zostało rannych, a ponad 1200 uznano za zaginione – to oficjalne dane Prokuratury Generalnej Ukrainy. Ponad 19 tysięcy deportowano bądź przymusowo przesiedlono*. W rzeczywistości te liczby są znacznie wyższe. Wojna w Ukrainie wciąż trwa, a dzieci i rodziny, które znalazły schronienie w Polsce wciąż potrzebują wsparcia. Dlatego Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce wystartowało z kampanią „Pomóż dzieciom, które cierpią przez wojnę”. Dowiedz się, jak możesz dołączyć do akcji.

02.10.2023 | przeczytano: 73 razy
H&M wspiera Kampanię Wylecz raka piersi HER2+

Wystartowała akcja zwiększająca świadomość profilaktyki raka piersi „Przymierz się do samobadania”. To efekt współpracy organizatorów1 Kampanii Wylecz raka piersi HER2+ z siecią sklepów H&M. Działania skierowane są do kobiet w każdym wieku i mają na celu zachęcenie ich do comiesięcznego wykonywania samobadania piersi oraz regularnych badań przesiewowych – USG i mammografii.

02.10.2023 | przeczytano: 87 razy
CSR w branży reklamowej. Jakie działania powinny podejmować firmy?

Corporate Social Responsibility - odgrywa coraz ważniejszą rolę w biznesie, w branży reklamowej również. Reklama ma znaczący wpływ na społeczeństwo, kształtuje przekazy i wpływa na kulturę masową. Istotne jest, aby podejmować odpowiedzialne działania, które przyczynią się do pozytywnych zmian społecznych, środowiskowych i ekonomicznych. A jakie to działania?

01.09.2023 | przeczytano: 581 razy
Nie przekonuj się #nawłasnejskórze - kampania społeczna o czerniaku

Właśnie rusza ogólnopolska kampania społeczna “Nie przekonuj się #nawłasnejskórze”. To akcja, która ma na celu edukowanie na temat ryzyka związanego z rozwojem nowotworów skóry, w tym czerniaka - charakteryzującego się największą dynamiką wzrostu liczby zachorowań. W ciągu ostatnich 30 lat liczba przypadków tego nowotworu złośliwego zwiększyła się czterokrotnie!

18.08.2023 | przeczytano: 372 razy
„Oszust na spalonym”, czyli NASK z Kanałem Sportowym

Od lipca trwa specjalna akcja informacyjna NASK-PIB, prowadzona w kanałach Kanału Sportowego i portalu Weszło, dotycząca codziennych cyberzagrożeń i sposobów radzenia sobie z nimi. Już po pierwszym tygodniu współpracy, materiały przygotowane w ramach akcji „Oszust na spalonym”, osiągnęły ponad półmilionową oglądalność.

11.08.2023 | przeczytano: 388 razy
Mbank: posłuchaj „Jazgotu”, by uniknąć oszustwa

mBank zaprasza na „Jazgot” – kryminalny serial audio, który obnaża metody działania oszustów. Scenariusz serii napisał ceniony pisarz, Łukasz Orbitowski, a jej narratorem jest Jarosław Kuźniar. To wspólne przedsięwzięcie mBanku i Voice House.

17.07.2023 | przeczytano: 492 razy (komentarzy: 9)
Pij z umiarem – To się rymuje. Druga edycja muzycznej kampanii Kompanii Piwowarskiej

Kampania społeczna pod hasłem „PIJ z UMIAREM – To się rymuje", w której najważniejszym przekazem jest odpowiedzialne spożywanie alkoholu wystartowała na początku lipca. Sercem akcji jest utwór muzyczny Pij feat. Umiar – to się rymuje. 

10.07.2023 | przeczytano: 312 razy
Temat, o którym się nie mówi w kampanii Stowarzyszenia Czytam i Słucham Legalnie

Aż 25% osób czytających e-booki i audiobooki przyznaje się do pobierania ich z nielegalnych źródeł – wynika z badań internautów prowadzonych przez Polską Izbę Książki oraz serwis Lubimyczytać.pl. Jeżeli dodamy do tego drugie tyle, które się do tego nie przyznaje, to okazuje się, że wiele osób korzysta z nielegalnych źródeł dystrybucji plików elektronicznych. Dlatego Stowarzyszenie Czytam i Słucham Legalnie, do którego należą Agora oraz jej księgarnia internetowa Publio, rozpoczęło kampanię informującą o szkodliwości piractwa oraz promującą legalne źródła pozyskiwania e-booków i audiobooków. Akcję wspierają pisarze i artyści, m.in. Mariusz Szczygieł, Elżbieta Cherezińska, Vincent Severski, Krzysztof Gosztyła, Paulina Jurga, Magdalena Witkiewicz i Tomek Michniewicz.

10.07.2023 | przeczytano: 362 razy
Już nie tylko firmy - te podmioty też wchodzą w OOH

Coraz więcej jednostek administracji samorządowej, fundacji czy osób indywidualnych decyduje się na wykupienie reklamy zewnętrznej. To pewne zaskoczenie, gdyż dotychczas to głównie przedsiębiorstwa prywatne korzystały z reklamy out of home. Skąd tak duży popyt na reklamę zewnętrzną? Ta staje się coraz bardziej popularna ze względu na swoją skuteczność. Wybrane formaty gwarantują szerokie zasięgi oraz precyzyjne dotarcie do konkretnej grupy docelowej. Długi okres styku konsumenta z reklamą sprawia, że ta staje się jeszcze bardziej skuteczna. Kto – poza firmami – sięga po OOH?

07.07.2023 | przeczytano: 479 razy
1 2 3
Strona 1/39 (artykułów: 386)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764