logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

klauzula sumienia: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 11
Drukarska klauzula sumienia uderza w ONR: odmowa druku homofobicznych ulotek

Każdy kij ma dwa końce. Przekonali się o tym działacze ONR, którzy poskarżyli się na Twitterze na odmowę wykonania homofobicznych ulotek przez zielonogórską drukarnię wydrukujemy.to Zgodnie z zeszłorocznym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie drukarza z Łodzi, który odrzucił zlecenie druku materiałów dla fundacji LGBT, odmowa taka jest zgodna z prawem.

29.08.2020 | przeczytano: 1228 razy
„Roll-up gate”: Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego

Umyślna i nieuzasadniona odmowa świadczenia usług powinna być w Polsce zgodna z prawem, a penalizujący ją art. 138 Kodeksu Wykroczeń jest niekonstytucyjny – wynika ze środowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Wniosek rozpatrywany był w związku ze sprawą łódzkiego drukarza, który odmówił druku roll up’u, tłumacząc się niechęcią do „promocji ruchów LGBT”.

26.06.2019 | przeczytano: 1527 razy (komentarzy: 12)
Drukarz winien: SN oddala kasację Ziobry

Sad Najwyższy oddalił dziś kasację Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro w sprawie drukarza z Łodzi, który odmówił wykonania roll up’u, tłumacząc się niechęcią do „promocji ruchów LGBT”. Tym samym w mocy pozostaje wyrok Sądu Okręgowego w Łodzi, w którym uznano drukarza za winnego popełnienia wykroczenia, a także potwierdzono, że nikogo nie można dyskryminować ze względu na orientację seksualną w dostępie do usług.

14.06.2018 | przeczytano: 2184 razy (komentarzy: 8)
„Roll-up gate”: Ziobro nie odpuszcza w sprawie drukarza z Łodzi. Kasacja do SN

Jak czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej, Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Najwyższego kasację od wyroku w sprawie drukarza, który z powodu swych przekonań odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT i wniósł o jego uniewinnienie.

19.09.2017 | przeczytano: 1286 razy (komentarzy: 21)
„Roll-up gate”: Łódzki drukarz prawomocnie skazany

Drukarz z Łodzi, który odmówił wykonania roll up’u Fundacji LGBT Business Forum, został prawomocnie skazany. Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji uznając, że każdy ma prawo liczyć na równe traktowanie bez względu na orientację seksualną, a porządek moralny należy oddzielić od porządku prawnego.

29.05.2017 | przeczytano: 1211 razy (komentarzy: 31)
„Roll-up gate”: Łódzki drukarz ponownie uznany za winnego

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa wydał wyrok w sprawie drukarza, który odmówił wydruku roll up’u organizacji LGBT, uznając go za winnego. - Wyrok ma charakter precedensowy. Sąd wyraźnie wskazał, że dyskryminacja osób LGBT w dostępie do dóbr i usług jest niedopuszczalna – komentuje decyzję sędziego adw. Paweł Knut z Kampanii Przeciw Homofobii, która prowadziła sprawę. Wyrok jest nieprawomocny.

31.03.2017 | przeczytano: 1186 razy
„Roll-up gate”: Amnesty International zaniepokojona reakcją Ziobry na stanowisko RPO

Amnesty International opublikowała oświadczenie, w którym odnosi się do ostatniej reakcji Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. RPO zabrał głos w sprawie kwestionowanego przez Ziobrę wyroku skazującego drukarza, który odmówił wykonania zlecenia na roll up dla fundacji LGBT. Poniżej przytaczamy pełen tekst oświadczenia:

13.08.2016 | przeczytano: 1251 razy
Ziobro odpowiada RPO w sprawie roll up-u dla fundacji LGBT

Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro odpowiedział na list Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie odmowy wykonania usługi druku dla fundacji LGBT. Według Ziobry drukarz postąpił zgodnie z prawem, odmawiając usługi ze względu na treść zamówionych materiałów, a nie zleceniodawcę.

10.08.2016 | przeczytano: 1922 razy (komentarzy: 30)
Drukarz kontra fundacja LGBT: RPO zabiera głos

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar wysłał 29 lipca dwa listy: do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i do redakcji portalu wPolityce. To reakcja na artykuł w portalu „Polski sąd w służbie LGBT?! Zapadł pierwszy w Polsce, skandaliczny wyrok za odmowę wykonania usługi homoseksualistom. Oczywiście w imię wolności... ” z 26 lipca 2016 r., i wydane tego samego dnia na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości oświadczenie w tej sprawie.

04.08.2016 | przeczytano: 1508 razy
KPH reaguje na oświadczenie Ministra Sprawiedliwości ws. odmowy usługi dla fundacji LGBT

26 lipca Minister Sprawiedliwości wydał oświadczenie w sprawie wymierzenia grzywny drukarzowi, który odmówił wykonania usługi wydruku dla organizacji działającej na rzecz równouprawnienia osób LGBT. Sąd Rejonowy w Łodzi wyrokiem nakazowym uznał, że pracownik drukarni popełnił wykroczenie. Jest to pierwszy w Polsce wyrok wydany w sprawie dotyczącej ochrony osób LGBT w dostępie do usług.

28.07.2016 | przeczytano: 1287 razy (komentarzy: 5)
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 11)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764