logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

kryptoreklama: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 15
Influencer marketing pod lupą UOKiK. Posypały się kary

Zapadło sześć decyzji UOKiK za brak współpracy z urzędem. Kary dla influencerów wyniosły łącznie 139 tys. zł. To pierwsze sankcje w prowadzonych postępowaniach.

03.07.2022 | przeczytano: 400 razy
Reklama natywna – najważniejsze aspekty prawne

Pod koniec 2016 roku Rada Etyki Public Relations przedstawiła swoje stanowisko dotyczące przeciwdziałania zjawiskom ukrytej reklamy w kontekście pojęcia reklamy natywnej. Zostały w nim zarekomendowane konkretne działania skierowane do branży public relations, komunikacji marketingowej oraz wydawców mediów, które mają na celu podniesienie standardów etycznych komunikacji. Jest to dobra okazja to analizy obowiązujących przepisów w kontekście reklamy natywnej oraz samego stanowiska Rady.

16.06.2018 | przeczytano: 2275 razy
Super Express nie zrozumiał „Ostatniej woli Jacka Gmocha”?

Jacek Gmoch - piłkarz, trener i działacz sportowy - wystąpił w reklamie serwisu bukmacherskiego Betsson.com. Internetowy spot pod przewrotnym tytułem "Jacek Gmoch - Ostatnia wola" robi karierę w internecie - nie zawsze niestety uczciwą.

12.05.2016 | przeczytano: 1780 razy (komentarzy: 6)
Reklama w social media. Czy na pewno jej nie ukrywasz?

Duński Rzecznik Praw Konsumentów stwierdził kilka dni temu, iż zdjęcie opublikowane na Instagramie przez jedną z duńskich gwiazd muzyki pop, na którym szczotkuje ona zęby pastą do zębów firmy Unilever, należy potraktować jako reklamę ukrytą. Decyzja ta powinna otworzyć szerszą dyskusję na temat charakteru tego typu wpisów również w Polsce. Warto postawić zatem pytanie, w którym miejscu przebiega granica między zwykłym wpisem, a reklamą? Skoro reklamy muszą być odpowiednio oznaczane w telewizji (np. informacja o lokowaniu produktu) czy też w prasie (np. jako artykuł sponsorowany), to czy reklama w mediach społecznościowych nie powinna być również odpowiednio wyodrębniona?

11.03.2016 | przeczytano: 2912 razy

Sytuacja na rynku reklamowym wymusza zmiany w działających na nim agencjach. Przestają one być podwykonawcami, których zadaniem jest prosta promocja danego produktu czy usługi, a stają się dostawcą kontentu, który zainteresuje odbiorców. Warunkiem skutecznego dotarcia do klientów jest nie tylko ciekawa treść. Powinna ona być także użyteczna i dopasowana do zainteresowań odbiorcy.

22.04.2015 | przeczytano: 908 razy (komentarzy: 1)
Maffashion i kryptoreklama Orange: Polska niegotowa na kreatywne kampanie

Nigdy nie oszukałam swoich fanów – twierdzi Julia Kuczyńska. Autorka bloga Maffashion przyznaje, że reklama Orange z jej udziałem miała być kontrowersyjna i budzić sprzeczne emocje, bowiem spoty reklamowe nie powinny być nudne. Zdaniem blogerki reakcja przedstawicieli branży reklamowej pokazuje, że Polacy nie są jeszcze gotowi na kreatywne i odbiegające od standardów kampanie reklamowe.

03.11.2014 | przeczytano: 2012 razy (komentarzy: 7)
Szef TV Trwam i kryptoreklama: Mnie, jako katolika, prawo nie obowiązuje

W sejmie odbyło się spotkanie poświęcone m.in. karom nakładanym przez KRRiT na Telewizję Trwam. Pomiędzy Janem Dworakiem a o. Tadeuszem Rydzykiem doszło do ostrej wymiany zdań. - Mnie, jako katolika, prawo nie obowiązuje - stwierdził wg informacji Gazety Wyborczej redemptorysta.

24.10.2014 | przeczytano: 3702 razy (komentarzy: 62)
Pieniądze za kryptoreklamę polskim blogerom nie śmierdzą?

Awantura jaka rozpętała się po opublikowaniu przez yotuberów spod znaku AbstrachujeTV filmiku zawierającego nieoznaczone lokowanie produktu daje smutny obraz standardów obowiązujących w polskiej "blogosferze". Argumenty za oczywistym w tradycyjnych mediach wymogiem oznaczania materiałów promocyjnych zdają się być dla części blogerów zupełnie niezrozumiałe.

14.10.2014 | przeczytano: 4339 razy (komentarzy: 3)
Wideorewolucja na Facebooku tylko na najbogatszych?

Jeśli do tej pory tylko wydawało nam się, że news feed tonie w kryptoreklamach, Facebook postanowił potwierdzić stosowność tych obaw. Wprowadzenie przez zespół Zuckerberga reklam wideo to już nie czyste mrzonki, a fakt. Jedyną niewiadomą wciąż pozostaje data wdrożenia tej audiowizualnej rewolucji.

06.08.2013 | przeczytano: 1411 razy (komentarzy: 1)
Virgin Mobile odpowiada na zarzuty Signs.pl

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy od pani Kariny Koziej z biura prasowego Virgin Mobile komentarz na temat naszego tekstu, w którym zwróciliśmy uwagę na wątpliwości dotyczące wywiadu z Richardem Bransonem przeprowadzonego przez Anitę Werner w programie Fakty po Faktach.

06.11.2012 | przeczytano: 2123 razy (komentarzy: 3)
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 15)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764