logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

lex TVN: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 21
Bez polskiej koncesji TVN7 nie będzie bezpłatnym kanałem naziemnym

Kanał TVN7 uzyskał holenderską koncesję na nadawanie, jednak nie rozwiązuje to problemu dalszego działania Siódemki w obecnym kształcie. Nadawanie TVN7 jako kanału bezpłatnego dla wszystkich polskich widzów telewizji naziemnej możliwe jest wyłącznie na podstawie koncesji przyznawanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT), na którą TVN Grupa Discovery czeka od ponad roku. Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji dla TVN7, co jest jej obowiązkiem wynikającym z prawa, widzowie utracą bezpłatny dostęp do największego kanału rozrywkowego w Polsce. Wielu z nich zostanie całkowicie pozbawionych możliwości oglądania stacji.

04.02.2022 | przeczytano: 330 razy
Nowe trendy w komunikacji w perspektywie profesora Michała Rusinka

Profesor Michał Rusinek* był gościem specjalnym noworocznego spotkania członków i sympatyków IAA Polska, które odbyło się w ubiegłym tygodniu. W wystąpieniu dotyczącym trendów językowych wskazał najciekawsze zjawiska w komunikacji, zarówno w dyskursie społecznym i politycznym, jak i w języku reklamy.

31.01.2022 | przeczytano: 743 razy

Za miesiąc, 25 lutego, wygasa koncesja na nadawanie kanału TVN7. Wniosek o rekoncesję został złożony ponad rok temu. Stacja spełnia wszelkie wymogi określone prawem, dopełniono także niezbędnych formalności. Bezczynność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) działa na szkodę rynku medialnego w Polsce, uderza w widzów oraz innych nadawców i operatorów. Działanie KRRiT może doprowadzić do zamknięcia stacji TVN7 w formule, która gwarantuje bezpłatny dostęp dla widzów na terenie całego kraju.

28.01.2022 | przeczytano: 315 razy
Oświadczenie Zarządu TVN Grupa Discovery

Z uznaniem i radością przyjmujemy decyzję Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który opowiedział się za wolnością mediów i prawem widzów do wyboru. Wetując LEX TVN, Prezydent stanął w obronie dobrych relacji ze Stanami Zjednoczonymi.

27.12.2021 | przeczytano: 577 razy
TVN: zebraliśmy w dobę ponad 2,3 miliona podpisów pod apelem w obronie stacji

Przez dobę od uruchomienia strony apel.tvn.pl, na której można oddać swój głos w obronie TVN liczba podpisów pod apelem przekroczyła 2,3 mln. Akcja cały czas trwa, liczba głosów wciąż rośnie.

21.12.2021 | przeczytano: 611 razy
Protesty w 70 miastach. Apel w obronie TVN

17 grudnia Sejm uchwalił ustawę Lex TVN. Na stronach TVN opublikowano apel do prezydenta Andrzeja Dudy w obronie stacji, prosząc o jego podpisanie i dziękując za wsparcie. Na niedzielę w 70 miastach zaplanowano protesty przeciwko próbie odebrania widzom możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN.

19.12.2021 | przeczytano: 7134 razy
Oświadczenie Zarządu TVN Grupa Discovery

W Sejmie doszło do bezprecedensowego zamachu na wolne media.

17.12.2021 | przeczytano: 553 razy
­Bukmacher: co dalej z lex TVN i koncesją dla TVN7?

Według BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, Sejm nie wróci do ustawy zwanej lex TVN po tym, jak jej proces legislacyjny zatrzymał się na etapie odrzucenia przez Senat. Co więcej zdaniem analityków BETFAN kończąca się w lutym 2022 r. koncesja kanału TVN7 zostanie przez KRRiT przedłużona. To jednak nie oznacza zakończenia wszystkich wątków związanych z ustawą medialną - wedle bukmachera ustawa o radiofonii i telewizji trafi do Trybunału Konstytucyjnego.

16.12.2021 | przeczytano: 515 razy
Rok w wyszukiwarce Google

W tym roku internauci i internautki z całego świata emocjonowali się sportowymi wydarzeniami. Hasło Euro 2020 znalazło się na pierwszym miejscu polskiego zestawienia Google - Rok w wyszukiwarce. Na globalnej liście mistrzostwa Europy uplasowały się na piątym miejscu. Cały świat podbił serial z Korei - Squid Game. Produkcja pokazująca grę o przetrwanie zagościła na listach haseł zyskujących na popularności na całym świecie - w Polsce zajęła szóste miejsce, na liście globalnej dziewiąte. Nie zabrakło haseł i pytań związanych z pandemią COVID-19, szczególnie tych dotyczących szczepień. Polscy użytkownicy internetu szukali również informacji o spisie powszechnym czy o wydarzeniach w Afganistanie. Polowali też na lody Ekipy.

08.12.2021 | przeczytano: 401 razy

TVN Grupa Discovery zawsze spełniała wszystkie wymogi określone w ustawie o radiofonii i telewizji. Uchwała KRRiT ws. koncesji dla TVN24 jednoznacznie pokazuje, że nie było żadnego uzasadnienia dla jej odwlekania przez 19 miesięcy.

24.09.2021 | przeczytano: 376 razy
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 21)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764