logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

make me!: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 32
Interprint na Łódź Design Festival

Wejście na rynek pracy generacji Z, coraz bardziej zaawansowana sztuczna inteligencja, wyzwania, które stawiają przed nami alarmujące raporty ekologów… Wszystko to sprawia, że coraz częściej myślami wybiegamy w przyszłość… To właśnie ona i jej postrzeganie były tematem przewodnim minionej edycji Łódź Design Festival. Czy zamiast przepowiadać przyszłość, możemy ją wspólnie zaprojektować? Jak nasze wizje tego, co nas czeka, wpływają na teraźniejszość? Te pytania stanowiły punkt wyjścia festiwalowych dyskusji i prelekcji. Hasło ŁDF 2023 - Future Perfect! wpisuje się również w filozofię firmy Interprint.

09.06.2023 | przeczytano: 468 razy
Zakończył się Łódź Design Festival 2023

Wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami i architektami oraz rozmowy na najbardziej aktualne i palące tematy – taki był tegoroczny Łódź Design Festival. 17. edycja wydarzenia jak zwykle przyciągnęła topowych reprezentantów polskiej branży kreatywnej oraz fanów dobrego designu.

09.06.2023 | przeczytano: 428 razy
Łódź Design Festival: zwycięzcy międzynarodowego konkursu Make me!

18 maja w Fabryce Sztuki w Łodzi odbyła się oficjalna ceremonia otwierająca Łódź Design Festival 2023. Podczas wydarzenia organizatorzy przedstawili zwycięzców międzynarodowego konkursu make me! dla młodych projektantów, którzy wkraczają na ścieżkę profesjonalnej kariery zawodowej.

22.05.2023 | przeczytano: 646 razy
Poznaliśmy program Łódź Design Festival 2023

W czasach coraz to nowych kryzysów i wyzwań jedną z najbardziej problematycznych i pociągających zarazem kategorii jest przyszłość. Jaka będzie i co możemy zrobić, by była lepsza? Jedno jest pewne – nie zaprojektujemy lepszej przyszłości, jeśli wcześniej nie będziemy mogli jej sobie wyobrazić. To właśnie pod znakiem przyszłości i jej rozmaitych wyobrażeń odbędzie się tegoroczna edycja Łódź Design Festival – a razem z nią fantastyczne (choć nieograniczające się jedynie do fantastyki!) wystawy, wykłady i rozmowy.

12.05.2023 | przeczytano: 524 razy
Świat designu jest na rozdrożu. Rozmowa z Tomkiem Rygalikiem

Projektant Tomek Rygalik od wielu lat odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. Niedawno do listy swoich osiągnięć dopisał kolejny, ważny punkt – profesurę na Uniwersytecie Aalto w Helsinkach. Jako pierwszy obcokrajowiec objął tam katedrę projektowania mebla. Po kilku miesiącach pobytu w Finlandii opowiada o swoich pierwszych wrażeniach na temat fińskiego stylu życia, pracy na jednej z najlepszych uczelni na świecie, wyzwaniach i doświadczeniach, jakie stoją przed młodymi projektantami oraz o aktywnościach zawodowych w Polsce, związanych m.in. ze Studio Rygalik, Łódź Design Festival i DesignNature.

12.04.2023 | przeczytano: 820 razy
Design niosący zmianę - rozmowa z Ingrid van der Wacht

O tym, dlaczego przyszłość jest naszym wspólnym projektem i czy może być perfekcyjna, rozmawiamy z Ingrid van der Wacht, facylitatorką i specjalistką ds. komunikacji od lat pracującą dla Dutch Design Foundation – organizatora Dutch Design Week, a także jurorką w tegorocznej edycji konkursu make me!

13.03.2023 | przeczytano: 767 razy
Łódź Design Festival pod hasłem „Future Perfect”

Czy zamiast przepowiadać przyszłość możemy ją wspólnie zaprojektować? I jak nasze wyobrażenia przyszłości zmieniają teraźniejszość? – to pytania, które razem z zaproszonymi gośćmi postawimy sobie podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival, która odbędzie się w dniach 18-28 maja. Hasło nadchodzącej edycji ŁDF to „Future Perfect”!

27.02.2023 | przeczytano: 542 razy
Make me! 2023 - rekrutacja do konkursu

Międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowy element Łódź Design Festival. Najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów, odważnych idei, oraz wsparcie młodych projektantów, którzy są gotowi do startu. Nabór zgłoszeń do edycji 2023 trwa do 22.03.2023 r.

16.01.2023 | przeczytano: 608 razy
Zakończyła się 16. edycja Łódź Design Festival

11 dni, ponad 40 wydarzeń – wystaw, ekscytujących paneli dyskusyjnych i debat oraz goście spragnieni nowych doświadczeń i zachwytów… Zakończyło się wyjątkowe święto designu i kreatywności – Łódź Design Festival.

30.05.2022 | przeczytano: 945 razy

Interprint już po raz 15. będzie sponsorem Łódź Design Festival. W tych wyjątkowych dniach dla świata designu, ale również dla miasta Łodzi, firma chce być obecna i aktywna. Hasłem przewodnim festiwalu jest „Re:generacja” — dlatego Interprint skupia się w swoich aktywnościach na odpowiedzi na pytania: Czy tworząc nowe projekty, zanurzymy się w dziedzictwie przodków? A może czeka nas rewolucja, która na nowo zdefiniuje pojęcie wzornictwa użytkowego? Firma chce zachęcić zwiedzających do interakcji, która będzie inspiracją dla obu stron. Pragnie wspólnie zastanowić się nad tym, co w dzisiejszych czasach warte jest uwagi i jak kreować swoje otoczenie.

16.05.2022 | przeczytano: 530 razy
1 2 3
Strona 1/4 (artykułów: 32)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764