logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

manroland: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 26
Manroland Goss na konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”

Sukcesem, jak podkreśla Jarosław Kotfis - Business Director, odpowiedzialny za działalność firmy manroland Goss w naszym kraju - zakończył się dla niej udział w niedawnej konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Podczas wydarzenia, zorganizowanego przez wydawnictwo Polski Drukarz (wydawcę magazynu branżowego „Świat Druku”), firma zaprezentowała bazującą na technice zwojowego druku offsetowego maszynę Varioman c:line. Rozwiązanie jest przeznaczone do produkcji opakowań tekturowych i papierowych. Prezentacja, której autorami byli Frank Kreisel, Vice President Sales Europe i Jarosław Kotfis, spotkała się z dużym zainteresowaniem gości, którzy dotarli do Mrągowa.

28.10.2023 | przeczytano: 563 razy
Firma Manroland Goss na konferencji dedykowanej tekturze falistej

Październikowa konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” to kolejne tegoroczne wydarzenie branżowe, podczas którego firma manroland Goss będzie promować swoje rozwiązania z serii Varioman. Seria obejmuje trzy warianty, z których Varioman c:line jest przeznaczony do produkcji opakowań na bazie papieru – w technice offsetu zwojowego. Właśnie na tej części oferty niemieckiego producenta skoncentrują się podczas prezentacji (zatytułowanej „Offset rolowy – zmiana zasad gry”) jej przedstawiciele – Frank Kreisel, Vice President Sales Europe i Jarosław Kotfis – Business Director, odpowiedzialny za działalność manroland Goss w naszym kraju. Wydarzenie, organizowane przez wydawnictwo Polski Drukarz (wydawcę magazynu branżowego „Świat Druku”), odbywać się będzie w dniach 5-6 października br. w Mrągowie.

21.09.2023 | przeczytano: 408 razy
Pionierskie wdrożenie zwojowej maszyny offsetowej Varioman c:line firmy Manroland Goss

Kończący się rok jest dla firmy manroland Goss okresem aktywnej promocji jej innowacyjnego rozwiązania, bazującego na technice zwojowego druku offsetowego – Varioman. Oferowane w trzech wersjach, skierowanych do różnych segmentów rynkowych, zyskuje na popularności i jest wdrażane w kolejnych drukarniach, przede wszystkim specjalizujących się w produkcji opakowań. Pionierem w zakresie użytkowania maszyny Varioman c:line, przeznaczonej do drukowania i wykańczania opakowań kartonowych, jest niemiecka firma GPD Foodpackaging, wchodząca w skład grupy medialnej Giesdorf. Dostarczone tu w 1. połowie br. rozwiązanie zakontraktowano z myślą o nisko- i średnionakładowej produkcji opakowań na produkty spożywcze, np. pizzę mrożoną.

09.12.2022 | przeczytano: 930 razy
Udany debiut firmy manroland Goss na targach K 2022

Wśród ponad 3 tysięcy wystawców targów K 2022, jakie odbywały się w Düsseldorfie w dniach 19-26 października br., po raz pierwszy znalazła się firma manroland Goss. Na jej stoisku, usytuowanym w pawilonie gromadzącym producentów i dostawców rozwiązań poligraficznych, prezentowany był zespół zwojowej maszyny offsetowej Varioman f:line, przeznaczonej do zadrukowywania podłoży giętkich. Jak zapewnia Jarosław Kotfis – Business Director w firmie manroland Goss, odpowiedzialny za jej działalność w naszym kraju, rozwiązanie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających, wśród których znaleźli się też goście z Polski. Varioman f:line to jeden z trzech wariantów stworzonej przez manroland Goss linii produkcyjnej, bazującej na technice offsetu zwojowego i skierowanej do różnych segmentów rynkowych. Jak podaje firma, znalazły one już swoich pierwszych użytkowników, wśród których są drukarnie opakowań wykonywanych zarówno z tworzyw sztucznych, jak i podłoży papierowych.

11.11.2022 | przeczytano: 835 razy
Firma Manroland Goss debiutuje na targach K 2022

Firma manroland Goss konsekwentnie realizuje strategię zwiększenia swojej obecności w segmencie produkcji opakowań w technice offsetu zwojowego. Zainicjowany pewien czas temu projekt Varioman zaowocował pierwszymi wdrożeniami maszyny o tej samej nazwie. Jest ona dostępna w trzech wariantach, w zależności od specyfiki klienta i stosowanych w produkcji podłoży. Z myślą o rynku opakowań firma manroland Goss posiada w swojej ofercie dwa modele – c:line, skierowany do producentów opakowań kartonowych i tekturowych, oraz f:line, dedykowany drukarniom wykorzystującym w produkcji podłoża giętkie np. folie. Drugie z wymienionych rozwiązań będzie przez nią promowane podczas zbliżających się targów K 2022, jakie odbędą się w Düsseldorfie w dniach 19-26 października br. Firma znajdzie się po raz pierwszy wśród wystawców tego wydarzenia. Z myślą o zwiedzających z Polski, na stoisku (nr B40 w pawilonie 4) będzie obecny Jarosław Kotfis – Business Director w firmie manroland Goss, odpowiedzialny za jej działalność w naszym kraju.

14.10.2022 | przeczytano: 1340 razy
Varioman f:line – oficjalna premiera nowej maszyny offsetowej

W dniach 27 lutego – 1 marca br. w siedzibie manroland web systems w Augsburgu odbywało się Forum Technologiczne, zorganizowane z okazji – jak anonsował wydarzenie sam producent – „kroku milowego” w historii firmy: wejścia na rynek produkcji opakowań giętkich w technice offsetu zwojowego. Podczas spotkania, w którym wzięło udział ok. 150 osób (w tym przedstawiciele drukarń opakowaniowych, partnerzy handlowi i technologiczni, konsultanci branżowi oraz reprezentanci mediów), oficjalnie pokazano też po raz pierwszy maszynę dedykowaną temu segmentowi rynkowemu – Varioman f:line. Forum obfitowało w liczne prezentacje, przygotowane zarówno przez przedstawicieli manroland web systems, jak też jej partnerów technologicznych – dostawców sprzętu i systemów peryferyjnych, rozwiązań kontrolno-pomiarowych, materiałów eksploatacyjnych oraz oprogramowania.

08.03.2018 | przeczytano: 788 razy
Forum Technologiczne Manroland web systems: Maszyna offsetowa Varioman

Firma manroland web systems podjęła strategiczną decyzję o wejściu na zupełnie nowy dla niej obszar: produkcji opakowań giętkich w technice offsetowej. W związku z tym w jej portfolio pojawiła się zwojowa maszyna Varioman, wyposażona w zespoły offsetowe, uzupełnione o moduły pozwalające na dodatkowe uszlachetnianie. W dniach 27-28 lutego br. w siedzibie manroland web systems w Augsburgu zorganizowane zostanie Forum Technologiczne, w ramach którego będzie ona miała swoją oficjalną światową premierę. Z myślą o klientach z naszego kraju, zainteresowanych tym nowym rozwiązaniem, w wydarzeniu weźmie udział Jarosław Kotfis, odpowiedzialny za rozwój działalności manroland web systems na rynku polskim.

01.02.2018 | przeczytano: 941 razy
API Group na wydarzeniach branżowych  w Europie i w Ameryce

Firma API Group, specjalizująca się w produkcji, dystrybucji, wdrażaniu oraz doradztwie w zakresie zastosowania wysokiej jakości folii i laminatów, jest w tym roku bardzo aktywna pod względem obecności na różnego rodzaju wydarzeniach branżowych.

04.08.2016 | przeczytano: 849 razy
Kodak Prosper w maszynach manroland web systems i Matti Technology

Kodak poinformował o podpisaniu dwóch strategicznych umów OEM z firmami manroland web systems GmbH i Matti Technology AG. Na ich podstawie systemy Kodak Prosper zostaną zintegrowane z rozwiązaniami obu producentów. Zastosowanie innowacyjnych głowic drukujących Prosper ma umożliwić im stworzenie nowych konfiguracji maszyn, pozwalających na produkcję takich materiałów poligraficznych jak personalizowane ulotki sklepowe, niskonakładowe książki czy dokumenty transakcyjne, uwzględniające zmienne dane. Pierwsze rezultaty podpisanych umów można było zobaczyć podczas targów w Düsseldorfie odwiedzając stoiska manroland web systems i Matti Technology.

29.07.2016 | przeczytano: 1052 razy
Inkjetowe rozwiązania Kodak na targach Drupa 2016

Technologia druku inkjetowego zajęła znaczącą część stoiska firmy Kodak na tegorocznych targach drupa. Premierę światową miała na nim maszyna bazująca na nowej generacji technologii inkjetowej – UltraStream. Tuż obok pracowała maszyna Prosper 6000C, wyposażona w liczne opcje wykańczania, drukująca dwa rodzaje zleceń. Inny model z tej serii – Prosper 6000S – prezentowany był (na podstawie świeżo podpisanej umowy OEM) na stoisku manroland web systems.

22.07.2016 | przeczytano: 998 razy
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 26)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764