logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

tarcza antykryzysowa: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 75

We wtorek, 27 kwietnia 2021r., w Pałacu Prezydenckim odbyła się wideokonferencja z inicjatywy Prezydenta RP - Andrzeja Dudy, z udziałem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii - Jarosława Gowina, Ministra - Członka Rady Ministrów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Michała Dworczyka, Podsekretarzy Stanu, Olgi Semeniuk i Ministra Pawła Niedużaka z Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii, a także Prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju - Pawła Borysa oraz reprezentacją przedsiębiorców z branż zamkniętych, w tym reprezentantów Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUGether: Łukasza Adamowicza i Olgi Krzemińskiej/ SOIT, Krzysztofa Szadurskiego / IGHP, Beaty Kozyry i Tomasza Kobierskiego / PIPT oraz Katarzyny Gajek / PSBŚ.

04.05.2021 | przeczytano: 174 razy

16 kwietnia 2021 r. opublikowano rozporządzenie zmieniające warunki przyznawania wsparcia przedsiębiorcom z określonych branż w ramach Tarczy Antykryzysowej. Wprowadzono zmiany dotyczące przyznawania dotacji oraz ponownie uruchomiono dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników, opisane w art. 15gga specustawy. Opisujemy najważniejsze zagadnienia zawarte w rozporządzeniu Rady Ministrów.

26.04.2021 | przeczytano: 288 razy

- Pomimo szumnych zapowiedzi z początku kwietnia, cały czas brakuje nam koniecznego rządowego wsparcia, aby branża mogła przetrwać – ostrzega Komitet Obrony Branży Targowej, wskazując, że dziś, kiedy można już przewidzieć koniec lockdownu, firmy targowe pozostawione są same sobie. Nieliczne formy pomocy najczęściej okazują się jednak tylko teoretyczne, bowiem obwarowane są kryteriami, które zniechęcają tysiące potencjalnych beneficjentów – przedsiębiorców do ubiegania się o nie. Zmęczenie trwającym już ponad rok faktycznym zamknięciem targów i nikłą pomocą rządową skłaniają przedstawicieli branży do rozważenia kroków prawnych w stosunku do dysponentów środków pomocowych.

21.04.2021 | przeczytano: 158 razy
Branża targowa postuluje do rządu o wsparcie na poziomie 400–500 mln euro

W ciągu roku po wybuchu pandemii koronawirusa firmy z branży eventowej odnotowały średnio spadek rocznych przychodów o 73 proc. W efekcie redukcja zatrudnienia wyniosła ponad 60 proc., mimo że zdecydowana większość firm skorzystała z tarcz antykryzysowych – wynika z badania Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. – Branża targowa jest kluczowym sektorem dla odbudowy gospodarki po pandemii. Trudno sobie wyobrazić powrót na ścieżkę rozwoju bez takich wydarzeń jak targi czy kongresy – mówi Beata Kozyra, prezes zarządu Polskiej Izby Przemysłu Targowego, i podkreśla, że wsparcie dla branży powinno uwzględniać m.in. dofinansowanie udziału małych i średnich firm w targach.

06.04.2021 | przeczytano: 267 razy

Krajowy Plan Odbudowy powinien służyć najbardziej poszkodowanym przez wywołany pandemią kryzys branżom, na których do niedawna opierał się rozwój polskiej gospodarki – uważa Komitet Obrony Branży Targowej i przyznaje, że jedną z takich branż jest tzw. przemysł spotkań. Do niego należą branżowe targi. - Do marca 2020 roku przyciągał kontrahentów z całego świata, a rządzący każdej opcji grzali się w jego blasku, chwaląc się sukcesami polskiej gospodarki – przypomina Komitet, dodając, że wiele z około targowych firm z naszego kraju wyrobiło sobie w Europie bardzo silną pozycje porównywalną np. z przedsiębiorstwami zajmującymi się spedycją ciężarową. W projekcie Krajowego Planu Odbudowy wiele jest szumnych, a do tego okrągło brzmiących zapowiedzi. Znacznie gorzej z konkretami dotyczącymi pomocy dla setek tysięcy firm, na których przecież opiera się funkcjonowanie polskiej gospodarki.

23.03.2021 | przeczytano: 225 razy

- Przyjąłem zaproszenie na dzisiejszą konferencję branży targowej, bo nie chciałbym dostać zaproszenia na stypę, na pogrzeb tej branży – rozpoczął swoje wystąpienie senator Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności podczas konferencji prasowej branży targowej, która została zorganizowana w dniu 18 marca br. na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Branżę na konferencji reprezentowali: Beata Kozyra, prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego, Krzysztof Szofer, członek Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego oraz Paweł Montewka i Artur Pawelec z Komitetu Obrony Branży Targowej. Parlament w konferencji reprezentowali Adam Szejnfeld, senator RP oraz Joanna Jaśkowiak, posłanka na Sejm RP.

22.03.2021 | przeczytano: 218 razy

- W Krajowym Planie Odbudowy całkowicie pomija się promocję naszej gospodarki. Brakuje choćby jednej złotówki na wsparcie branży targowej, tak mocno związanej zawsze z pomocą dla polskiego biznesu w działaniach proeksportowych! – uważają przedstawiciele branży targowej. Ich zdaniem, nadmienia się obecną przewagę importu nad eksportem zarówno usług, jak i produktów i konieczność zmiany proporcji w tym względzie i próżno tu szukać choćby jednego słowa na temat podjęcia konkretnych działań w tej materii.

16.03.2021 | przeczytano: 204 razy
Ekspert Infakt: kolejna dziurawa Tarcza Antykryzysowa

Od 28 lutego obowiązuje kolejna już rządowa Tarcza Antykryzysowa. Wprowadza ona możliwość aż trzykrotnego skorzystania z mikropożyczki dla niektórych firm o określonym wiodącym PKD oraz wydłuża termin składania wniosków do 31 maja 2021 roku.

11.03.2021 | przeczytano: 432 razy

Firmy pracujące dla targów pozostają znowu bez rządowego wsparcia. Rozporządzenie, jakie ukazało się w ostatni piątek lutego, ponownie je pomija, mimo że poszerza listę kategorii PKD zakwalifikowanych do otrzymania pomocy branż. Nieliczne, które tak jak organizatorzy targów, znalazły się na liście wsparcia, mają jednak ogromną trudność z wykazaniem strat. - W rocznicę zamknięcia naszej branży otrzymaliśmy w „prezencie” nowe rozporządzenie w sprawie tarczy 8.0. Tarczy, która podobnie jak śnieżny bałwan na wiosnę, roztapia się wraz z jej czytaniem – komentuje Krzysztof Szofer z Komitetu Obrony Branży Targowej, zdaniem którego dziś niezbędna jest sektorowa pomoc dla wszystkich podmiotów branży targowej. – Tylko dzięki niej dotrwamy do końca pandemii – uważa Krzysztof Szofer, wskazując jednocześnie na konieczność opracowania także kompleksowego planu przyszłego odmrażania gospodarki, z uwzględnieniem firm pracujących dla targów.

03.03.2021 | przeczytano: 216 razy
Czy Tarcza 7.0 osłoni przed falą bankructw?

Przedsiębiorcy z kolejnych branży mogą od 1 lutego składać wnioski o pomoc w ramach Tarczy 7.0 i uzyskać od państwa m.in. świadczenie postojowe, mikropożyczkę czy zwolnienie z ZUS. Jednak jak wskazują eksperci z firmy inFakt, proponowany zakres pomocy dla wielu firm, zwłaszcza z branży hotelarskiej i turystycznej, może okazać się niewystarczający.

17.02.2021 | przeczytano: 314 razy
1 2 3
Strona 1/8 (artykułów: 75)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764