logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

wolność słowa: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 60
„Siła kłamstwa” - Macierewicz i Świrski kontra TVN. Reakcja mediów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczęła na wniosek Antoniego Macierewicza postępowanie w sprawie „naruszenia polskiej racji stanu” w związku z wyemitowanym w TVN24 i TVN reportażem „Siła kłamstwa”. W geście solidarności z TVN, wiele polskich mediów publikuje dziś swoje stanowisko w tej sprawie, udostępniając nagrodzony Grand Pressem materiał.

04.01.2023 | przeczytano: 443 razy

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” został uhonorowany Nagrodą Wolności duńskiego dziennika „Politiken” m.in. za pomoc w obaleniu dyktatury w Polsce oraz mówienie prawdy w czasach, gdy wymagało to wielkiej odwagi. Ceremonia ogłoszenia laureatów odbyła się 16 marca br. w Kopenhadze.

25.03.2022 | przeczytano: 242 razy

Podczas wtorkowej gali Grand Press, najważniejszych w Polsce wyróżnień dziennikarskich, aż 6 nagród otrzymali dziennikarze związani z mediami Agory. Najważniejszy laur wieczoru – tytuł Dziennikarza Roku 2021 trafił do Andrzeja Poczobuta z „Gazety Wyborczej”.

10.12.2021 | przeczytano: 471 razy
Organizacje branżowe apelują o zaniechanie prac nad tzw. Ustawą Wolnościową

Przedstawiciele ośmiu organizacji branżowych, działających na rzecz branży internetowej w Polsce, w liście otwartym do Ministra Sprawiedliwości postulują zaniechanie prac nad projektem ustawy o ochronie wolności słowa w internetowych serwisach społecznościowych (tzw. Ustawą Wolnościową). List otwarty podpisali reprezentanci: Business Centre Club, Cyfrowej Polski, IAA Polska, IAB Polska, Izby Wydawców Prasy, Konfederacji Lewiatan, Krajowej Izba Gospodarczej, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

05.11.2021 | przeczytano: 388 razy

Gazeta.pl to jedyny portal w Polsce z „Deklaracją Redakcyjną” opisującą podejście i zasady działania jego dziennikarzy i dziennikarek. Sama deklaracja to jednak nie wszystko – redakcja publikuje także raporty zaangażowania pokazujące, w jaki sposób Gazeta.pl wywiązuje się ze zobowiązań wobec czytelniczek i czytelników. Kolejny raport, poświęcony działaniom podjętym w trzecim kwartale 2021 r., można już przeczytać na stronie portalu.

07.10.2021 | przeczytano: 437 razy
Media społecznościowe a efekt domina – cykl dokumentalny w Arte.tv

Media społecznościowe – przekleństwo czy sposób na życie? O tym, jak jeden post lub filmik opublikowany w internecie może przekreślić czyjeś życie, lub wywołać ogólnoświatową debatę, mówi cykl dokumentalny „Efekt domina”, który można obejrzeć za darmo na platformie VOD ARTE.tv

27.09.2021 | przeczytano: 276 razy
Oświadczenie Zarządu TVN S.A.

Najważniejszą misją TVN24 jest zapewnienie widzom stałego dostępu do niezależnych, opartych na faktach i sprawdzonych informacji. Biorąc pod uwagę trwające półtora roku nieuzasadnione wstrzymywanie przez KRRiT decyzji o odnowieniu koncesji dla TVN24, musimy być gotowi na każdą ewentualność.  Dlatego w lipcu br. został złożony wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana. Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji TVN24 do 26 września, dalsze nadawanie umożliwi, zgodnie z polskim i unijnym prawem, koncesja holenderska. Jednak ciągle wierzymy, że nie będziemy zmuszeni z niej skorzystać. Spełniamy wszelkie warunki, aby uzyskać rekoncesję w Polsce, apelujemy więc o jej niezwłoczne przyznanie.

16.08.2021 | przeczytano: 594 razy
Oświadczenie Zarządu TVN S.A.

Decyzja Sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest wprost wymierzona w TVN, stanowi także bezprecedensowy atak na wolność słowa i niezależność mediów. Będziemy zdecydowanie i konsekwentnie bronić TVN24 i pozostałych kanałów TVN Grupa Discovery.

13.08.2021 | przeczytano: 365 razy
Szef PE: głosowanie nad „lexTVN” bardzo niepokojące

Głosowanie nad ustawą medialną „lexTVN” w Polsce jest bardzo niepokojące; nie ma wolności bez wolnych mediów – podkreślił w czwartek szef Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

13.08.2021 | przeczytano: 408 razy
Analiza: UE i USA w przededniu stworzenia nowych ram prawnych dla świata cyfrowego

Zarówno europejskie, jak i amerykańskie ramy prawne regulujące działalność rynku cyfrowego mają ponad 20 lat. W przypadku tak dynamicznie rozwijającego się i stale ewoluującego sektora stanowi to kolosalne opóźnienie. Nadrobienie go stanowi dla Unii Europejskiej oraz USA jedno z najważniejszych wyzwań na najbliższe lata – prace legislacyjne już się rozpoczęły.

13.08.2021 | przeczytano: 904 razy
1 2 3
Strona 1/6 (artykułów: 60)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764