logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Rzepa” i The Guardian najlepiej zaprojektowane na świecie

   03.03.2006, przeczytano 1435 razy
ilustracjastrzałka

Polska „Rzeczpospolita” i angielski „The Guardian” zwyciężyły w konkursie SND (Society for News Design) na najlepiej zaprojektowane gazety świata. Prestiżowy konkurs „The Best of Newspaper Design – Creative Competition” odbył się w 2005 roku już po raz 27.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rzepa-i-the-guardian-najlepiej-zaprojektowane-na-swiecie,3632,artykul.html

Jury obradujące na Syracuse University w Nowym Jorku oceniało 389 gazet z 44 krajów. Jurorzy podkreślili, że wiele z przedstawionych rozwiązań osiągnęło bardzo wysoki standard, jednak nagrodzone gazety zbliżyły się na tyle blisko „ideału” na ile to tylko było możliwe. Doceniono przede wszystkim fakt, że oba czasopisma potrafią utrzymać wysoką jakość i świeżość układu graficznego na każdej, a nie tylko pierwszej stronie.

Autorem projektu układu graficznego „Rzepy” jest Marek Knap, dyrektor artystyczny dziennika. Nowa makieta wprowadzona została w zeszłym roku, prace nad nią trwały 8 miesięcy.

"Society for News Design" zrzesza 2,6 tys. specjalistów związanych z projektowaniem gazet w 50 krajach.

Źródło: SND / Rzeczpospolita

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Adidas Originals Forum stworzone dla tych, którzy z otwartych umysłów uczynili sposób na życie
adidas Originals na nowo zaprojektował kultową sylwetkę buta Forum, tym razem w hołdzie współczesnym twórcom kultury, którzy definiują styl jutra. Marka zachęca nowe pokolenie do przyjęcia otwartej postawy oraz do tego, by nie bać się eksperymentować z tym, co nowe.
Wystartowała kampania Bic Kids Dla Twojego Małego Artysty
Każde dziecko jest Małym Artystą, a każdy jego rysunek małym dziełem sztuki – to założenie tegorocznej komunikacji marki BIC Kids w okresie powrotu do szkoły. W ogólnopolskiej kampanii pod hasłem „Dla Twojego Małego Artysty!”, która potrwa od połowy lipca do września br., marka koncentruje się na przekazie, że rysowanie jest fantastyczną...
Urządzenie holograficzne oparte na 5G umożliwia pełną projekcję drugiej osoby i komunikację w czasie rzeczywistym
Już wkrótce portale do komunikacji mogą stracić rację bytu. Nową rzeczywistością staje się technologia holograficzna, która umożliwia ludziom z różnych miejsc zaaranżowanie prawdziwej rozmowy, tak jakby stali tuż obok siebie. Firma Newtonlab Space opracowała pierwsze na świecie urządzenia holograficzne wykorzystujące technologię 5G. Portl może...
Łukasiewicz ogłosił przetarg nieograniczony na realizację kampanii wizerunkowej. Celem planowanej komunikacji jest wzmocnienie rozpoznawalności Sieci Badawczej Łukasiewicz jako miejsca oferującego przedsiębiorcom skuteczną formułę na wypracowanie  innowacyjnych rozwiązań wspierających ich biznes. Planowany budżet kampanii to 800 tys. zł brutto.
#Szczepimysię – KGHM prowadzi kampanię zachęcającą do szczepień pracowników miedziowej spółki
KGHM zachęca pracowników miedziowej spółki do szczepień przeciw COVID 19. W oddziałach firmy w Zagłębiu Miedziowym pojawiły się mobilne punkty szczepień. Pracownicy mogą wziąć udział w akcji oraz zaprosić członków rodzin i znajomych. Szczepienia są dobrowolne.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764