logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sąd w Belgii zawiesza ocenę decyzji APD dot. planu działania IAB Europe

  PR 19.09.2023, przeczytano 388 razy

Informujemy, że następstwie odwołania IAB Europe od decyzji belgijskiego organu ochrony danych (APD) o zatwierdzeniu planu działania dot. TCF, belgijski Sąd Gospodarczy wydał orzeczenie tymczasowe i zawiesił ocenę decyzji zatwierdzającej w oczekiwaniu na odpowiedzi Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sad-w-belgii-zawiesza-ocene-decyzji-apd-dot.-planu-dzialania-iab-europe,401405,artykul.html

APD niespodziewanie zdecydował o zatwierdzeniu planu działania IAB Europe w styczniu 2023 r., zgodnie z ich decyzją z lutego 2022 r., pomimo tymczasowego wyroku Sądu Gospodarczego z września 2022 r., który skierował pytania do TSUE w celu uzyskania wyroku wstępnego i stwierdził, że APD naruszyło swój obowiązek należytej staranności.

Aby zapobiec wyprzedzeniu skierowania sprawy do TSUE przez APD oraz zapewnić, że przyszłe wersje TCF będą trwałe i zgodne z interpretacjami GDPR na szczeblu unijnym, IAB Europe złożyło drugie odwołanie, tym razem od decyzji APD o zatwierdzeniu planu działania IAB Europe.

Wyrok Sądu Gospodarczego pokazuje, że ta decyzja o zatwierdzeniu (i egzekucji) podjęta przez APD była zbyt pochopna, ponieważ belgijski Sąd Gospodarczy wyraźnie wskazał, że odpowiedzi, które zostaną dostarczone przez TSUE, będą miały wpływ na legalność decyzji APD o zatwierdzeniu planu działania.

Ten wyrok pozwoli zatem na spokojne zakończenie pozostałych postępowań prawnych i eliminuje ryzyko wprowadzenia zmian do TCF, które ostatecznie mogą zostać uznane przez TSUE za nieodpowiednie i cofnięte.

Źródło: IAB Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Przedsiębiorcy przed zakończeniem roku podatkowego muszą wykonać wiele różnych czynności, takich jak sporządzenie inwentaryzacji czy weryfikacja ujęcia wszystkich wydatków w działalności gospodarczej. Przygotowana roczna dokumentacja pozwoli na sporządzenie i złożenie zeznania rocznego.
Choć korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur będzie obowiązkowe dopiero od 1 lipca 2024 r. (dla przedsiębiorców zwolnionych z VAT od 1 stycznia 2025 r.) to warto już dziś sprawdzić jak on działa. Dla chętnych system jest dostępny już od 1 stycznia 2022 r. Można się z nim łączyć korzystając z API udostępnionego przez Ministerstwo Finansów i z jego pomocą...
Jeśli do kupienia jakiegoś preparatu namawia znany lekarski autorytet, pacjentowi powinna włączyć się „czerwona lampka”. Prawdopodobnie lekarz ten padł ofiarą kradzieży wizerunku, a pacjent ma do czynienia z oszustwem. Tego rodzaju spraw jest coraz więcej - informuje Prawo.pl.
Jak rynek pracy zareaguje na wzrost płacy minimalnej w 2024 r.?
Październikowe odbicie nastrojów na rynku pracy po ponad 17-miesięcznych spadkach utrzymało trend wzrostowy również w pierwszych 3 tygodniach listopada. Umiarkowany optymizm zdaje się zagościć na dłużej, jednak już niebawem część pracodawców czekają kolejne wyzwania. Od stycznia płaca minimalna znowu wzrośnie, względem 2019 roku o niespełna 90 procent. Najbardziej...
Barometr EFL na IV kwartał 2023. Co druga firma wciąż boi się inflacji
Firmy w Polsce dostrzegają stopniowo spadającą inflację, gdyż obawy o rosnące ceny są najmniejsze w ciągu całego roku. Z Barometru EFL na IV kwartał tego roku wynika, że 44% firm uważa, że kondycja ich biznesu w najbliższych miesiącach pogorszy się przez inflację. To o 6 p.p. mniej niż kwartał wcześniej i 14 p.p. mniej niż pół roku temu. Zdecydowanie częściej takie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764