logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Salesforce i Whatsapp razem dla ułatwienia i usprawnienia interakcji klientów z markami

  PR 22.09.2022, przeczytano 157 razy

Podczas Dreamforce 2022, Salesforce oraz WhatsApp ogłosiły nowe strategiczne partnerstwo, które pozwoli klientom Salesforce łączyć się ze swoimi klientami i budować nowe doświadczenia w oparciu o komunikację w aplikacji WhatsApp.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/salesforce-i-whatsapp-razem-dla-ulatwienia-i-usprawnienia-interakcji-klientow-z-markami,397312,artykul.html

Wykorzystanie WhatsApp jako nadrzędnej platformy interakcji zapewni nowoczesne, wygodne, zintegrowane i spersonalizowane doświadczenia między ludźmi i firmami. Integracja ta zmieni sposób, w jaki marki łączą się z konsumentami poprzez konwersacyjne zaangażowanie w ramach interakcji marketingowych, handlowych i usługowych. Ponadto, firmy będą mogły aktywować swoich klientów bezpośrednio za pośrednictwem zupełnie nowego rozwiązania Salesforce Genie - nowej platformy danych zasilającej pierwszy na świecie CRM działający w czasie rzeczywistym. Zapewnia on płynne, wysoce spersonalizowane doświadczenia w zakresie sprzedaży, obsługi, marketingu i handlu. Umożliwia to firmom kierowanie do swoich odbiorców danych w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem reklam typu Click-to-WhatsApp na Facebooku i Instagramie.

Nowa integracja pozwoli markom łatwo dostosować swoje doświadczenie, aby połączyć się z klientami w szybki, prosty i osobisty sposób, odpowiadać na pytania, zapewnić wsparcie oraz promować i sprzedawać produkty. Zwiększa to zaangażowanie, lojalność, wygodę, interakcję i satysfakcję zarówno dla marki, jak i klienta.

- L'Oreal ma misję wynalezienia przyszłości piękna, co wymaga od nas również zrewolucjonizowania sposobu, w jaki łączymy się z naszymi klientami na całym świecie. Nasi klienci poruszają się szybko - musimy nie tylko za nimi nadążać, ale także przekraczać ich oczekiwania w każdej interakcji. Ponieważ coraz więcej klientów korzysta z urządzeń mobilnych, jako podstawowego sposobu kontaktu z naszą marką, potrzebujemy jednego rozwiązania w zakresie przesyłania wiadomości, które pobiera informacje z działów sprzedaży, obsługi, marketingu, handlu i IT, aby pomóc nam w zapewnieniu spersonalizowanej obsługi klienta, dostarczaniu rekomendacji dotyczących produktów i zwiększaniu sprzedaży. Możliwość wykonywania wszystkich powyższych czynności za pośrednictwem WhatsApp jako pojedynczej platformy komunikacyjnej może mieć ogromne znaczenie w branży kosmetycznej, umożliwiając prowadzenie handlu konwersacyjnego i budowanie większego zaangażowania - powiedziała Asmita Dubey, Chief Digital & Marketing Officer w Grupie L'Oréal.

Wiadomości przesyłane drogą mobilną to dziś jeden z kluczowych punktów interakcji - 66% respondentów badania Salesforce przyznaje, że wiadomości to ich preferowany sposób komunikacji z firmą. Klienci oczekują terminowych i wygodnych interakcji w ramach preferowanego kanału, które dostarczają bogatszych, spersonalizowanych doświadczeń.

 • Blisko 90% klientów twierdzi, że doświadczenie, jakie zapewnia firma, jest równie ważne jak jej produkty lub usługi
 • 85% klientów oczekuje spójnych interakcji we wszystkich działach
 • Prawie 60% klientów woli kontaktować się z firmami za pośrednictwem kanałów cyfrowych
 • 86% liderów IT twierdzi, że udoskonalone technologie zorientowane na klienta mają kluczowe znaczenie dla konkurencyjności ich organizacji
 • Firmy wysyłają ponad 100 milionów wiadomości dziennie na WhatsApp

Jak WhatsApp z Customer 360 zwiększa przychody oraz zaangażowanie i lojalność klientów, globalnie?

 • Aplikacje Salesforce Marketing Cloud, Service Cloud i Commerce Cloud zintegrują się z WhatsApp, aby obsługiwać komunikaty promocyjne i dotyczące obsługi klienta, a wkrótce także możliwości transakcyjne „conversational commerce”. Firmy będą mogły udoskonalać relacje z markami i klientami w ramach miliardów rozmów, personalizując doświadczenia związane z przesyłaniem wiadomości dla każdego klienta. Umożliwi to klientom także zangażowanie własnych odbiorców na WhatsApp, przyspieszenie sprzedaży i zapewnienie lepszej obsługi klienta 24/7
 • Kompleksowe zarządzanie „customer journey”: Twórz, wysyłaj i zarządzaj połączeniami z klientami w całej ich podróży za pomocą WhatsApp i Journey Builder, aby stworzyć jak najlepsze doświadczenia klientów. Dla przykładu, klienci mogą otrzymać wiadomość WhatsApp z przypomnieniem o nadchodzącym zamówieniu, które zostanie zrealizowane w przyszłym tygodniu. Jako dodatkową zachętę, wiadomość może zawierać promocję z 20% rabatem na nową lub powiązaną ofertę produktową. Użytkownik może następnie potwierdzić za pomocą przycisku, czy chce automatycznie dodać ten nowy produkt do swojego zamówienia.
 • Personalizuj każdy moment i wiadomość dzięki Marketing Cloud Customer Data Platform (CDP): Dzięki Marketing Cloud Customer Data Platform, zasilanej przez Salesforce Genie, klienci Salesforce będą mogli w czasie rzeczywistym personalizować interakcje oparte na marketingu na WhatsApp, wykorzystując zaufane dane klientów first-party. Biznesowe komunikaty WhatsApp będą wykorzystywać informacje o sztucznej inteligencji z całego zasobu Salesforce i innych źródeł, aby spersonalizować zaangażowanie klientów za pomocą inteligentnych promocji i rekomendacji. Marki mogą również łatwo aktywować odbiorców bezpośrednio za pośrednictwem platformy Marketing Cloud, zasilanej danymi w czasie rzeczywistym, aby kierować komunikację do najbardziej lojalnych segmentów klientów lub nowych odbiorców za pomocą reklam Click-to-WhatsApp na Facebooku i Instagramie.
 • Usprawnij rozmowy sprzedażowe i serwisowe dzięki AI i automatyzacji: Skróć czas oczekiwania na wsparcie i zwiększ wydajność, korzystając z połączenia wygodnej automatyzacji i osobistych interakcji za pośrednictwem wiadomości na WhatsApp. Klienci Salesforce korzystający z narzędzi takich jak automatyzacja i chatboty napędzane przez AI zaobserwowali 30% wzrost zadowolenia klientów i ponad 27% wzrost produktywności agentów, retencji klientów i sumy rozwiązanych spraw. Według raportu State of Marketing, 60% klientów jest otwartych na wykorzystanie AI do poprawy swoich doświadczeń.
 • Funkcje, które wzbogacają rozmowy z klientami: Klienci Salesforce będą mogli korzystać z dostosowywanych szablonów wiadomości, które zawierają filmy i obrazy dotyczące marki i produktów lub prezentować produkty i usługi za pomocą interaktywnych wiadomości, które pozwalają konsumentom recenzować i kupować produkty w aplikacji WhatsApp. Dostosowywane przyciski umożliwiają użytkownikom odpowiadanie jednym stuknięciem lub kliknięciem.
 • Prywatność i bezpieczeństwo w trybie domyślnym: Prywatność leży u podstaw WhatsApp. Każda wiadomość WhatsApp wysyłana między firmami a ich klientami jest chroniona przez protokół szyfrowania Signal, który zabezpiecza wiadomości, zanim opuszczą one urządzenie.

- Serasa zmienia sposób, w jaki komunikujemy się z klientami, wykorzystując WhatsApp do podniesienia poziomu doświadczenia klienta poprzez personalizację, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. A ponieważ zaufanie jest priorytetem, potrzebujemy usługi przesyłania wiadomości, która zapewnia prywatność i bezpieczeństwo. Dzięki temu, że Salesforce umożliwia spersonalizowane rozmowy, a WhatApp jest najpopularniejszą aplikacją komunikacyjną w Brazylii, mamy szansę zaoferować bezproblemową, markową i wygodną platformę zaangażowania, która zapewnia wygodną cyfrową obsługę klienta - wyjaśnia Patricia Camillo, CRM Manager w firmie Serasa.

- Nasi klienci angażują odbiorców w USA i na całym świecie, co wymaga od nich ciągłego poszukiwania sposobów na poprawę doświadczeń konsumentów poprzez połączenie każdego punktu styku z klientem w jedno źródło wiedzy, aby stworzyć prawdziwie spersonalizowane doświadczenia, w ogromnej skali - powiedział Michael Affronti, dyrektor generalny działu Messaging w Salesforce. - WhatsApp umożliwia każdemu klientowi Salesforce zapewnienie osobistych i konwersacyjnych doświadczeń, które zwiększają sprzedaż, poprawiają obsługę klienta i angażują klientów niezależnie od tego, gdzie się znajdują.  

- Nasze rozszerzone partnerstwo z Salesforce to kamień milowy, który znacząco skaluje nasze możliwości pomagania markom w oferowaniu jeszcze lepszych doświadczeń klientów korzystających na co dzień z aplikacji WhatsApp. Obie nasze firmy podzielają przekonanie, że komunikatory z sukcesem „przejmują” interakcje z markami. Tym samym, pomożemy większej liczbie marek rozpocząć pracę z WhatsAppem, aby zwiększyć zaangażowanie klientów, przyspieszyć sprzedaż i osiągnąć lepsze wyniki dla ich firm i klientów - powiedział Matt Idema, wiceprezes działu Business Messaging w firmie Meta

Integracja Salesforce z WhatsApp Business Platform for Marketing Cloud ma być dostępna w grudniu 2022 roku, a dodatkowe integracje zostaną zaoferowane w kolejnych miesiącach.

Źródło: Salesforce

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ewa Walas i Natalia Kurczak awansują w dziale Lifestyle Gazeta.pl
Od 1 października br. Ewa Walas jest redaktorką naczelną działu Lifestyle Gazeta.pl, a Natalia Kurczak, która do tej pory nadzorowała pracę serwisów Kobieta.Gazeta.pl i Podroze.Gazeta.pl, odpowiada także za redakcję Zdrowie.Gazeta.pl.
W sobotę zakończył się sezon Speedway Grand Prix po raz pierwszy transmitowany w całości na platformach i kanałach TVN Warner Bros. Discovery. Walka o mistrzostwo świata na żużlu w cyklach SGP, SGP2 oraz SGP3 – organizowana po raz pierwszy przez Discovery Sports Events – przyciągnęła ponad 4 miliony widzów.
Wystartowała usługa Empik Ads
Empik powiększa ofertę reklamową i zestaw narzędzi promocyjnych dla Partnerów w swoim środowisku online. Empik Ads umożliwia Sprzedawcom, Dostawcom, Producentom i Agencjom prowadzenie samodzielnych kampanii reklamowych na Empik.com w dwóch opcjach: Produkt sponsorowany oraz Marka sponsorowana. Opłata jest pobierana w modelu CPC (cost per click) a reklamodawca może...
Do agencji WE!RE FANTASY specjalizującej się w gaming influencer marketingu na stanowisko Head of Agency dołącza Radosław Kwiatkowski.
Platforma radiowa RMF Classic+ udostępniła subskrybentom i subskrybentkom Stacje+, czyli siedem tematycznych kanałów internetowych. Poświęcone są one soundtrackom z najbardziej znanych cykli filmowych, takich jak „Władca Pierścieni”, „Harry Potter” czy „Piraci z Karaibów”, są też stacje z muzyką kojącą oraz z wyborem utworów...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764