logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Salestube udostępnił nowy przewodnik po Google Marketing Platform

  PR 15.11.2022, przeczytano 237 razy
ilustracja

Agencja martech i e-commerce SalesTube dwa lata temu stworzyła pierwsze na świecie opracowanie z zakresu Google Marketing Platform. Bezpłatny materiał doczekał się swojej drugiej edycji, której premiera odbyła się 15 listopada. Ebook GMP 2.0. to ponad 100 stron wiedzy o jednej z największych platform do zakupu mediów i analizy danych, uwzględniającej zmiany w produktach GMP, takie jak GA4, najnowsze case studies, a także artykuły i wypowiedzi ekspertów, specjalistów produktowych, certyfikowanych trenerów GMP oraz przedstawicieli Google.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/salestube-udostepnil-nowy-przewodnik-po-google-marketing-platform,397980,artykul.html

Pierwszy ebook autorstwa ekspertów i ekspertek SalesTube, opublikowany w 2020 roku, okazał się być podręcznikiem dla branży, która w obliczu pandemii stanęła przed testem z szybkiej adaptacji biznesów do nowej zdigitalizowanej rzeczywistości. W tym czasie rozwój e-commerce przyspieszył, ale jednocześnie wzrosła dynamika pojawiającej się konkurencji. Szanse na wybicie się ze swoim produktem lub ofertą miały te marki, które zainwestowały w transformację cyfrową.

- Po publikacji pierwszej wersji przewodnika wiele osób pytało mnie, dlaczego dzielimy się za darmo tak cennym know-how, w którego zdobycie zainwestowaliśmy masę czasu i pieniędzy. Wierzymy, że rozwój organizacji w kierunku cyfrowej dojrzałości jest wspólną odpowiedzialnością wszystkich uczestników rynku komunikacji marketingowej. To niewielka cegiełka, którą możemy włożyć w budowanie nowoczesnej gospodarki - mówi Joanna Czekaj, managing director agencji SalesTube, jednego z największych Sales Partnerów Google na świecie.

Digital maturity to jeden z nowych tematów, który uzupełnia kompleksowe opracowanie z zakresu Google Marketing Platform. W Ebooku GMP 2.0. poświęcono też szczególną uwagę rozwojowi Google Analytics oraz różnicom pomiędzy wersją Universal a GA4. Materiał przybliża przede wszystkim wiedzę dotyczącą zarówno funkcjonalności platformy jak i efektywność narzędzi Google dla biznesu. Dlaczego warto pobrać materiał i zapoznać się z najbardziej zaawansowana platforma do digital marketingu na świecie?

- Google Marketing Platform pozwala na zintegrowane planowanie, zakup, pomiar oraz optymalizację kampanii z wykorzystaniem algorytmów nauczania maszynowego, zwracając przy tym szczególną uwagę na poszanowanie prywatności użytkowników. Szerokie spektrum możliwości dostępne w narzędziach daje możliwość łączenia oraz aktywacji danych 1P (first party) ze źródeł takich jak CRM, stany magazynowe, czy aplikacje. Dzięki temu kampanie prowadzone z wykorzystaniem Google Marketing Platform pozwalają na lepsze zrozumienie zachowań użytkowników oraz efektywne i precyzyjnie dopasowanie działań marketingowych do odbiorców - Damian Huba, Head of GMP Partnerships, CEE.

Platforma GMP służy centralizacji jak największej ilości elementów digital marketingu w jednym miejscu. Jest miejsce do raportowania działań z wszystkich kampanii online, adserwer i centrum trackowania kanałów, zarządzania działaniami reklamowymi w wielu wyszukiwarkach, zakupu reklam display, audio i video w modelu programmatic, tworzenia zaawansowanych kreacji, deduplikacji użytkowników czy analizy ich zachowań. Ebook SalesTube opisuje praktyczne zastosowanie wszystkich powyższych funkcji oraz  9 produktów Google Marketing Platform.

W Ebooku GMP 2.0 oprócz merytorycznych opracowań i artykułów ekspertów SalesTube znajdziemy też wypowiedzi przedstawicieli Google: Damiana Huby, Head of GMP Partnerships, CEE oraz Mai Żelazek, Platforms Partner Manager w Google, Szefowej Grupy Programmatic przy IAB Polska i Arbiter w Komisji Etyki Reklamy Elżbiety Kondzioły, dr hab. Tymoteusza Doligalskiego z Zakładu e-Biznesu Szkoły Głównej Handlowa w Warszawie, partnerów i klientów SalesTube.

Autor ebooka, agencja SalesTube, to jeden z pięciu na świecie zdobywców pełnej certyfikacji Google Marketing Platform, jeden z największych Sales Partnerów GMP z największą liczbą certyfikatów na świecie i największą liczbą certyfikowanych trenerów GMP w Europie.

Patronat nad Ebookiem objęli: Izba Gospodarki Elektronicznej, magazyn Media & Marketing Polska oraz Wirtualna Polska Media.

  • Ebook można pobrać za darmo TUTAJ.

Źródło: SalesTube

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Prawie 9 na 10 konsumentów na całym świecie uważa zrównoważony rozwój za ważny przy wyborze marki[1]. Jak na to „wyzwanie” odpowiadają globalni gracze i czego możemy się od nich nauczyć? Czym jest real time CSR i dlaczego wojna w Ukrainie wprowadziła nowe standardy dobroczynności, uruchamiając jednocześnie falę wolontariatu pracowniczego? Dlaczego nie każda pomoc jest...
Digital marketing to dzisiaj jedno z kluczowych działań biznesowych dla każdego liczącego się przedsiębiorstwa w Polsce i na świecie, dlatego każdego roku powstają nowe firmy oferujące usługi w tym obszarze. Od czego zacząć zakładanie agencji digital marketingowej, w jaki sposób budować dobry i zgrany zespół, czy jak wyceniać działania, żeby biznes się opłacał? Chociaż...
Aż 92% firm jest świadomych, że wkrótce kluczowe przeglądarki internetowe wykorzystywane przez polskich internautów zakończą obsługę plików cookie firm trzecich,a 80% wie o zachodzących procesach co najmniej od roku. Ponad połowa badanych (59%) zadeklarowała też gotowość na nadchodzącą zmianę.
Spicy Mobile o Martech i korzystaniu z usług cyfrowych
Agencja marketingu mobilnego Spicy Mobile opublikowała właśnie raport „MarTech”. To już 6. edycja tej niezwykle popularnej i najbardziej obszernej publikacji dotyczącej rynku mobilnego w Polsce, w której czytelnicy znajdą między innymi wyniki badania na temat cyfryzacji polskiego społeczeństwa i stosunku Polaków do nowych technologii.
Poradnik Programmatic IAB Polska to kompleksowa, ponad 100-stronicowa publikacja IAB Polska. W 26 artykułach eksperci z Grupy Roboczej Programmatic szczegółowo wyjaśniają, jakie są obecne wyzwania i jak we właściwy sposób stosować programatyczny model zakupu w różnych działaniach marketingowych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764