logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Samsung: matryca światłoczuła 108 Mp do smartfonów

  PR 23.08.2019, przeczytano 415 razy
ilustracjastrzałka

Firma Samsung Electronics zaprezentowała 108-megapikselową (Mp) matrycę światłoczułą Samsung ISOCELL Bright HMX, która jako pierwsza w branży przekracza granicę 100 milionów pikseli. To najnowsze rozwiązanie sprawia, że Samsung może poszerzyć ofertę matryc światłoczułych o wielkości piksela wynoszącej 0,8 μm z niedawno przedstawionej wersji o ultrawysokiej rozdzielczości 64 Mp aż do 108 Mp, a zatem do rozdzielczości odpowiadającej wysokiej klasy lustrzankom cyfrowym. Samsung ISOCELL Bright HMX to jedyna w swoim rodzaju matryca światłoczuła będąca wynikiem ścisłej współpracy Xiaomi Corp. i firmy Samsung.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/samsung%3A-matryca-swiatloczula-108-mp-do-smartfonow,383694,artykul.html

ISOCELL

ISOCELL Bright HMX z ponad 100 milionami efektywnych pikseli umożliwia uzyskanie wyjątkowo ostrych i bogatych w szczegóły zdjęć, zapewnia także wyjątkowe ujęcia nawet w ekstremalnych warunkach świetlnych. Jako pierwsza matryca światłoczuła o dużym rozmiarze 1/1,33 cala HMX może przy słabym oświetleniu zarejestrować więcej światła niż mniejsze matryce. Technologia Tetracell umożliwia jej także łączenie pikseli w sposób imitujący matryce o dużych pikselach, dzięki czemu uzyskiwane są jaśniejsze obrazy o rozdzielczości 27 Mp. Matryca wykorzystuje rozwiązanie Smart-ISO  – to mechanizm, który inteligentnie dobiera poziom działania wzmacniacza w zależności od oświetlenia otoczenia, w celu optymalnej konwersji sygnału świetlnego na elektryczny. Przy jasnym świetle przełącza się na niską czułość, aby poprawić nasycenie pikseli i zagwarantować żywe barwy zdjęcia. W mechanizmie wykorzystano wysoką czułość ISO w gorszych warunkach świetlnych, co pomaga zredukować szumy, zapewniając tym samym wyraźniejsze zdjęcia.

ISOCELL Bright HMX doskonale też sprawdza się w zaawansowanym filmowaniu. Obsługuje nagrywanie wideo bez strat w rozdzielczościach do 6K (6016 x 3384) przy 30 klatkach na sekundę (fps).

- W przypadku ISOCELL Bright HMX firmy Xiaomi i Samsung ściśle współpracowały od wczesnego etapu koncepcyjnego aż do momentu produkcji, która zaowocowała przełomową matrycą światłoczułą 108 Mp. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że rozdzielczości obrazów wcześniej dostępne tylko w kilku najwyższej klasy lustrzankach cyfrowych można teraz oferować również w smartfonach ― powiedział Lin Bin, współzałożyciel i prezes zarządu Xiaomi ― W ramach dalszej współpracy spodziewamy się opracować nie tylko nowe możliwości aparatów w urządzeniach mobilnych, ale także platformę, dzięki której nasi użytkownicy będą mogli tworzyć wyjątkowe treści.

- Samsung nieustannie wprowadza innowacje w technologiach projektowania matryc światłoczułych ISOCELL tak, aby mogły rejestrować świat w sposób możliwie najbardziej zbliżony do tego, jak postrzegają go ludzkie oczy ― powiedział Yongin Park, Executive Vice President, Sensor Business w Samsung Electronics ― Dzięki ścisłej współpracy z Xiaomi ISOCELL Bright HMX jest pierwszą matrycą światłoczułą, w której udało się zmieścić ponad 100 milionów pikseli i która zapewnia niezrównane odwzorowanie kolorów oraz oszałamiające szczegóły dzięki zaawansowanej technologii Tetracell i ISOCELL Plus.

Produkcja seryjna Samsung ISOCELL Bright HMX rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

www.samsung.com/pl

Dodatkowe informacje:

* Firma Samsung jeszcze w 2013 r. po raz pierwszy zapowiedziała technologię ISOCELL, która redukuje zjawisko przenikania kolorów między pikselami, umieszczając pomiędzy nimi fizyczną barierę, wskutek czego piksele o małych rozmiarach uzyskują większą wierność kolorystyczną. Firma wykorzystała tę technologię, gdy w 2015 r. jako pierwsza w branży wprowadziła matrycę z pikselami o wielkości 1,0 μm, a w 2017 r. ― o wielkości 0,9 μm. W czerwcu 2018 roku Samsung zaprezentował ISOCELL Plus, najnowszą technologię izolacji pikseli.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dużo dobrego w małym formacie – czyli nowe Miniczekolady z Wawelu
Marka Wawel do swojego portfolio wprowadza nową kategorię słodkości. Na rynku pojawią się MINIczekolady w kieszonkowych opakowaniach idealnych do delektowania się. Atrakcyjny design podkreśla ich najwyższą jakość oraz eksponuje najważniejsze cechy produktu, czyli wyjątkowe połączenie czekolady i wyśmienitego nadzienia, nawiązując do postrzegania tej kategorii przez...
Hand Made z nowym spotem dla D-Vitum z udziałem Magdaleny Różczki
W lutym ruszyła kampania reklamowa marki D-Vitum (Oleofarm), której  ambasadorką została Magdalena Różczka — znana aktorka, od lat wspierająca działania na rzecz Interwencyjnych Ośrodków Preadopcyjnych. Hand Made odpowiada za koncept kreatywny i realizację spotu reklamowego.
Agencja Bluerank wzmacnia Marketing i PR
Bluerank, wiodąca agencja marketingu internetowego, wzmacnia siły w obszarze Marketingu i PR. Do zespołu dołączyły Marta Markowska, która została Marketing Managerem oraz Joanna Blewąska, która rozpoczęła pracę na stanowisku PR Specialist.
Enterie: nowy zarządzający, nowi partnerzy
Nowym Chief Network Officer sieci Enterie został Michał Rakowski. Sieć niezależnych agencji PR obecna jest już w 18 krajach europejskich i USA. Ostatnio do grona partnerów dołączyły agencje z krajów Grupy Wyszehradzkiej, Luksemburga i Szwajcarii.
Justyna Święty-Ersetic - nowa ambasadorka marki Sante
Firma Sante, ekspert w dziedzinie zdrowego odżywiania, nawiązała współpracę ambasadorską z Justyną Święty-Ersetic. W jej ramach, utytułowana polska lekkoatletka promować będzie produkty z całego asortymentu Sante, z naciskiem na propagowanie właściwej diety i zdrowego stylu życia.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764