logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Samsung edukuje dzieci: Stacja Galaxy w Smart Kids Planet

  PR 26.04.2024, przeczytano 374 razy
ilustracja

Dla wszystkich rodziców, opiekunów i nauczycieli poszukujących inspirującego miejsca do spędzenia czasu z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, Samsung i Smart Kids Planet przygotowali nową, ekscytującą atrakcję. W pierwszym w Polsce Centrum Mądrej Zabawy w warszawskiej Fabryce Norblina otwiera się przestrzeń Stacja Galaxy – miejsce, gdzie edukacja i technologia łączą się z zabawą. Na odwiedzających czeka 13 kosmicznie fajnych misji, związanych z tematem bezpieczeństwa w Internecie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/samsung-edukuje-dzieci%3A-stacja-galaxy-w-smart-kids-planet,404015,artykul.html

Samsung ponownie stawia na niestandardowe metody edukacji o bezpieczeństwie w sieci. Niedawno zainaugurował pierwszą grę edukacyjną stworzoną we współpracy z nauczycielami na platformie Roblox. Teraz z kolei przyszedł czas na otwarcie wyjątkowej przestrzeni edukacyjnej Stacja Galaxy w Smart Kids Planet w Warszawie.

Strefa Stacja Galaxy to łącznie kilkanaście aktywacji i eksponatów, których celem jest cyfrowa edukacja zarówno dzieci, jak i rodziców, ze szczególnym akcentem na kwestie bezpieczeństwa w Internecie. Poprzez angażujące misje odwiedzający mają okazję przyswoić wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu oraz odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych czy urządzeń cyfrowych. Strefa została zaprojektowana z myślą o rozwijaniu kompetencji przyszłości, kreatywności, współpracy oraz nauce myślenia przyczynowo- skutkowego.  Na dzieci będzie czekać 13 misji, a towarzyszami w tej podróży będą bohaterowie Stacji Galaxy – Kapitan Knox oraz Netka i Weber. Wśród zadań są m.in. tworzenie silnych i bezpiecznych haseł, łapanie zagrożeń w Internecie, poznawanie NETykiety czy identyfikowanie fake newsów, a przy tworzeniu ich pomagali nauczyciele.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

–  Naszą misją już od wielu lat jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się w cyfrowym świecie. Dlatego chcieliśmy stworzyć niecodzienną przestrzeń, w której najmłodsi znajdą wiele ciekawych, interaktywnych i użytecznych atrakcji, poznają dobre nawyki korzystania ze smartfonu czy odkryją, w jaki sposób Internet może przydać się do nauki i zabawy. Strefa Stacja Galaxy będzie nowym, ekscytującym miejscem na mapie Warszawy zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów, którzy chcieliby ciekawie spędzić czas, a przy okazji poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą korzystania z urządzeń mobilnych  –  powiedziała Marta Trojanowska, liderka projektu i Senior Marketing Manager w Samsung Electronics Polska.

Strefa Galaxy powstała w Smart Kids Planet. Jest to Pierwsze w Polsce Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci stworzone w duchu trendu „edutainment”, czyli edukacji poprzez rozrywkę. To innowacyjne oraz interaktywne miejsce dla dzieci do 10. roku życia. Strefy tworzące Centrum pomagają w rozwijaniu kompetencji przyszłości, zdolności kreatywnego myślenia, trenują percepcję, małą i dużą motorykę oraz uczą zdolności strategicznych. Dzieci poznają nowoczesne technologie i sposób funkcjonowania miejsc znanych z codziennego życia, jak np. sklepy.

–  Wszystkie atrakcje Stacji Galaxy powstały w zgodzie z ideą mądrej zabawy, na której opiera się cała koncepcja Smart Kids Planet. Wspólnie z firmą Samsung zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy aż 13 unikalnych, interaktywnych, ale przede wszystkim edukacyjnych atrakcji dla dzieci w wieku 6-10 lat. Wszystkie te nowości nie tylko rozwijają kompetencje przyszłości związane z bezpiecznym poruszaniem się w sieci, ale dzięki swojej kosmicznej tematyce angażują najmłodszych w dobrą, wartościową zabawę –  powiedział Adam Kowalczyk, pomysłodawca i współwłaściciel Smart Kids Planet.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Strefa Stacji Galaxy to już kolejna inicjatywa powstała w ramach programu „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”, który jest skierowany do dzieci w wieku 7-9 lat, ich rodziców, opiekunów, a także nauczycieli i szkół podstawowych. Celem programu jest kształtowanie odpowiedzialnej postawy dzieci i dorosłych w cyfrowym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania mobilnych urządzeń.

Do I edycji programu „Stacja Galaxy” zgłosiło się blisko 290 szkół  podstawowych z całej Polski. W ramach Stacji Galaxy odbyły się już szkolenia dla nauczycieli przygotowujące do prowadzenia zajęć w klasach. Zajęcia odbywają się wg scenariuszy opracowanych w konsultacji z nauczycielami. Program uwzględnia też rolę rodziców włączając ich w aktywności związane z bezpieczeństwem i higieną cyfrową dzieci. Szkoły uczestniczące w programie będą mogły otrzymać certyfikat udziału w programie „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”. Dla najbardziej aktywnych placówek przewidziano nagrody rzeczowe w konkursie pod hasłem „Aktywna Stacja Galaxy”.

Strefa Stacji Galaxy jest alternatywną formą aktywności do zajęć prowadzonych w szkołach w całej Polsce. Strefę można odwiedzać w zależności od dostępności biletów codziennie w godzinach 9:00-20:00  w Smart Kids Planet w Fabryce Norblina, przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie.

Źródło: Samsung

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Magnum inspiruje przyjemnością
Magnum i Żabka otwierają Polaków na doznawanie przyjemności, szukając optymistycznej strony naszej codzienności i zmieniając polskie przysłowia na pozytywnie brzmiące - bo przyjemność pomaga spojrzeć na świat w pozytywnym świetle.
Bycie sobą w kampanii dentsu z okazji Pride Month
Z okazji Pride Month, dentsu Polska wraz z Klientami i Partnerami startuje z kampanią "dentsu & friends”. Zabierając wspólny głos pod hasłem „Bycie sobą nigdy nie będzie przereklamowane”. Inicjatywa ma na celu promowanie różnorodności i wsparcie społeczności LGBTQIA+ w wymiarze sojuszniczym. Partnerami kampanii są Mastercard, Gazeta Wyborcza,...
Obiektyw Voigtlander Nokton 75 mm f/1,5 do Canon RF
Voigtlander Nokton 75 mm f/1,5 to wysokiej klasy manualny obiektyw, którego domeną jest fotografia portretowa i reportażowa. Wysoką jakość oraz niepowtarzalny charakter obrazowania docenią wszyscy fotografowie i filmowcy poszukujący jasnego, krótkiego teleobiektywu, który poza kompletem soczewek zaoferuje im także swoją duszę. Obiektyw zoptymalizowany do...
Marka Oxford rusza z akcją „Ambasadorzy Oxford” w ramach której zaprosi 200 mikroinfluencerów do prezentacji swoich nowych produktów szkolnych. Projekt przygotowała agencja On Board Think Kong.
Niantic Studio stawia na rzeczywistość rozszerzoną
Podczas targów Augmented World Expo firma Niantic zaprezentował nową, bezpłatną internetową platformę wizualną, Niantic Studio, która umożliwia programistom, twórcom i markom szybkie tworzenie w pełni immersyjnych doświadczeń XR, wykorzystując wszechobecny dostęp do sieci na praktycznie każdym urządzeniu. Firma Niantic udostępniła...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764