logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Scandinavian Print Group z HP Indigo w formacie B2

  PR 02.04.2021, przeczytano 296 razy
ilustracja

W grudniu ubiegłego roku, firma Digiprint zainstalowała kolejne HP Indigo w formacie B2. Maszyna dołączyła do parku maszynowego szczecińskiej drukarni Scandinavian Print Group.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/scandinavian-print-group-z-hp-indigo-w-formacie-b2,390901,artykul.html

Scandinavian Print Group z siedzibą w Szczecinie jest częścią Lasertryk.dk A/S, które swoją centralę ma w Arhus w Danii. Firma została założona w 1999 jako drukarnia cyfrowa - główną produkcją były materiały marketingowe. Szybko urosła do rangi międzynarodowej zwiększając tym samym zakres produkcji. Szczecińska filia - Scandinavian Print Group powstała w 2017 i szybko stała się jedną z czołowych drukarni produkujących cyfrowo i offsetowo.  Obsługuje głównie rynki skandynawskie, a w portfolio oferowanych produktów można znaleźć między innymi książki, kalendarze, koszulki, kubki, banery oraz rollup’y. HP Indigo znane jest już w grupie LaserTryk i po doskonałych doświadczeniach z tą technologią, firma zdecydowała się na instalację w Polskim oddziale. Instalacja i szkolenie przeprowadzone przez Digiprint, umożliwiły szybkie uruchomienie linii cyfrowej oraz efektywne jej wykorzystanie od pierwszych dni. Już po pierwszym miesiącu od instalacji firma wydrukowała prawie 600 tys. arkuszy. To nie pierwszy produkt HP w Scandinavian Print Goup. HP Indigo stanowi uzupełnienie rolowej maszyny HP PageWide T240, która drukuje w technologii inkjetowej.

ilustracjastrzałka

Indigo

HP Indigo umożliwia druk na różnego rodzaju podłożach – od offsetowych, po metalizowane oraz kartony. Ma możliwość druku 7 kolorami oraz odwzorowuje do 90% kolorów Pantone. Od 2020 roku HP Indigo umożliwia arkuszowy druk kolorami takimi jak srebro – SilverInk oraz kolorami fluorescencyjnymi a także tuszami widzialnymi  jedynie w świetle UV.

ilustracjastrzałka

Źródło: Digiprint Sp. z o.o.

www.digiprint.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mark Andy organizuje kolejne branżowe webinaria dla studentów z całego świata
Tradycją stały się już organizowane przez Mark Andy spotkania dla studentów. W tym roku będą one miały charakter webinariów, kolejnych już organizowanych przez tę firmę. Skierowane są do studiujących z całego świata, kształcących się na kierunkach związanych z branżą poligraficzną i pokrewnymi. Odbędą się one w dwóch terminach. Z myślą o...
DrTusz.pl zachęca swoich klientów do włączenia się w akcję “Drzewo na zamówienie”. W dniach od 12 do 25 kwietnia 2021 r. każde zamówienie w sklepie DrTusz, to jedna sadzonka drzewa, które firma posadzi podczas finału w Nadleśnictwie Waliły - oficjalnego partnera wydarzenia.
Podczas internetowych targów virtual.drupa (odbywających się w dniach 20-23 kwietnia br.) Konica Minolta, we współpracy ze swoimi partnerami i klientami, zademonstruje szereg rozwiązań ze swojego bogatego portfolio. Obecność firmy na tym wirtualnym wydarzeniu, przebiegająca pod hasłem „Rethinking possibilites”, będzie uwzględniać takie obszary jej...
20 kwietnia: webinarium przybliżające rynek Web 2 Print
Będzie się ono skupiać na doświadczeniach dwóch wiodących europejskich firm poligraficznych w zakresie implementacji druku w technologii web-2-pack oraz w zakresie wdrażania do druku w technologii web-2-pack w ich działaniach produkcyjnych. Zaczynając od przygotowania do druku, a skończywszy na finishingu.
Api Folie Polska podsumowuje 1. kwartał 2021
Pierwsze trzy miesiące 2021 roku były dla firmy API Folie Polska przede wszystkim okresem wewnętrznej reorganizacji, mającej usprawnić codzienne działania. W strukturach przedsiębiorstwa powołane zostało nowe stanowisko – Customer Service Manager. W gestii piastującej je osoby znalazł się kompleksowy nadzór nad obsługą wszystkich klientów API Folie Polska,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764