logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Scodix Ultra 6000 SHD w AN Studio

  PR 02.12.2023, przeczytano 560 razy
ilustracja

Scodix wraz z firmą Digiprint ogłosiły sprzedaż kolejnej maszyny Scodix Ultra 6000 SHD. Model w formacie B1 oparty o technologię Smart High Definition jest pierwszą tego typu maszyną na polskim rynku. Dzięki szerokiej gamie produktów, od opakowań po kalendarze i materiały POS, maszyna Scodix zapewni AN Studio elastyczność w uszlachetnianiu wielu produktów za pomocą ponad 10 efektów uszlachetniających. Wszystkie są dostępne na jednej platformie - mogą to być między innymi płaskie oraz wypukłe folie, wytłaczane tekstury a także efekty holograficzne 3D.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/scodix-ultra-6000-shd-w-an-studio,402311,artykul.html

Za sprzedaż maszyny odpowiada polski dystrybutor rozwiązań Scodix firma Digiprint. ModelUltra 6000, wyposażony w moduł SHD, zapewnia wysoką jakość dzięki przełomowej technologii, która tworzy obraz uszlachetnienia w wysokiej rozdzielczości. Zapewnia to również ostre, wyraziste delikatne detale, dzięki czemu osiąga przyciągające wzrok rezultaty - idealne dla szerokiego grona klientów AN Studio..

Właściciele AN Studio, Anna Jesiołkiewicz i Paweł Jesiołkiewicz, przypisują swoją decyzję o zainwestowaniu w technologię Scodix dwóm powodom: jej niesamowitym możliwościom uszlachetnienia i niezrównanym korzyściom dla środowiska: “Scodix przekonał nas do swojego rozwiązania, ponieważ jako firma kładąca nacisk na zrównoważony rozwój, jej referencje środowiskowe nie mają sobie równych" - stwierdza Anna Jesiołkiewicz. "Technologia cyfrowa eliminuje potrzebę stosowania metalowych matryc i szkodliwych chemikaliów, zapewniając korzyści produkcyjne, a także zmniejszając wpływ na środowisko. Tymczasem technologia Scodix SHD umożliwia nam realizację skomplikowanych projektów, co jest koniecznością w przypadku zastosowań, których wymagają nasi klienci. Doceniamy również możliwość łączenia różnych uszlachetnień w celu uzyskania naprawdę wyjątkowych projektów oraz efektów wizualnych".

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Technologia Scodix SHD może być wykorzystywana do wielu aplikacji. Jej możliwości uszlachetniania mogą podnieść jakość opakowań, począwszy od produkcji opakowań kartonowych po pudełka z tektury falistej. Format B1 ułatwia kompleksowe zastosowanie urządzenia dla opakowań, co oznacza że dzięki urządzeniu Ultra 6000 można uzyskać znacznie większą efektywność produkcji dla wszystkich rozmiarów serii. Wydajność uszlachetniania Scodix zapewnia szybsze wprowadzenie produktu na rynek - bez wydłużania czasu produkcji.

"Cyfrowa maszyna uszlachetniająca Scodix jest już gotowa do pracy poprzez szybką i bezproblemową instalację oraz integrację z naszymi procesami produkcyjnymi" - dodaje Paweł Jesiołkiewicz. "Potrzebowaliśmy cyfrowej maszyny wykańczającej w formacie B1, a Scodix okazał się najbardziej atrakcyjną opcją. Nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z jakości aplikacji, którą już widzimy w produkcji".

Dzięki niezależnie zweryfikowanym standardom zrównoważonego rozwoju, Scodix pomaga klientom ograniczać ilość odpadów, oszczędzać energię i minimalizować ich wpływ na środowisko. Niedawne badanie Lifecycle Assessment wykazało, że Scodix oszczędza 80% wody i 85% emisji i energii w procesie uszlachetniania w porównaniu z tradycyjnym tłoczeniem na gorąco. Ponadto uszlachetnianie Scodix jest certyfikowane jako nadający się do recyklingu, a marki i producenci stosujący wykończenia Scodix zgodnie z protokołem kontroli WMU SBS-E mogą używać symbolu recyklingu FTC, ponieważ zastosowane podłoże jest również certyfikowane jako nadające się do recyklingu. Ogólnie rzecz biorąc, dzięki uszlachetnianiu za pomocą Scodix proces ten jest siedmiokrotnie mniej szkodliwy dla klimatu.

Mark Nixon, wiceprezes Scodix ds. globalnej sprzedaży i marketingu, podsumowuje: "To kolejny pozytywny krok naprzód dla Scodix, ponieważ AN Studio, wiodący dostawca usług poligraficznych w Polsce, wybrał nasze rozwiązanie do zdobienia, aby sprostać wymaganiom rosnącego rynku opakowań. Zakup ten potwierdza przekonanie, że Scodix szybko staje się dostawcą technologii, która odróżnia firmy takie jak AN Studio od konkurencji".

Urządzenie Scodix Ultra 6000 z technologią SHD, jest piątą już instalacją urządzeń Scodix w Polsce dostarczoną przez firmę Digiprint, mówi Szymon Symonowicz - Szef Sprzedaży maszyn HP Indigo i Scodix, Członek Zarządu Digiprint, komentując: "Widzimy ogromny potencjał dla większej liczby instalacji cyfrowych rozwiązań do uszlachetniania Scodix ze względu na wymagania rynku i zmniejszające się nakłady".

Źródło: Digiprint

www.digiprint.pl

Dodatkowe informacje:

Informacje o Scodix
Scodix Ltd. jest dostawcą przemysłowych maszyn do druku cyfrowego, zapewniających oszałamiające i luksusowe efekty dekoracyjne, w tym wytłaczanie Scodix Sense, Scodix Foil, lakier Scodix Spot, efekty holograficzne Scodix Cast&Cure, Scodix Crystal, Scodix Metallic, Scodix Glitter, Scodix Braille oraz niestandardowe zdobienia za pomocą zmiennych danych Scodix VDE.

Urządzenia Scodix zostały sprawdzone w branży, aby zwiększyć możliwości ekonomiczne dla drukarń i producentów, którzy z nich korzystają, jednocześnie zwiększając produktywność poprzez zastąpienie tradycyjnych analogowych technik uszlachetniania. Jako czysty, ekologiczny proces bez emisji LZO, cyfrowe uszlachetnianie Scodix PolySense eliminuje potrzebę stosowania płyt, form, narzedzi, chemikaliów i rozpuszczalników, jednocześnie zmniejszając zużycie energii co w tych czasach odgrywa ogromną rolę.

Seria Scodix Ultra zapewnia uszlachetnianie w najdrobniejszych szczegółach w formatach od A3 do B1. Opracowane dla sektora opakowań, modele Ultra 5000 i 6000 pracują z grubszymi podłożami i są wyposażone w przemysłowe podajniki palet, a flagowa Ultra 6000 oferuje większy format B1, największy obecnie dostępny na rynku i precyzję Smart High Definition (SHD). Urządzenia Scodix Ultra 3000 i Ultra 4000 są wyposażone w oprogramowanie Scodix W2P, przy czym Ultra 3000 jest dostosowana do aplikacji Web2Print, a Ultra 4000 obsługuje aplikacje Web2Pack.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

CCL otwiera centrum zrównoważonych etykiet shrink sleeve
CCL Industries, specjalizujący się w produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań, otworzył nowe centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych w austriackim Dornbirn. Dostarcza ono etykiety shrink sleeve do firm w całej Europie, także w Polsce.
Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo
Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer...
N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764