logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta.pl: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 626

Już w najbliższy poniedziałek, 25 września br., o godzinie 19:00 na stronie głównej portalu Gazeta.pl odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli ogólnopolskich komitetów wyborczych. Pytania będą dotyczyły najważniejszych tematów, które zostały zaprezentowane w czerwcowym badaniu „Prawdziwe problemy Polaków” przygotowanym przez Kantar dla Gazeta.pl. Debatę poprowadzi Karolina Hytrek-Prosiecka.

22.09.2023 | przeczytano: 141 razy
Ukrayina.pl z kilkunastoosobowym zespołem, na czele serwisu Alina Makarczuk

Ukrayina.pl – serwis, który powstał z inicjatywy zespołu portalu Gazeta.pl – to najpopularniejsze medium prowadzone w języku ukraińskim w Polsce. Jego szefową jest Alina Makarczuk, która zbudowała kilkunastoosobowy zespół redaktorów, reporterów i wydawców, współtworzących stronę odwiedzaną średnio przez 2,5 mln użytkowników miesięcznie*. Ukrayina.pl to jedyny duży serwis działający w polskim internecie od początku konfliktu, zatrudniający dziennikarki i dziennikarzy zarówno z Polski, jak i z Ukrainy.

22.09.2023 | przeczytano: 169 razy

Gazeta.pl po raz kolejny porusza niełatwy temat przemysłowego chowu zwierząt w Polsce. Kilka tygodni po premierze komiksu „42 dni” opisującego pełne cierpienia życie brojlerów, światło dzienne ujrzał materiał reporterski „Zdychy. Stąd się biorą jajka”, który pokazuje wyniki śledztwa Stowarzyszenia Otwarte Klatki dotyczącego warunków panujących na fermie największego producenta jaj w Unii Europejskiej – Ferm Drobiu Woźniak. Działacze stowarzyszenia przez sześć tygodni pracowali na fermie w Wiosce w województwie wielkopolskim, gdzie przy pomocy telefonów i kamer wykonali 900 nagrań.

12.09.2023 | przeczytano: 851 razy
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu

Krzysztof Majak, dotychczas szef strony głównej Onetu, z początkiem października obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego Onetu. Tym samym zostaje trzecim wicenaczelnym po Pawle Ławińskim i Andrzeju Stankiewiczu. Szefem strony głównej od października będzie Piotr Markiewicz, do tej pory zastępca Krzysztofa Majaka.

12.09.2023 | przeczytano: 281 razy

W tegorocznej deklaracji redakcyjnej dziennikarki i dziennikarze Gazeta.pl zapowiedzieli obiektywne informowanie o przebiegu kampanii wyborczej tak, aby umożliwić swoim czytelniczkom i czytelnikom podjęcie decyzji przy urnie w oparciu o fakty. Redakcja portalu nie tylko chce informować wyborców, ale także zadbać o jakość publikowanych w mediach materiałów na ten temat. Dlatego Gazeta.pl, Instytut Zamenhofa oraz Ogólnopolska Grupa Badawcza przygotowali poradnik „Jak pisać i mówić o sondażach? Poradnik dla dziennikarzy i dziennikarek”, z którego mogą korzystać wszyscy przedstawiciele mediów w Polsce.  To kolejna tego typu publikacja, po „Jak pisać o kobietach?” i „Jak pisać o klimacie?”, stworzona z troską o stosowany przez dziennikarzy język.

07.09.2023 | przeczytano: 206 razy
Rzeczpospolita ponownie najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce

Liderem najbardziej opiniotwórczych mediów pozostaje Rzeczpospolita, do której informacji inne redakcje w kraju odwoływały się w lipcu blisko 3,2 tys. razy – informuje Instytut Monitorowania Mediów (IMM). Następną pozycję zajmuje portal Wirtualna Polska, na który polskie media powoływały się prawie 3,1 tys. razy. Podium zamyka dziennik Gazeta Wyborcza z wynikiem 2,9 tys. cytowań.

01.09.2023 | przeczytano: 260 razy

W związku z oficjalnym rozpoczęciem kampanii wyborczej, zespół Gazeta.pl przygotował dla swoich czytelniczek i czytelników „ramówkę wyborczą”. W jej ramach redakcja zaprasza do śledzenia zarówno istniejących już formatów portalu, jak i tych zupełnie nowych, przygotowanych we współpracy z internetowymi twórcami – Kasią Gandor i ORB News. Wszystkie materiały portalu na temat wyborów parlamentarnych 2023 można znaleźć w serwisie Wybory.Gazeta.pl.

30.08.2023 | przeczytano: 219 razy

Redakcja Gazeta.pl ma ambicję, aby zmieniać świat na lepsze m.in. poprzez skupianie się na ważnych kwestiach społecznych. Tym razem, we współpracy ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki, portal porusza temat przemysłowego chowu kurczaków. Na łamach Gazeta.pl pojawił się związany z tą tematyką pełnometrażowy komiks pt. „42 dni”. Autorem jego scenariusza jest Dominik Szczepański, a rysunków – Anna Krztoń.  

25.08.2023 | przeczytano: 258 razy
Rzeczpospolita najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce

Na szczyt najbardziej opiniotwórczych mediów powraca Rzeczpospolita. Jak podaje Instytut Monitorowania Mediów (IMM), dziennik ten w czerwcu 2023 roku odnotował blisko 3 tys. cytowań w polskich mediach. Na drugim miejscu znalazł się TVN24 z liczbą prawie 2,9 tys. odwołań w innych tytułach, a trzecią pozycję zajmuje Wirtualna Polska, którą cytowano wówczas 2,8 tys. razy.  

21.08.2023 | przeczytano: 310 razy
Wyniki finansowe Grupy Agora w 2. kwartale 2023 r.

W drugim kwartale 2023 r. Grupa Agora odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o blisko 25% do poziomu 326,9 mln zł. Po konsolidacji z Eurozetem znacząco zwiększyły się wpływy reklamowe w segmencie Radio, Reklama Zewnętrzna ma wyższe przychody niż przed pandemią, a w kinach Helios systematycznie odbudowuje się sprzedaż. Rekordową wartość dla drugich kwartałów osiągnęły przychody cyfrowe i internetowe Grupy. Mimo wzrostu kosztów wynikających z konsolidacji oraz inflacji, spółka po raz kolejny poprawiła wyniki operacyjne. Zysk na poziomie EBITDA powiększył się o 71,6% do wartości niemal 45 mln zł, zaś zysk netto wyniósł 12,5 mln zł.

21.08.2023 | przeczytano: 199 razy
1 2 3
Strona 1/63 (artykułów: 626)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764