logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

cenzura: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 104
Wirus z jajami

CASE STUDY | Wirus z jajami

W ciągu pięciu dni wielkanocną kartkę apeiro obejrzało ponad 600 000 unikalnych użytkowników. To znaczący wynik nie tylko wśród polskich kampanii wirusowych.

04.05.2008 | przeczytano: 10401 razy

W kilka tygodni po wystąpieniu min. Środy, na której wniosek Krajowa Rady Radiofonii i Telewizji sprawdza jak w reklamach pokazywana jest kobieta, przyszedł czas na męskie pośladki. Pod lupę pójdzie reklama paneli podłogowych Kronopolu.

06.06.2005 | przeczytano: 8464 razy (komentarzy: 2)
Spot „Gazety Polskiej Codziennie”, którego nie pokażą telewizjeZobacz wideo

Redakcja "Gazety Polskiej Codziennie" udostępniła kontrowersyjny spot, którego emisji odmówiły TVP, TVN i - jak się dowiadujemy - ostatecznie także Polsat. Stacje tłumaczyły decyzję naruszeniem prawa wyborczego. Zobaczcie sami i oceńcie - czy to już cenzura w reklamie, jak chciała reżyserka reklam, Ewa Stankiewicz?

06.09.2011 | przeczytano: 3793 razy
Ewa Stankiewicz: Cenzura już dotarła do reklamy

Cenzura już dotarła do reklamy. Nawet za pieniądze nie można przekazać wolnościowych treści – stwierdziła cytowana przez portal Niezalezna.pl Ewa Stankiewicz, reżyserka spotu „Gazety Polskiej Codziennie”, którego wyemitowania odmówiła właśnie TVP.

02.09.2011 | przeczytano: 3439 razy
Ścieżką przez zaskoczenie czyli ambient marketing

Nuda to słowo, które w języku marketingowca nie ma racji bytu. Liczy się bowiem to co oryginalne i niestandardowe. Właśnie na tym gruncie wyrósł ambient marketing - pojęcie obecne w branży już od kilkunastu lat, a wciąż nie do końca zdefiniowane.

19.02.2014 | przeczytano: 3278 razy
Branża erotyczna

Branże regulowane w social media: Branża erotyczna

Na początek warto dokonać pewnego rozróżnienia. W niniejszym artykule skupiamy się na promowaniu branży erotycznej, która koncentruje się na publikowaniu treści erotycznych, a nie treści pornograficznych. Zapraszamy do lektury materiału z najnowszej publikacji Grupy Roboczej Social Media IAB Polska!

15.03.2021 | przeczytano: 2398 razy
Autocenzura w „Sukcesie”: Jakubas wyjaśnia, dziennikarze odchodzą

Zbigniew Jakubas, prezes spółki wydającej miesięcznik Sukces, wyraził ubolewanie w związku z sytuacją jaka powstała wokół magazynu. Wczoraj z pracy zrezygnowali kolejni dziennikarze, w tym zastępcy redaktor naczelnej.

31.03.2006 | przeczytano: 2092 razy
Loading... 26. Biennale Plakatu Polskiego zakończone skandalem

26. edycja Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach zakończyła się skandalem. Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski (PiS) wycofał nagrodę finansową dla autora nagrodzonej Złotym Medalem pracy. Plakat zatytułowany „Loading” ma zdecydowany, antynazistowski charakter.

17.12.2019 | przeczytano: 2025 razy
Czy polski rząd pójdzie na wojnę z Facebookiem?

Nie milkną echa usunięcia przez administratorów Facebooka stron organizacji prawicowych. Czystka dotknęła m.in. profile Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. Głos w sprawie zabrała minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

02.11.2016 | przeczytano: 1980 razy (komentarzy: 75)

Z mediów społecznościowych korzysta 70% internautów, czyli 14 milionów Polaków – w tym 5,6 miliona robi to codziennie. Jest to ogromna grupa konsumentów, która na bieżąco wyraża swoje opinie i preferencje. Mimo to, tylko połowa firm regularnie sprawdza co o niej szepczą internauci, jak wynika z badań Kompasu Social Media. Dla tej i dla drugiej połowy, zespół Kompasu opracował receptę na wyłowienie cennych danych z szumu informacyjnego - audyt mediów społecznościowych.

04.07.2011 | przeczytano: 1945 razy
Rusza kampania społeczna „#Nieprzesadzam”

Babbel – platforma do nauki języków obcych wraz z fundacją Centrum Praw Kobiet przygotowała specjalną kampanię, mającą na celu zwiększenie świadomości wokół agresji językowej. Akcja związana jest z Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, który obchodzony jest 25. listopada. Ma na celu uświadomienie, że przemoc wobec kobiet to nie tylko przemoc fizyczna. To również zwroty, do których przyzwyczajeni jesteśmy na co dzień, które często dają początek fizycznej agresji. Język nienawiści - to przemoc słowna, od której wszystko się zaczyna. Do akcji zaangażowało się wielu celebrytów, m. in. Anna Wendzikowska.

24.11.2020 | przeczytano: 1861 razy
Olbrzymia kara dla TVN za... relację spod Sejmu

Podczas posiedzenia 7 grudnia 2017 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji upoważniła Przewodniczącego do wydania decyzji o nałożeniu kary pieniężnej dla Spółki TVN SA z siedzibą w Warszawie w wysokości 1 479 000 zł.

11.12.2017 | przeczytano: 1847 razy
Polskie Radio 24 rezygnuje z felietonów Andrzeja Stankiewicza

Jak informuje portal Press, po publikacjach Onetu o stosunkach polsko-amerykańskich Polskie Radio 24 zrezygnowało ze współpracy z Andrzejem Stankiewiczem. Prawicowe media i politycy zarzucają dziennikarzom Onetu rozpowszechnianie "fake newsów". Poseł PiS Dominik Tarczyński zapowiada projekt ustawy pozwalającej karać finansowo media za publikowanie nieprawdziwych informacji.

12.03.2018 | przeczytano: 1803 razy
Pegaz zdjęty z anteny. Cenzura w TVP czy problem techniczny?

We środę nie ukazał się na antenie TVP1 kolejny odcinek „Pegaza”, poświęcony spektaklowi „Hymn”. Twórcy przedstawienia opowiadającego o podziale społeczeństwa na „KOD-owców” i „PIS-owców” zarzucają państwowej telewizji cenzurę. Według telewizji chodziło o względy techniczne.

08.04.2016 | przeczytano: 1786 razy

W dobie niemal codziennych relacji telewizyjnych z sali sądowej, czy posiedzeń komisji śledczych trudno sobie wyobrazić przekaz bez zdjęć i materiałów video. Warto w tym kontekście zadać pytanie o zasady dotyczące fotografowania osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach. Portal Fotoprawo.pl przytacza przepisy prawne, o których powinien pamiętać każdy fotograf relacjonujący wydarzenia z sali sądowej.

28.07.2017 | przeczytano: 1704 razy
Armagedon w „Trójce” vol. 2 - utwór Kazika wywołał lawinę

Do długiej listy nazwisk, które znikły z anteny radiowej „Trójki” w marcu i kwietniu tego roku, dołączają następne. Wydaje się, że afera z anulowaniem 1998. notowania Listy Przebojów Trójki, w którym pierwsze miejsce zajął utwór Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”, przelała ostatecznie czarę goryczy. Z rozgłośnią pożegnali się właśnie Marek Niedźwiedzki, Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Wojciech Mazolewski i Agnieszka Szydłowska.

18.05.2020 | przeczytano: 1702 razy (komentarzy: 30)
Armagedon w „Trójce” - przegląd strat

W zalewie informacji prasowych dotyczących wirusa giną doniesienia dotyczące dramatycznej sytuacji w Programie III Polskiego Radia. W ostatnim czasie z anteny znikają kolejne osoby stanowiące filar redakcyjnego zespołu. Znalazły się wśród nich takie ikony radiowej Trójki jak Wojciech Mann czy Jan Chojnacki.

26.03.2020 | przeczytano: 1646 razy (komentarzy: 21)
Social media po chińsku

LinkedIn postanowił przetestować wersję chińską swojego serwisu. Sprofilowanie usługi w kraju, gdzie kilkaset milionów ludzi korzysta z internetu, jest szansą na ogromny wzrost popularności tego portalu. Krok ten jest tym bardziej uzasadniony, że w Chinach zablokowane są serwisy konkurencyjne dla LinkedIn, a więc Facebook i Twitter.

25.02.2014 | przeczytano: 1597 razy
„ACTA 2”: Jak zagłosują polscy europosłowie?

Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w sprawie dyrektywy o prawie autorskim, która m.in. wprowadza obowiązek filtrowania internetowych treści zamieszczanych przez użytkowników. Europosłowie zdecydują, czy wersja wypracowana przez Komisję Prawną (JURI) zostanie przyjęta jako oficjalne stanowisko Parlamentu w trójstronnych negocjacjach z Radą i Komisją. Jeśli europosłowie postanowią nie przyznać Komisji JURI mandatu negocjacyjnego, debata o ostatecznym kształcie dyrektywy będzie musiała się odbyć na posiedzeniu plenarnym Parlamentu.

05.07.2018 | przeczytano: 1547 razy
Ustawa o wolności słowa? Raczej ustawa inwigilacyjna 2.0!

Zamiast obiecywanej wolności słowa w Internecie ogłoszony z hukiem projekt ustawy ministra Ziobry wprowadza inwigilację i cenzurę. Zamiast ograniczać władzę platform internetowych i umożliwiać Polkom i Polakom swobodne wyrażanie poglądów w sieci – przyznaje nowe możliwości służbom, które będą mogły na masową skalę sprawdzać, co robimy on-line, i proponuje ochronę tylko wybranych poglądów oraz grup, które dziś czują się dyskryminowane na Facebooku lub YouTubie. Wyjaśniamy, co znalazło się w projekcie i dlaczego nazywamy go ustawą inwigilacyjną 2.0.

05.02.2021 | przeczytano: 1525 razy (komentarzy: 1)
1 2 3
Strona 1/6 (artykułów: 104)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764