logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ACTA: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 61
„ACTA 2”: Jak zagłosują polscy europosłowie?

Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w sprawie dyrektywy o prawie autorskim, która m.in. wprowadza obowiązek filtrowania internetowych treści zamieszczanych przez użytkowników. Europosłowie zdecydują, czy wersja wypracowana przez Komisję Prawną (JURI) zostanie przyjęta jako oficjalne stanowisko Parlamentu w trójstronnych negocjacjach z Radą i Komisją. Jeśli europosłowie postanowią nie przyznać Komisji JURI mandatu negocjacyjnego, debata o ostatecznym kształcie dyrektywy będzie musiała się odbyć na posiedzeniu plenarnym Parlamentu.

05.07.2018 | przeczytano: 1259 razy
Co zostało po San Escobar?

W przeszłości, wcale nie tak odległej, rekordy wyświetleń w internecie biła lista dowodów na to, że Albania nie istnieje. Z małej sprawy, temat z czasem zrobił się większy — argumentów przytaczanych w sieci wciąż przybywało.

15.02.2017 | przeczytano: 1316 razy
Atak hakerski na stronę „Wsieci”: Komunikat wydawcy

Strona internetowa tygodnika „wSieci” została w piątek wieczorem zaatakowana przez hakerów. By chronić dane na stronie i użytkowników strony podjęliśmy decyzję o jej czasowym wyłączeniu. Atak przypisała sobie (na Twitterze) hakerska  grupa Cyber Justice Team, nie ukrywając, że w ten sposób walczy z naszym tygodnikiem. To reakcja na szeroko komentowaną okładkę „wSieci” z 15 lutego, która nawiązuje do napaści dokonanych przez imigrantów  w Niemczech.

21.02.2016 | przeczytano: 659 razy
Globalne sieci reklamowe będą walczyć z piractwem

Rząd USA rozpoczął kolejną krucjatę przeciwko naruszeniom monopolu prawnoautorskiego amerykańskich firm. Oczywiście, nie chodzi o walkę z Internetem, ale o promowanie innowacji, wspieranie wzrostu gospodarczego, tworzenie miejsc pracy i zachowanie globalnej konkurencyjności USA. Jak Obama zamierza to osiągnąć? Tym razem nie poprzez międzynarodowe, wiążące porozumienie (pamiętamy ACTA), ale samoregulację sieci reklamowych.

19.07.2013 | przeczytano: 1413 razy
Luty na Facebooku wg Sotrendera

Serce i Rozum broni tytułu największej polskiej strony na Facebooku, a Kuba Wojewódzki wraca do fanów. Akcje charytatywne pojawiają się w rankingu najlepszych postów. Sotrender prezentuje najnowszy raport, pełen ciekawych i jak zawsze najświeższych danych przedstawionych na 259 stronach raportu z 33 kategoriami stron komentowanych przez 29 ekspertów.

08.03.2013 | przeczytano: 991 razy

W roku 2012 przez czołową dwudziestkę zestawień Megapanelu przewinęło się w sumie 28 grup i witryn. Nie zabrakło niespodzianek, spektakularnych awansów i bolesnych porażek. Przedstawiciele najważniejszych graczy w polskim internecie zgodnie przyznają, że rok był trudny - sytuacja gospodarcza nie pomagała w prowadzeniu biznesu. I choć dynamika internetowego handlu i reklamy nadal ma trend wzrostowy, to jednak nie jest już tak wielki, jak przez kilka lat wcześniej. Internetowa branża w Polsce w przyszłość patrzy z optymizmem. Czy uzasadnionym? Portal interaktywnie.com postanowił to sprawdzić.

01.03.2013 | przeczytano: 1506 razy
Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji: drugie ACTA?

Wchodząca dziś w życie nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji w znacznej mierze dotyczy nadawców usług audiowizualnych na żądanie, nakładając na nich wiele obowiązków i ograniczeń. Według Marka Skrobackiego, eksperta w dziedzinie prawa medialnego z Kancelarii MDDP Sobońska, Olkiewicz i Wspólnicy – są to wprowadzane „tylnymi drzwiami” regulacje podobne do ACTA.

28.02.2013 | przeczytano: 1976 razy
Tusk o ACTA: Rząd odrobił lekcję

- Ustępstwo ws. ACTA uważam za jedną z sensowniejszych rzeczy, jaką zrobiłem w ostatnich miesiącach - powiedział Donald Tusk podczas sesji otwierającej Kongres Wolności w Internecie.

13.02.2013 | przeczytano: 718 razy
Panoptykon: „Czysty Internet” - wyciek ujawnia plany arbitralnego cenzurowania sieci

Projekt „Czysty Internet” ma służyć zwalczaniu terroryzmu dzięki tzw. dobrowolnym środkom kontrolowania tego, co robią użytkownicy sieci. Wewnętrzny dokument, który właśnie wyciekł, ujawnia szczegóły tego niebezpiecznego przedsięwzięcia i zaprzecza wielu wcześniejszym zapewnieniom. Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską i, nie bez powodu, cieszy się dużym zainteresowaniem firm oferujących technologie filtrowania treści. Równocześnie wiele rządów zdecydowało się zwiększyć dofinansowanie dla projektów, które mają na celu rozwój takich technologii. 

24.09.2012 | przeczytano: 1719 razy
Xxlstock.com - więcej niż bank zdjęć

Pierwsza w Polsce platforma łącząca twórców i odbiorców dzieł cyfrowych takich jak fotografie, grafiki, książki i muzyka, wzbudza coraz większe zainteresowanie. XXLSTOCK.COM to miejsce w którym każdy młody artysta może zaprezentować swoje prace w unikalnej formie showroom’u, a także osiągnąć zyski z ich sprzedaży i promocji.

14.08.2012 | przeczytano: 1637 razy
1 2 3 4
Strona 2/7 (artykułów: 61)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764