logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mark Andy: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 152
Prezentacja Mark Andy na Konferencji Fleksografów 2023

Z myślą o uczestnikach kolejnej Konferencji Fleksografów, organizowanej przez Polską Izbę Fleksografów (PIF) w Ożarowie Mazowieckim k. Warszawy, firma Mark Andy przygotowała ciekawą i zupełnie inną w formule -  w kontekście tego wydarzenia – propozycję. Trzeciego dnia spotkania tj. 26 kwietnia zaprasza na specjalną wizytę w jej warszawskim Centrum Demonstracyjnym. Zaprezentuje tam trzy maszyny ze swojej oferty - fleksograficzną Evolution Series E5 (z systemami suszenia farb UV, LED oraz wodnych), a także – hybrydowe Digital Series HD (bazującą na inkjecie) oraz tonerową Digital Pro 3. Spotkanie ma być w założeniu również dobrą okazją do rozmów o rozwoju i problemach branży poligraficznej czy przyszłości druku etykiet. Uczestnicy będą mogli również porozmawiać z ekspertami Mark Andy, prowadzącymi prezentację.

31.03.2023 | przeczytano: 602 razy
Mark Andy wprowadza Prowrx Label Suite

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rosnącej grupy drukarń wykorzystujących w swojej działalności maszyny hybrydowe Mark Andy, firma stworzyła własne, natywne narzędzie do impozycji - ProWORX. Jest ono dedykowane produkcji realizowanej w jej urządzeniach, wykorzystujących cyfrową technologię drukowania i konwencjonalne metody uszlachetniania. Będąc rozszerzeniem Adobe Creative Cloude, program ten – jak zapewnia Mark Andy – umożliwia właściwe przygotowanie prac i  rozmieszczenie użytków (zarówno w kontekście procesu drukowania jak i dalszej obróbki), przyczyniając się do wydajniejszej i bardziej proekologicznej produkcji.

23.03.2023 | przeczytano: 420 razy
Labelexpo Southeast Asia 2023: technologie Mark Andy na stoisku Aldus Group

Targi Labelexpo Southeast Asia 2023, odbywające się w Bangkoku (Tajlandia) w dniach 11-13 lutego br., były kolejnym wydarzeniem z cyklu Labelexpo Global Series, zorganizowanym przez Tarsus Group. W wystawie wzięło udział ponad 170 wystawców, wśród nich – Aldus Group. Firma od wielu lat pozostaje autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań Mark Andy w regionie Australii i Azji Pacyficznej. Na stoisku byli też obecni przedstawiciele Crosslink – autoryzowanego dealera Mark Andy w Japonii. Podczas trzydniowego wydarzenia, które miało prawdziwie międzynarodowy charakter, promowali oni wspólnie rozwiązania z oferty Mark Andy – cyfrowe/hybrydowe i fleksograficzne maszyny drukujące oraz przewijarki/krajarki. Zainteresowanie nimi ze strony zwiedzających stoisko Aldus Group było bardzo duże, zarówno ze strony obecnych jak i potencjalnych użytkowników maszyn Mark Andy.  

02.03.2023 | przeczytano: 607 razy
Mark Andy spogląda w przyszłość

Jason Desai – CEO firmy o planach, spojrzeniu na rynek i zachodzące na nim zmiany

10.02.2023 | przeczytano: 411 razy
Berkshire Labels: kolejna maszyna fleksograficzna Mark Andy Performance Series

Berkshire Labels zakupiła, z myślą o swoim zakładzie produkcyjnym w Hungerford, kolejną maszynę fleksograficzną Mark Andy. Nowa Performance Series P7E to jedna z pięciu użytkowanych tu obecnie maszyn tego producenta. Wcześniejsze inwestycje w rozwiązania Mark Andy brytyjska drukarnia zrealizowała w 2019 roku, gdy – w związku z planami dotyczącymi zadrukowywaniu podłoży foliowych – pojawiły się tu Performance Series P7E oraz Performance Series P9E. Jak podaje kierownictwo firmy, wkrótce po wdrożeniu najnowszej maszyny, Berkshire Labels odnotował najlepszy – pod względem sprzedaży – miesiąc w swojej historii.

17.01.2023 | przeczytano: 627 razy
Hybrydy Mark Andy – doświadczenia użytkowników, trendy rynkowe

Spadające nakłady etykiet, rosnąca liczba różnego rodzaju wersji danego produktu, potrzeba rozwoju nowych wzorów opakowań i etykiet oraz renowacji lub dywersyfikacji starych, coraz krótsze czasy realizacji zleceń i silna presja w zakresie poprawy parametrów jakościowych, a także coraz większa liczba zakładów produkcyjnych czy wytwórni różnego rodzaju asortymentu, które potrzebują etykiet w mniejszych nakładach – wszystko to wpływa na wybór technologii, w której zlecenia dotyczące ich drukowania należy (czytaj: opłaca się!) realizować. Coraz więcej drukarń na całym świecie dostrzega ten fakt i inwestuje w maszyny hybrydowe Mark Andy lub przygląda się tej technologii, planując inwestycje w nią w niedalekiej przyszłości. Drukarnie, które zdecydowały się na ten krok, wyliczają zalety tych inwestycji, inne je widzą i czekają na właściwy dla siebie moment, by wdrożyć tę technologię w swoich zakładach. Tymczasem wiele z firm inwestuje już w drugie i kolejne urządzenia hybrydowe Mark Andy, co potwierdza, że rozwiązania tego typu stają się odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku.

11.01.2023 | przeczytano: 563 razy
Labelexpo India 2022: promocja rozwiązań Mark Andy na stoisku Flexo Image Graphics

W dniach 10-13 listopada br. na terenach wystawienniczych India Expo Center w Greater Noida (na przedmieściach Delhi) odbyła się kolejna edycja targów Labelexpo India, dedykowanych specjalistom z branży druku wąskowstęgowego z regionu azjatyckiego. Wśród ponad 250 wystawców znalazła się firma First Image Graphics, będąca od 2000 roku wyłącznym dystrybutorem Mark Andy i Rotoflex w Indiach i w wybranych krajach z nimi sąsiadujących. Jak podają organizatorzy, wystawa – zorganizowana po czteroletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi – była rekordowa w całej historii Labelexpo India. Targi przyciągnęły ok. 12 tys. zwiedzających, co oznacza ponad 20% wzrost w porównaniu z jej poprzednią edycją.

20.12.2022 | przeczytano: 394 razy
„Polska hybrydowa” – o wdrożeniach maszyn hybrydowych Mark Andy w Polsce

Kiedy wiele lat temu na rynku pojawiły się maszyny cyfrowe, początkowo postrzegane były jako zagrożenie dla tradycyjnych technik drukowania. Jednak zmiany rynkowe, rozwój technologii, a także odkrywanie jej zalet sprawiły, że obecnie coraz częściej stanowią one uzupełnienie konwencjonalnych metod poligraficznych. Wiele drukarń offsetowych i fleksograficznych, myśląc o rozwoju i chcąc spełnić oczekiwania klientów, w niedługim czasie zakupiło jedną bądź nawet kilka maszyn cyfrowych. Od kilku lat podobny proces obserwujemy w kontekście rozwiązań hybrydowych. Firma Mark Andy, posiadająca w swojej ofercie tego typu maszyny (uwzględniające różne techniki drukowania i wykańczania), odnotowuje znaczące wzrosty w zakresie ich sprzedaży rok do roku. Co więcej – coraz więcej drukarń decyduje się na zakup kolejnej maszyny hybrydowej z jej oferty, co świadczy o dojrzałości, elastyczności i wszechstronności tej technologii. W Polsce Mark Andy odnotowuje w tym zakresie szczególne sukcesy. Niemal 30 zainstalowanych maszyn hybrydowych tego dostawcy w naszym kraju to wynik, który stawia go na 1. miejscu w zakresie liczby rozwiązań tego typu wdrożonych w rodzimych drukarniach. Jednocześnie to znaczący procent zainstalowanych maszyn hybrydowych w całej Europie, co jest powodem dużej satysfakcji dla polskiego oddziału Mark Andy.  

15.12.2022 | przeczytano: 331 razy
Wiking Graf – o tym jak być zdobywcą z rozwiązaniami Mark Andy

Evolution Series E5 z oferty Mark Andy to kolejne rozwiązanie tego dostawcy, które zakupiła drukarnia Wiking Graf. Maszyna rozpocznie już wkrótce pracę w jej niedawno otwartym, nowoczesnym zakładzie produkcyjnym na przedmieściach Łodzi. Znalazły się w nim najwyższej klasy rozwiązania, na których opiera się obsługa klientów z dominującego w przypadku Wiking Graf sektora farmaceutycznego. Jak podkreśla Marek Jakubowski – właściciel i prezes zarządu drukarni, są to wymagający klienci, oczekujący najwyższej jakości usług, również w odniesieniu do technologii, na jakiej opiera się produkcję. Stąd należąca do niego firma w obszarze związanym z drukiem fleksograficznym od kilkunastu lat bazuje na rozwiązaniach Mark Andy. Łódzka drukarnia zakupiła wcześniej trzy inne maszyny tego producenta, z których pierwsza została tu dostarczona w 2008 roku (i pracuje do dzisiaj).  Pozytywne doświadczenia z Mark Andy zadecydowały o niedawnym zakupie kolejnej maszyny fleksograficznej tego dostawcy.

12.12.2022 | przeczytano: 503 razy
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne

Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a wręcz wymagania względem odporności i wytrzymałości etykiet (chociażby wobec zachodzących obecnie zmian klimatycznych), staje się coraz bardziej powszechnym problemem na różnych rynkach i w każdym zakątku globu. Przykładem są producenci z krajów, które muszą obecnie zmagać się z upałami na poziomie ponad 30, a nawet 40 stopni. Zwracają oni obecnie coraz częściej uwagę na wytrzymałość etykiety. Te zaś wymagają specjalistycznego sprzętu, zarówno w kontekście drukowania jak i uszlachetniania. W ofercie Mark Andy od wielu lat znajdują się maszyny, pozwalające na wdrożenie tych procesów, także w trybie jednoprzebiegowym, i wykonanie etykiet spełniających rosnące oczekiwania konsumentów i właścicieli marek.

23.11.2022 | przeczytano: 483 razy
1 2 3 4
Strona 2/16 (artykułów: 152)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764