logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

PAP: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 560
Sytuacja w mediach publicznych. RPO pisze do MKiDN

Poniżej publikujemy treść pisma skierowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Więcka do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomieja Sienkiewicza.

28.12.2023 | przeczytano: 505 razy
List otwarty pracowników TVP w sprawie sytuacji w mediach publicznych

Poniżej udostępniamy pełną treść listu otwartego byłych i obecnych pracowników TVP dotyczącego sytuacji w mediach publicznych.

27.12.2023 | przeczytano: 1070 razy
Komunikat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A.

27.12.2023 | przeczytano: 574 razy

To, że TVP nadaje w święta jest normalne, ale to, że politycy w tym czasie okupują jej siedzibę, nie działająca Rada Nadzorcza powołuje nowego prezesa a Rada Mediów Narodowych zwołuje swoje posiedzenie – na pewno normalne nie jest. To pucz przegranej władzy w obronie swojego aparatu propagandy.

26.12.2023 | przeczytano: 638 razy
Oświadczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego reprezentującego Skarb Państwa - właściciela 100%% akcji w spółce Telewizja Polska S.A.

Niniejszym, jako reprezentujący Skarb Państwa, który posiada 100% akcji w kapitale zakładowym spółki pod firmą Telewizja Polska S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”), oświadczam, że w związku z odwołaniem w dniu 19 grudnia 2023 roku przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki („WZA”) poprzedniej Rady Nadzorczej Spółki oraz powołaniem w tym dniu przez WZA nowej Rady Nadzorczej Spółki, wszelkie czynności odwołanej przez WZA Rady Nadzorczej są nieważne z mocy prawa. Zatem uchwała odwołanej Rady Nadzorczej Spółki z 24 grudnia 2023 roku nr 148/X/2023 o delegowaniu członka odwołanej Rady Nadzorczej (Pana Macieja Łopińskiego) na stanowisko prezesa Zarządu Spółki, jest prawnie bezskuteczna, ponieważ została podjęta przez organ nieistniejący.

25.12.2023 | przeczytano: 441 razy
Weto ustawy okołobudżetowej i zapowiedź prezydenckiej ustawy

Prezydent RP Andrzej Duda: 

25.12.2023 | przeczytano: 565 razy

My, niżej podpisani przedstawiciele środowisk twórczych, jesteśmy głęboko przekonani o konieczności przeprowadzenia fundamentalnych zmian w publicznych mediach. Przekonaniom takim dajemy wyraz od dawna, przedstawiając kierunek pożądanych zmian między innymi w Obywatelskim Projekcie Ustawy Medialnej z roku 2009. Podpisana 7 stycznia 2016 roku przez Prezydenta RP ustawa medialna nie rozwiązuje żadnych problemów związanych z wykonywaniem misji mediów publicznych. Pragniemy jednak wierzyć, że zgodnie z deklaracją rządu jest to jedynie wstępny krok na drodze do uzdrowienia publicznych mediów w Polsce.

24.12.2023 | przeczytano: 405 razy
Stanowisko pracowników PAP SA wobec kryzysu w Agencji

Jako obecni i byli dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej wyrażamy poparcie dla działań mających na celu przywrócenie normalności, czyli standardów profesjonalnego dziennikarstwa, od których Agencja  w ostatnich latach drastycznie się oddaliła.     

23.12.2023 | przeczytano: 717 razy
Stanowisko Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w sprawie zmian w mediach publicznych

Warszawa, 22.12.2023. Dotychczasowy sposób funkcjonowania Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej w jaskrawy sposób przeczył temu, czym powinny być media publiczne w demokratycznym państwie prawnym. Publiczna telewizja i radio w ewidentny sposób naruszały swój prawny obowiązek oferowania treści cechujących się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością. Media te stały się tubą propagandową obozu rządzącego, co w kontekście wyborów potwierdzały między innymi misje obserwacyjne Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. W telewizji publicznej wielokrotnie pojawiały się również materiały nawołujące do wrogości wobec określonych grup społecznych, w tym także treści stanowiące mowę nienawiści, między innymi o charakterze ksenofobicznym i homofobicznym. W mediach tych niejednokrotnie miały miejsce również przypadki szykanowania zatrudnionych tam dziennikarzy i dziennikarek rzetelnie wykonujących swoje obowiązki zawodowe.

23.12.2023 | przeczytano: 609 razy
Stanowisko KRRiT w sprawie bezprawnego przejęcia mediów publicznych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stwierdza, że działanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wbrew literalnemu brzmieniu przepisów ustawy o radiofonii i telewizji (art. 27 i 28) oraz ustawy o Radzie Mediów Narodowych (art. 2 ust. 1), dotyczących powoływania i odwoływania składów osobowych organów jednostek publicznej radiofonii i telewizji jest rażącym przekroczeniem uprawnień.

20.12.2023 | przeczytano: 565 razy
1 2 3 4
Strona 2/56 (artykułów: 560)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764