logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

herb: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 343
Po co projekt Orli Dom?

Mówiąc najkrócej: aby zakończyć przedłużające się dyskusje na temat kształtu narodowego godła, a wziąć się za konkrety. Celem było pokazanie jak opracowanie tego typu powinno moim zdaniem wyglądać - nie tylko pod względem rysunku, co oczywiście jest istotne - ale przede wszystkim pod względem dopracowania wersji herbu z uwzględnieniem różnych technik wykonania, specyfikacji kolorystycznej itp.

12.06.2012 | przeczytano: 6612 razy
„Nie tylko art déco” - plakaty ze Lwowa w Krakowie

W roku 2007 Muzeum Narodowe w Krakowie proponuje w Gmachu Głównym wystawę Nie tylko art déco. Atrakcją ekspozycji jest nieprezentowana dotąd w Polsce, unikalna kolekcja polskiego plakatu okresu międzywojnia, będąca obecnie własnością Muzeum Etnografii i Rzemiosła Artystycznego we Lwowie, a pochodząca ze zbiorów lwowskiego Muzeum Przemysłowo-Technicznego.

03.08.2007 | przeczytano: 6371 razy
Projekt Orli Dom: Po co testy?

Na stronie Orli Dom prezentuję testy użytkowe mojego projektu narodowego godła. Wydawało mi się, że to sprawa zrozumiała, aliści przy okazji niedawnej rozmowy z młodym projektantem, zostałem zaskoczony krótkim pytaniem - po co to robię? Dobre pytanie!

06.05.2012 | przeczytano: 5725 razy (komentarzy: 12)
Herb a logo miasta

Herb miasta to reprezentacyjny i rozpoznawalny znak miasta, symbol samorządu, element tożsamości miasta. Wraz z nazwą miasta tworzy komunikat wizualny jednoznacznie identyfikujący miasto. I dlatego ranga i znaczenie tego narzędzia komunikowania wymaga staranności  i wyobraźni w opisie zasad prezentowania tego znaku.

08.02.2019 | przeczytano: 5715 razy

Projektowanie symboli firmowych otoczone jest aurą mistycyzmu. Wizja natchnionego artysty i dzieła sztuki często dominuje myślenie o symbolu firmowym jako efektywnym narzędziu marketingu, które powinno być precyzyjnie zaprogramowane i zaprojektowane. Na szczęście symbol firmowy nie dla wszystkich jest jedynie dziełem sztuki. Dla wielu jest narzędziem pracy i atrybutem istnienia na wolnym rynku, a obok nazwy marketingowej - strategicznym elementem tożsamości przedsiębiorstwa.

21.12.2008 | przeczytano: 5699 razy (komentarzy: 2)
Rybnik: Wywiad z twórcami Systemu Identyfikacji Wizualnej miasta

Niedawno prezentowaliśmy opracowanie Systemu Identyfikacji Wizualnej dla Rybnika. Materiał cieszył się dużym zainteresowaniem - w ciągu tygodnia obejrzano go i przeczytano ponad 700 razy. Zdecydowaliśmy się w związku z tym uzupełnić go o rozmowę Mateusza Michalskiego ze Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej z Marcinem Wolnym i Mirkiem Klisiem, reprezentującymi Studio Otwarte odpowiadające za stworzenie nowego systemu identyfikacji.

18.09.2018 | przeczytano: 5558 razy
Cumulus przygotował System Identyfikacji Wizualnej dla gminy Piaski

Gmina Piaski to kolejna gmina w Polsce, która zmienia swój wizerunek. W tym celu zleciła przygotowanie nowego Systemu Identyfikacji Wizualnej, który ma za zadanie stworzenie spójnego wizerunku gminy: nowoczesnej i otwartej na współpracę z różnymi podmiotami gospodarczymi. Nowy system przygotowała lubelska agencja reklamowa Cumulus.

31.10.2013 | przeczytano: 5450 razy
Identyfikacja wizualna Rybnika

Od maja miasto Rybnik posługuje się nowym Systemem Identyfikacji Wizualnej. Miasto używało na przestrzeni ostatnich lat co najmniej kilku różnych form logo promocyjnych, które powstawały w miarę bieżących potrzeb, bez wspólnego mianownika. Podobnie, bez jednolitego klucza, powstawały różne logotypy miejskich instytucji. Przyczyniało się to do niepotrzebnego mnożenia symboli i powodowało nieład wizualny.

10.09.2018 | przeczytano: 5259 razy (komentarzy: 2)
Jastrzębie-Zdrój z nową identyfikacją wizualną i logo

Jastrzębie-Zdrój chce konsekwentnie budować swoją markę. W drugim półroczu 2018 r. w tworzenie systemu identyfikacji wizualnej miasta Jastrzębie-Zdrój wraz z Wydziałem Informacji, Promocji i Rozwoju włączyło się biuro projektowe i brandingowe ZIIJN.

20.01.2019 | przeczytano: 5179 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
Prawa autorskie do flagi, godła, barw narodowych i herbów

Słyszeliście o pościeli patriotycznej? Może chcecie komuś sprezentować (lub zaprojektować) bluzę czy kubek z motywem polskiej flagi lub herbu województwa? Prawo wyraźnie zakazuje umieszczania symboli państwowych – i tylko państwowych – na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego. Przynajmniej co do zasady. Czy wiąże się to z prawami autorskimi? Po części tak, mimo że same symbole państwa… nie są objęte ochroną prawa autorskiego. Skomplikowane? Zdecydowanie tak. Dlatego powstał ten artykuł, z którego artyści, publicyści, naukowcy i handlowcy dowiedzą się na jakich zasadach mogą wykorzystywać symbole, od narodowych po lokalne. A więc, jaki znak Twój?

30.12.2019 | przeczytano: 4894 razy
1 2 3 4
Strona 2/35 (artykułów: 343)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764