logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

public relations: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 1583

SmartLunch, lider rynku Food B2B Delivery, dołączył do grona klientów PR Calling. W ramach współpracy agencja odpowiada za kompleksową komunikację zewnętrzną firmy w Polsce, w tym za działania media relations, PR produktowy i korporacyjny, pozycjonowanie eksperckie przedstawicieli SmartLunch oraz bieżący konsulting.

17.05.2022 | przeczytano: 315 razy

Zen Media, wielokrotnie nagradzana agencja PR i marketingowa, dołączyła do Enterie, międzynarodowej sieci agencji public relations obsługujących innowacyjne marki, głównie w sektorze technologii.

16.05.2022 | przeczytano: 132 razy
Paulina Smaszcz na czele zespołu marketingu i PR JLL Polska

Od początku maja br. za działania marketingowe i public relations JLL Polska odpowiada dr Paulina Smaszcz, która będzie wspierać nowo powołany zarząd w repozycjonowaniu marki i tworzeniu nowej propozycji wartości, blisko współpracując z Piotrem Wetmańskim – COO JLL Polska.

12.05.2022 | przeczytano: 496 razy

Agencja Nie Do Ogarnięcia zwyciężyła w przetargu na strategię i obsługę profilu sieci supermarketów ALDI w serwisie LinkedIn.

12.05.2022 | przeczytano: 427 razy

Dynatrace – światowy lider w tworzeniu oprogramowania do monitorowania wydajności aplikacji, powierzył Clue PR obsługę w obszarze public relations i employer branding na polskim rynku.

12.05.2022 | przeczytano: 192 razy

Bilety na wydarzenia kulturalne, książki i kody zniżkowe - między innymi takie bonusy będą mogli zdobyć subskrybenci RMF Classic+ dzięki uruchomionemu Plusomatowi. W pierwszych rozdaniach do zdobycia bilety m.in. na koncert 2Cellos w Łodzi oraz na Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Już wkrótce do zdobycia będą zaproszenia na koncerty Coldplay, Guns N’ Roses oraz Harry’ego Stylesa.

11.05.2022 | przeczytano: 279 razy
Nowa Brand Communication Director w 180heartbeats + Jung v Matt

Jagoda Prętnicka-Markiewicz będzie odpowiedzialna za PR agencji oraz wesprze jej klientów w komunikacji opartej o trendy społeczne i kulturowe. Wzbogaci także ofertę 180heartbeats + JUNG v MATT o usługi analityczne w tym komunikację opartą na danych. Prętnicka-Markiewicz przez sześć lat odpowiadała za PR w SentiOne (Social media Listening & Conversational AI Platform). Ma kilkunastoletnie doświadczenie w agencjach reklamowych i public relations. Planowała i wdrażała strategie komunikacyjne dla marek takich jak Coca-Cola, Microsoft Xbox czy LG. Przez ostatnie dwa lata pracowała na stanowisku head of communications w holdingu technologiczno-marketingowym Brand New Galaxy.

11.05.2022 | przeczytano: 448 razy
Jak ocenić kampanię PR?

Wiele firm zastanawia się, jak ocenić kampanię PR. Nowoczesne narzędzia dostępne na rynku umożliwiają precyzyjną analizę skuteczności podjętych działań. Część z nich będzie mierzalna, natomiast pozostałe wpływają na wizerunek firmy i trudno je określić za pomocą konkretnych liczb. Pomocne w ocenie kampanii PR są: liczba wzmianek o danej inicjatywie, AVE – czyli ekwiwalent reklamowy, a także zasięg ogólny publikacji w Internecie, prasie i radiu. Kolejnym elementem jest sprawdzenie ruchu na stronie. Jak ocenić kampanię PR? Oto kilka ważnych wskazówek.

09.05.2022 | przeczytano: 417 razy

Neuron Agencja PR pracuje dla Future Fund – fintechu, który w innowacyjny sposób łączy technologię blockchain, cashback oraz mikroinwestowanie.   

09.05.2022 | przeczytano: 183 razy
Michał Szpak pokazuje swoją #Siłęwłosów razem z Pantene

Nowy ambasador marki Pantene Michał Szpak mówi światu: “Trzeba mieć siłę, żeby być innym, ale warto”

05.05.2022 | przeczytano: 501 razy

Do grona klientów spółki Race Group dołącza Fabryka Rozsady. To platforma sprzedażowa wysokiej jakości rozsad warzyw, owoców i ziół, działająca drugi sezon na terenie całej Polski.

21.04.2022 | przeczytano: 349 razy
Realme promuje flagowca GT 2 Pro

Marka realme w kwietniu kontunuuje komunikację i promocję swojego najmocnejszego flagowca – model GT 2 Pro. Media TV w kampanii zaplanowała i zakupiła agencja mediowa Havas Media.

04.04.2022 | przeczytano: 211 razy

Po ogromnym sukcesie wewnętrznych szkoleń dla członków SAPR, startuje wiosenna edycja Programu Praktyków PR, która będzie dostępna dla wszystkich, chcących rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu public relations. Pierwsze zajęcia odbędą się 22 kwietnia. Zapisywać można się już dziś poprzez www.sapr.com.pl

04.04.2022 | przeczytano: 311 razy
Creative Power – kolejna edycja konkursu Antalis

Firma Antalis organizuje konkurs obejmujący 34 kraje na najpiękniejszy projekt wydrukowany na papierze Antalis. Dzięki temu agencje komunikacji, użytkownicy końcowi, projektanci graficzni czy agencje kreatywne i nie tylko, mają szansę na pokazanie swoich inspirujących pomysłów.

01.04.2022 | przeczytano: 597 razy

Międzynarodowa Organizacja Konsultantów do Spraw Komunikacji (ICCO) oraz Stowarzyszenie Public Relations i Komunikacji (PRCA) z Londynu ogłosiły wspólny projekt na rzecz profesjonalnej pomocy branży public relations Ukrainie - The Ukraine Communications Support Network (UCSN). Zapraszają profesjonalistów PR z całego świata do zaangażowania się i rekomendowania projektów, które mają wspierać Ukrainę w walce z rosyjskim najeźdźcą i osoby (szczególnie z ukraińskiej branży PR) dotknięte wojną. Związek Firm Public Relations przyłącza się do tej inicjatywy oferując m.in. swoją pomoc w zakresie zapewnienia ciągłości działalności biznesowej ukraińskim podmiotom PR, bądź ich pracownikom, którzy znaleźli się w Polsce m.in. poprzez udostępnienie przestrzeni biurowej z w pełni wyposażonymi miejscami do pracy.

29.03.2022 | przeczytano: 246 razy
Sidolux unowocześnia swój wizerunek

SIDOLUX, polska marka renomowanych środków czystości, obecna na rynku od blisko 30 lat, przechodzi całościowy rebranding. Zmienia się logo oraz projekty wszystkich etykiet i opakowań znanych środków czystości. Odświeżona identyfikacja wizualna jest nowoczesna, czytelna i podkreśla wieloletnią tradycję marki. SIDOLUX jednocześnie rusza z kampanią wizerunkową pod hasłem „Dobrze się sprząta razem”.

16.03.2022 | przeczytano: 611 razy
ITBC Communication dla Akomex Group

ITBC Communication rozpoczyna współpracę z firmą Akomex, czołowym producentem opakowań kartonowych. Agencja zadba o komunikację zewnętrzną oraz wewnętrzną spółki.

15.03.2022 | przeczytano: 439 razy
Realme z kampanią launchową na polskim rynku

Z początkiem marca rozpoczęła się kampania brandingowa realme, launchująca markę na polskim rynku. Media TV w kampanii zaplanowała i zakupiła agencja mediowa Havas Media.

09.03.2022 | przeczytano: 303 razy
Beata Lewandowska nową CEO agencji ITBC Communication

Z początkiem lutego br. Beata Lewandowska objęła stanowisko prezesa zarządu w ITBC Communication, przejmując funkcję po Jacku Jakubczyku, założycielu oraz dotychczasowym CEO agencji.

08.03.2022 | przeczytano: 294 razy
Katarzyna Terej nową przewodniczącą Rady Związku

Od 21 lutego br. Katarzyna Terej jest nową przewodniczącą Rady Związku. Wcześniej tę funkcję sprawował Przemysław Mitraszewski, obecny prezes Związku.

04.03.2022 | przeczytano: 500 razy
ICCO zawiesza członkostwo Rosyjskiego Stowarzyszenia Agencji PR

Międzynarodowa Organizacja Konsultantów do Spraw Komunikacji (ICCO) zawiesiła członkostwo Rosyjskiego Związku Firm Konsultingowych Public Relations (AKOS) na czas nieokreślony, ze skutkiem natychmiastowym.

01.03.2022 | przeczytano: 391 razy
Oświadczenie organizacji branżowych public relations oraz apel do mediów w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę

W imieniu polskiej branży public relations - jako Polskie Stowarzyszenie Public Relations (PSPR), Stowarzyszenie Agencji Public Relations (SAPR) oraz Związek Firm Public Relations (ZFPR) - zgodnie potępiamy bezprecedensową akcję międzynarodowej agresji jaką jest napaść Federacji Rosyjskiej, wspieranej przez Białoruś, na wolną i niepodległą Ukrainę. Jednocześnie wyrażamy solidarność wobec narodu ukraińskiego oraz wszystkich osób z Ukrainy przebywających w Polsce. W polskiej branży PR pracuje wiele osób z Ukrainy. Jesteśmy z Wami w trosce o los Waszych najbliższych i przyjaciół w Ukrainie oraz Waszej Ojczyzny!

25.02.2022 | przeczytano: 491 razy

Do grona klientów PR Calling dołączył fintech Lendi. Firma jest brokerem finansowym z siecią placówek i ekspertów w całej Polsce, a także twórcą narzędzia, które pozwala zbadać zdolność kredytową, porównać oferty banków i wyliczyć miesięczną ratę kredytu.

23.02.2022 | przeczytano: 450 razy

Do Związku Firm Public Relations dołączyła nowa agencja – Pan Pikto. To kolejna firma, która zdecydowała się współpracować z ZFPR na rzecz kształtowania profesjonalnego środowiska public relations w Polsce.

23.02.2022 | przeczytano: 308 razy

8 marca o godzinie 11:00 rozpocznie się pierwsza w Polsce konferencja naukowa dotycząca najnowszych regulacji w obszarze influencer marketingu „Transparentny influencer marketing - nowa era funkcjonowania?”. Wydarzenie będzie miało miejsce na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. W wydarzeniu wezmą udział znani influencerzy, m.in. Maciej Dowbor czy Barbara Pasek oraz przedstawiciele Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta - patrona wydarzenia. Konferencja będzie także trnsmitowana na fanpage’u Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Koła Naukowego Public Relations UW.

23.02.2022 | przeczytano: 357 razy
Pandemia, dezinformacja, kryzys – jaka przyszłość czeka branżę komunikacji?

Tak dla PR, ale wyspecjalizowanego, wyraźny wzrost znaczenia public affairs, a także rozwój lobbingu i konieczność jego uregulowania – w taki sposób przyszłość komunikacji widzą uczestnicy debaty „Pandemia, dezinformacja, kryzys – co dalej z Public Relations i Public Affairs w zderzeniu z wyzwaniami rzeczywistości?”, zorganizowanej wspólnie przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) oraz Związek Firm Public Relations (ZFPR).

22.02.2022 | przeczytano: 513 razy
Walne Zgromadzenie Członków ZFPR wybrało nowy Zarząd

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Związku Firm Public Relations, które odbyło się 21 lutego 2022 roku, wybrano nowy skład Zarządu.

22.02.2022 | przeczytano: 372 razy
Suzuki Motor Poland rozszerza współpracę z Rafałem Jemielitą i Jarosławem Maznasem

Dwaj dziennikarze motoryzacyjni i dotychczasowi ambasadorowie Suzuki w Polsce stworzą PR Team odpowiedzialny za komunikację japońskiej marki, co daje kolejną przestrzeń do tworzenia nowych działań dla agencji marketingowej Communication Unlimited.

21.02.2022 | przeczytano: 343 razy
Awans w PR Inspiration

Magdalena Zybała w PR Inspiration awansowała na stanowisko Senior PR Managera. Swoją ścieżkę kariery w agencji rozpoczynała od stanowiska Specjalisty ds. Public Relations, a następnie PR Managera. Do tej pory obsługiwała Klientów Agencji takich jak Wavelo, Motorola Solutions, Centrum Handlowe Avenida oraz Zielone Arkady.

15.02.2022 | przeczytano: 505 razy

Fenix, międzynarodowa grupa posiadająca w portfolio produkty wspierające aktywność na świeżym powietrzu, powierzyła kompleksową obsługę public relations marki Royal Robbins agencji Projekt77.

15.02.2022 | przeczytano: 204 razy

Zetknęliśmy się z informacjami, że osoby podające się za przedstawicieli firmy Nikon kontaktują się za pośrednictwem poczty elektronicznej z właścicielami kanałów w serwisach YouTube i Facebook.

11.02.2022 | przeczytano: 353 razy
Nonoproblemo z Wavin Polska S.A.

Poznańska agencja Nonoproblemo rozpoczęła współpracę z WAVIN Polska S.A., która jest częścią grupy Wavin – lidera w produkcji systemów instalacyjnych z tworzyw sztucznych dla budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego i infrastrukturalnego.

09.02.2022 | przeczytano: 430 razy

W ramach działań agencja zajmie się kompleksową obsługą public relations Grupy Colian w tym: Colian, Colian Logistic oraz Colian Developer, a także należących do Colian brandów: Goplana, Grześki, Jeżyki, Solidarność, Śliwka Nałęczowska, Jutrzenka, Familijne, Akuku! Hellena, Appetita i Siesta. Agencja odpowiadać będzie również za obsługę wybranych kanałów social mediowych firmy.

08.02.2022 | przeczytano: 354 razy

Do grona klientów agencji Triple PR dołączył projekt Top Woman in Real Estate, w ramach którego realizowany jest  między innymi prestiżowy konkurs, który od 5-ciu lat wyłania i nagradza kobiety z, bardzo męskich do niedawna, branż nieruchomości i budownictwa oraz pokrewnych. W skład projektu wchodzi także ekskluzywny program mentoringowy dedykowany ambitnym, młodym kobietom działającym na rynku nieruchomości.

07.02.2022 | przeczytano: 346 razy

Agencja Triple PR nawiązała współpracę z serwisem Autobaza.pl, należącym do Autoiso Sp. z o.o., który od ponad 20 lat dostarcza wiarygodnych danych dotyczących przeszłości pojazdów.

31.01.2022 | przeczytano: 314 razy

Isobar Polska oraz Triple PR wygrały przetarg na kompleksową obsługę w zakresie public relations marki ŠKODA na rynku polskim. W ramach współpracy agencje realizują zintegrowaną strategię działań PR spójną z celami marki oraz innymi działaniami komunikacyjnymi.

20.01.2022 | przeczytano: 474 razy

MBE, właściciel marki Mail Boxes Etc., która istnieje na rynku od ponad 40 lat, świadczy usługi z zakresu przesyłek kurierskich, małej poligrafii, mikrologistyki i oraz usług pocztowych. Firma z początkiem nowego roku rozpoczyna współpracę z agencją Public Dialog.

18.01.2022 | przeczytano: 379 razy
Media jeszcze nigdy nie były tak ważne dla przedsiębiorców

Pomimo niezbitych dowodów na bezprecedensową siłę mediów, wciąż znaczna część przedsiębiorców waha się przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług profesjonalnych agencji PR. Dlaczego? Powodów można doszukiwać się zarówno we wciąż niepewnej sytuacji gospodarczej, jak i nadal dojrzewającej kulturze biznesowej na polskim rynku w ogóle. Jakie argumenty są w stanie przekonać krajowych przedsiębiorców do ścisłej współpracy ze specjalistami od public relations?

17.01.2022 | przeczytano: 419 razy
Paweł Sobczak liderem Fin & Tech Practice w PR Calling

Do agencji PR Calling dołączył Paweł Sobczak, obejmując stanowisko lidera nowoutworzonego działu Fin & Tech.

13.01.2022 | przeczytano: 460 razy

Agencja Walk PR wygrała przetarg na obsługę marek spożywczych z portfolio firmy „Herbapol-Lublin” S.A. W ramach rozpoczętej w 2022 roku współpracy agencja odpowiada za kompleksową obsługę działań komunikacyjnych, obejmujących projekty Brand PR, Social Media oraz komunikację korporacyjną. Zakres obowiązków obejmuje także doradztwo strategiczne oraz bieżący kontakt z mediami.

11.01.2022 | przeczytano: 295 razy

Od początku stycznia 2022 r. za realizację działań komunikacyjnych Benefit Systems odpowiada agencja Clue PR.

11.01.2022 | przeczytano: 359 razy

Osavi to nowoczesne suplementy diety z kategorii premium z siedzibą firmy w Polsce. Obecnie w swojej ofercie posiada ponad 40 produktów. Jest to marka własna firmy Olivit – dystrybutora ponad 9 tys. produktów na całym świecie z wieloletnim doświadczeniem.

03.01.2022 | przeczytano: 376 razy
Branża PR odbudowała się po kryzysie spowodowanym pandemią

Pandemia COVID-19 zachwiała branżą public relations. PR-owcy musieli dostosować dotychczasowe strategie, narzędzia i tryb pracy do nowych potrzeb komunikacyjnych klientów. Nie dało się jednak uniknąć spadku przychodów, obniżki wynagrodzeń, a nawet zwolnień. Teraz sytuacja na rynku jest już ustabilizowana, natomiast zauważyliśmy, że w kryzysie to właśnie dobra komunikacja z otoczeniem jest firmom niezbędna. Wyzwaniami na 2022 rok będą employer branding i budowanie pozytywnego wizerunku branży. Jak mówi Sebastian Stępak, prezes Związku Firm Public Relations: – Chcielibyśmy, żeby w przyszłym roku PR nie był w jakikolwiek sposób mylony z propagandą.

03.01.2022 | przeczytano: 567 razy
Marki Seat i Cupra przedłużają współpracę z Walk PR

Volkswagen Group Polska po raz kolejny powierzył obsługę hiszpańskich marek SEAT i CUPRA agencji Walk PR w zakresie kompleksowej obsługi public relations. Umowę przedłużono w wyniku przetargu.

21.12.2021 | przeczytano: 625 razy
Branża PR zapowiada walkę o dobry wizerunek

Badania Związku Firm Public Relations i agencji Zymetria pokazały, że większość społeczeństwa ma pozytywne skojarzenia z branżą PR, a wizerunek społeczny public relations w Polsce jest dobry lub bardzo dobry. Jednak określenia „czarny PR” lub „zagrywka PR-owa” wciąż funkcjonują w mediach. – Uderza to bardzo mocno w grupę zawodową PR-owców, którzy na co dzień wspierają polskie firmy, organizacje pozarządowe, liderów opinii i naprawdę pracują rzetelnie, według najwyższych standardów etycznych – mówi  Katarzyna Życińska, wiceprezes zarządu Związku Firm Public Relations, CEO 38 Content Communication. Dlatego też ZFPR apeluje o nieużywanie krzywdzących sformułowań.

20.12.2021 | przeczytano: 433 razy
Branża PR odbudowuje stabilność pomimo kryzysu pandemicznego

Polscy specjaliści PR oceniają swoją branżę jako stabilną choć wymagającą poprawy w newralgicznych obszarach. Pomimo pandemii poziom poczucia stabilności w tym środowisku zawodowym wzmacnia się. Takie są wyniki badań zespołu badawczego EXACTO, który już po raz trzeci wyliczył wskaźnik odzwierciedlający kondycję branży PR – tym razem we współpracy z Think Tankiem Stowarzyszenia Agencji Public Relations (SAPR). Badania takie realizowane są cyklicznie co dwa lata od 2017 roku. W trzech edycjach przebadanych zostało łącznie ponad 800 specjalistów i ekspertów, którzy dokonali ewaluacji poszczególnych wymiarów struktury wskaźnika kondycji branży PR. Wskaźnik ten w roku 2021 wyniósł 55%, wobec 52% w 2019 i 57% cztery lata temu, co świadczy o tendencji odbudowywania się poczucia stabilności branżowej pomimo pandemii.

15.12.2021 | przeczytano: 356 razy
Public Policy otworzyło praktykę Public Relations

Karolina Błaziak, Jakub Karasek oraz Marta Wielgus dołączyli do zespołu Public Policy. Nowi konsultanci są odpowiedzialni za realizację projektów z obszaru Public Relations oraz wspieranie organizacji pozarządowych w ramach realizowanych projektów społecznych.

14.12.2021 | przeczytano: 705 razy

Podczas Gali Wręczenia nagród XIX edycji Złotych Spinaczy, największego i najbardziej prestiżowego konkursu PR w Polsce, sieć Biedronka otrzymała cztery wyróżnienia – 2 Złote Spinacze i 2 Srebrne. Jury doceniło przede wszystkim skuteczność działań komunikacyjnych sieci, umacnianie nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego, w tym promocję polskich produktów i szereg aktywności realizowanych w trosce o stan środowiska.

10.12.2021 | przeczytano: 666 razy
Skąd nadejdą kryzysy wizerunkowe 2022 roku?

Rosną obawy kryzysowe managerów, dyrektorów ds. komunikacji oraz rzeczników największych polskich firm i instytucji. Przygotowywany na podstawie ich opinii wskaźnik Kryzysometr, tworzony corocznie przez agencję Alert Media Communications, wzrósł w br. o 5 punktów do 60%. To najwyższy wynik od początku tego badania. Na czele listy spodziewanych zagrożeń na 2022 rok znalazły są kryzysy, których źródłem będą internet oraz niestabilność polityczna, czego obawia się ponad połowa ankietowanych. Coraz większym problemem dla organizacji są również tzw. mikrokryzysy - aż dwóch na trzech badanych poświęca co najmniej godzinę czasu tygodniowo na zajmowanie się takimi problemami małej skali, które mogą eskalować do roli poważnego kryzysu.

09.12.2021 | przeczytano: 746 razy

Komunikacja+PR po raz kolejny wygrała przetarg na całościową obsługę spółki biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i tym samym kontynuuje współpracę z deweloperem. W ramach umowy, agencja prowadzi działania strategiczne oraz operacyjne z zakresu komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, obejmujące m.in. kompleksową komunikację korporacyjną w regionie CEE oraz wokół realizowanych inwestycji biurowych na siedmiu rynkach regionalnych w Polsce. Agencja wspiera również Skanska w obszarze komunikacji inwestycyjnej oraz kryzysowej,    a także odpowiada za część działań w ramach pozycjonowania eksperckiego w mediach społecznościowych.

09.12.2021 | przeczytano: 457 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/32 (artykułów: 1583)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764