logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

fotoprawo.pl: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 23

Powołaniem i obowiązkiem każdego fotoreportera jest relacjonowanie wydarzeń i przedstawianie ich opinii publicznej. Przygotowanie dobrego dokumentu wymaga jednak często korzystania z pomocy informatorów lub odkrywania niewygodnych czy wręcz niebezpiecznych faktów. W jakich sytuacjach fotoreporter ma obowiązek udostępnienia informacji dotyczących wykonanego zdjęcia, a kiedy może odmówić zeznań? Na to i wiele innych pytań odpowiada najnowszy artykuł opublikowany na portalu fotoprawo.pl.

07.11.2012 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 1437 razy (komentarzy: 1)

W ciągu ostatnich 5 lat wzrosła nie tylko liczba blogów w Polsce, ale także grupa ich odbiorców. Popularność blogowania sprawia także, że coraz częściej pojawiają się pytania o prawa autorskie. Technologia ułatwia kopiowanie fotografii oraz modyfikacje treści, problemem jest jasne określenie, co można, a czego nie można robić z punktu widzenia praw autorskich. Portal fotoprawo.pl przedstawia kilka faktów i mitów dotyczących wykorzystywania fotografii na blogach.

04.10.2012 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 794 razy

Fotografia powstała po to, aby dokumentować rzeczywistość. Kiedy jednak zbiór fotografii z danego miejsca staje się fotoreportażem? Co oznacza kryterium aktualności i co w sytuacji, gdy dany temat trafia do internetowego archiwum? Jakie są prawa oraz obowiązki fotoreporterów? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych dostarczy nowy cykl poświęcony fotografii reporterskiej w serwisie fotoprawo.pl.

05.07.2012 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 804 razy

Podpisywanie zdjęć imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem ich autorów to dobry obyczaj świadczący o poszanowaniu praw autorskich przez wykorzystujących fotografie. Z punktu widzenia fotografów to także sposób na zabezpieczenie ich praw. Dlaczego warto podpisywać zdjęcia oraz jak robić to poprawnie opowiadają eksperci w krótkim filmie zrealizowanym w ramach projektu “Twoje zdjęcie.Twoje prawo”.

11.06.2012 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 1053 razy

23 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, twórcy projektu „Twoje zdjęcie. Twoje prawo.” zapraszają do dyskusji nad „Kodeksem Dobrych Praktyk wobec autora zdjęcia” oraz do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu ochrony praw autorskich i prawa do wizerunku w fotografii na www.fotoprawo.pl.

23.04.2012 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 736 razy
2 3 4 5
Strona 4/5 (artykułów: 23)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764