logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

fotoprawo.pl: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 23
Prawo autorskie a dobre praktyki w podpisywaniu zdjęć

Konieczność podpisywania zdjęć, a zatem wskazywanie autora dzieła fotograficznego, jest podstawą pracy każdego fotografa i fotoedytora. Nikon Polska w ramach projektu Fotoprawo.pl od ponad 5 lat prowadzi regularne badania świadczące o tym, że media nie przykładają wagi do podpisywania zdjęć. Dlaczego tak się dzieje i jak ma się teoria do praktyki w kontekście zapisów Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych? Na te i inne pytania próbowano znaleźć odpowiedz podczas debaty zorganizowanej 14 maja w Warszawie w ramach tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo.

28.05.2015 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 1416 razy

Na stronie fotoprawo.pl zostały zamieszczone najnowsze statystyki dotyczące podpisywania zdjęć. W lutym analizowaliśmy tygodniki opinii: Newsweek, Polityka, W sieci oraz Wprost.

21.03.2014 | Świat mediów | przeczytano: 866 razy

Podpisywanie zdjęć imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem ich autorów to dobry obyczaj świadczący o poszanowaniu praw autorskich przez wykorzystujących fotografie. Z punktu widzenia fotografów to także sposób na zabezpieczenie ich praw. Dlaczego warto podpisywać zdjęcia oraz jak robić to poprawnie opowiadają eksperci w krótkim filmie zrealizowanym w ramach projektu “Twoje zdjęcie.Twoje prawo”.

11.06.2012 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 1071 razy

Prawa autorskie w fotografii dotyczą nie tylko fotografów. Nikon Polska do współpracy przy projekcie “Twoje zdjęcie. Twoje prawo.” zaprosił także fotoedytorów i redaktorów. Na odświeżonej stronie www.fotoprawo.pl można obejrzeć pierwszy film promujący ideę ochrony praw autorskich z ich udziałem.

02.02.2012 | Z rynku | przeczytano: 848 razy

W ciągu ostatnich 5 lat wzrosła nie tylko liczba blogów w Polsce, ale także grupa ich odbiorców. Popularność blogowania sprawia także, że coraz częściej pojawiają się pytania o prawa autorskie. Technologia ułatwia kopiowanie fotografii oraz modyfikacje treści, problemem jest jasne określenie, co można, a czego nie można robić z punktu widzenia praw autorskich. Portal fotoprawo.pl przedstawia kilka faktów i mitów dotyczących wykorzystywania fotografii na blogach.

04.10.2012 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 816 razy
2 3 4 5
Strona 4/5 (artykułów: 23)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2025 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764