logo
Polska reklama i poligrafiaPolska reklama i poligrafia

Wiadomości i artykuły: wybór redakcji

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 2264
Autorka „Ławek Niepodległości” zadowolona z projektu i z dyskusji

Portal Dziennikzachodni.pl opublikował wypowiedzi autorki projektu tzw. „Ławek Niepodległości” - Marty Rosiak z Jaworzna. Pierwsze realizacje projektu pojawiły się już w przestrzeni publicznej wywołując liczne kontrowersje. - W mojej profesji najgorsza jest obojętność odbiorcy – mówi jednak zadowolona autorka.

03.01.2019 | przeczytano: 2120 razy (komentarzy: 7)
Konkurs na grafikę o komunikacji miejskiej

Dlaczego komunikacja miejska jest ważna i jak może być fajna! Jak zachowywać się w pojazdach komunikacji miejskiej? Co chcesz przekazać innym pasażerom tramwajów, autobusów, czekającym na przystankach? Zaprojektuj dowolną grafikę i wygraj 8000 zł!

04.07.2016 | przeczytano: 1548 razy (komentarzy: 7)
Alfabet Wyceniania: komentarz Aleksandry Tulibackiej

Rozbieżność w wynikach ankiet – zarówno jeśli chodzi o wyceny logo, jak i poszczególnych elementów identyfikacji wskazują na smutne i niestety proste do przewidzenia wnioski – o pieniądzach i samym wycenianiu rozmawiamy zdecydowanie za mało.

01.07.2020 | przeczytano: 1266 razy (komentarzy: 7)
Jak będzie wyglądać przyszłość targetowanej reklamy?

Wyobraź sobie Internet, w którym z eksploatowanego surowca stajesz się klientem. Sam/-a decydujesz o tym, jakie informacje na Twój temat są zbierane i kto może mieć do nich dostęp. Możesz się zgodzić na profilowanie na podstawie zainteresowań czy miejsca zamieszkania, ale informacje o poziomie zarobków czy stanie zdrowia zachować dla siebie. Możesz zaakceptować reklamy sprzętu elektronicznego czy ubrań, a nie chcieć oglądać suplementów diety i pożyczek kuszących „niskim oprocentowaniem”. Żadnej z tych decyzji nie musisz uzasadniać, bo to Twoja prywatność i Twoje prawa. Czy taki świat jest możliwy?

13.07.2017 | przeczytano: 1979 razy (komentarzy: 7)
Re.Logo: Identyfikacja wizualna Muzuem Historycznego Miasta GdańskaZobacz fotorelację

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej wybrało nowy logotyp i nową koncepcję identyfikacji wizualnej MHMG w konkursie Re.logo. Nowa identyfikacja wizualna Muzuem Historycznego Miasta Gdańsk zaprojektowana przez portugalskie studio Design Office.

05.08.2016 | przeczytano: 1699 razy (komentarzy: 7)
Polska Izba Przemysłu Targowego: „Tarcza Antykryzysowa” wymaga uzupełnienia

Zaproponowany przez rząd pakiet zwany Tarczą antykryzysową to krok w pożądanym kierunku, ale niewystarczający. Mimo dużej kwoty, jaką ministrowie przeznaczą na tzw. działania osłonowe, wiele branż, w tym targowa, MICE czy turystyczna mogą być narażone np. na trudności z zaspokajaniem zobowiązań, co w dalszej perspektywie uniemożliwi firmom rozwój. Potrzebne jest bezzwrotne wsparcie finansowe, które pozwoli „wyzerować” licznik zobowiązań i zapewnić płynność finansową działającym m.in. w naszej branży małym i średnim przedsiębiorstwom – uważa Beata Kozyra – prezes zarządu Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

19.03.2020 | przeczytano: 2036 razy (komentarzy: 7)
Amic zastąpi Lukoil: Przetarg na oznakowanie 115 polskich stacji

Austriacki koncern AMIC Energy Management GmbH wykupił stacje marki Lukoil na Litwie, Łotwie i w Polsce już w 2016 r., ale dopiero teraz zdecydował się na rebranding polskich placówek. 22 czerwca upływa termin zgłoszeń do przetargu na produkcję i wymianę oznakowania zewnętrznego wiat oraz pylonów cenowych 115 polskich stacji.

21.06.2018 | przeczytano: 3033 razy (komentarzy: 7)
Poznań: Sztuczny bluszcz walczy z nielegalną reklamą

W Poznaniu do walki z nielegalną reklamą zaprzęgnięto sztuczny bluszcz, który "porósł" filary wyremontowanego niedawno wiaduktu nad ul. Poznańską, zabezpieczając je przed oklejaniem plakatami. To kolejny etap akcji "Czyste słupy", poprzedzony zeszłoroczną kampanią społeczną.

18.07.2016 | przeczytano: 1127 razy (komentarzy: 7)
Alfabet Wyceniania: komentarz Leny Pianovskiej

Ten raport jest świetny z dwóch prostych powodów. Po pierwsze, że w ogóle jest :). Od roku, jako STGU, staramy się przerwać tabu w branży nt stawek i znaleźć czynniki, sposoby i uwarunkowania, które wpływają na kształtowanie polityki cenowej. Jest to wielki sukces i krok naprzód. Po drugie - zaletą raportu jest jego niejednoznaczność - brak tabelek z cenami wymaga myślenia i zastanowienia się. Nie ma nazw studiów/projektantów, ani klientów, nie ma informacji podanych na tacy. Interpretacja wymaga zastanowienia się.  Trzeba się wysilić nieco, by poszukać swojego miejsca w strukturze tego raportu, i to jest dobre - bo wysiłek przekłada się na rozwój. 

11.05.2020 | przeczytano: 1002 razy (komentarzy: 7)
Przegląd materiałów: folie samoprzylepne

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (2): Przegląd materiałów: folie samoprzylepne

Folie samoprzylepne to obecnie mocno zróżnicowany segment wyrobów o właściwościach często ściśle dedykowanych. Podział przebiega w zależności od wielu parametrów: trwałości, sposobu obróbki, warunków aplikowania i pracy, rodzai powierzchni oklejanych, przepuszczalności światła, barwy, wykończenia powierzchni i wielu innych.

12.07.2011 | przeczytano: 9178 razy (komentarzy: 7)
Zwycięzcy World Press Photo 2016 w Galerii Signs.plZobacz fotorelację

Jury 59. Dorocznego konkursu World Press Photo wytypowało do nagrody głównej fotografię australijskiego fotografa Warrena Richardsona. To jedna z wielu prac zgłoszonych do tegorocznego konkursu, które poruszają problem wojny w Syrii i związany z nią kryzys imigracyjny w Europie.

20.02.2016 | przeczytano: 1457 razy (komentarzy: 7)
Wyroby teczkopodobne

Z pamiętnika Chochlika (3): Wyroby teczkopodobne

W tak zwanych słusznie minionych czasach życie było proste, wręcz prostackie. Poligrafia też. Uwodzenie klientów feerią barw i wymyślnością kształtów, było zarówno technicznie jak i ideologicznie trudne, a praktycznie niepotrzebne. Teczki (bo o nich dziś mowa) kojarzyły się bardziej z tajnymi archiwami SB, niż z podstawowym gadżetem marketingowym. Siermiężne, wiązane w pętelkę, szaro-bure twory, stanowiły nieodzowny atrybut socjalistycznej biurokracji.

15.07.2011 | przeczytano: 4727 razy (komentarzy: 7)
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
Pierwsze Mistrzostwa Polski w content marketingu

Magazyn „Marketing&Biznes” organizuje pierwsze w Polsce Mistrzostwa Content Marketingu. Celem imprezy jest nie tylko wyłonienie najlepszego w Polsce autora treści, ale przede wszystkim szerzenie wiedzy i komunikacji marketingowej.

21.07.2016 | przeczytano: 1243 razy (komentarzy: 7)
Dwa żurawie i jaskółka: LOT w sporze o logo z Lufthansą

W 2018 roku Lufthansa wprowadziła nową identyfikację wizualną obejmującą oznakowanie samolotów, na których pojawił się biały żuraw na granatowym tle. Według PLL LOT nowa wersja logo, które już dotychczas było dość podobne do znaku polskiego przewoźnika, stała się myląca i stanowi przejaw nieuczciwej konkurencji.

29.12.2019 | przeczytano: 5390 razy (komentarzy: 7)
Remadays Warsaw 2019: 80 proc. powierzchni już zajęta

Trwają przygotowania do kolejnej edycji targów RemaDays Warsaw. Warszawska impreza wystawiennicza odbywać się będzie po raz piętnasty.

06.09.2018 | przeczytano: 1055 razy (komentarzy: 7)
3rd Car Wrap Polish Championship

Na tegorocznych targach EURO-REKLAMA przeżyjemy te emocje po raz trzeci. W Mistrzostwach Polski w Aplikacjach Samochodowych biorą udział cztery teamy: Mediatarget, Marti Apligraf Design, Pentagraf i Fol-art & Aplikatorzy.pl. Wizualnych niespodzianek w tym niezwykłym show z pewnością nie zabraknie. Dla przedstawicieli agencji reklamowych do doskonała okazja, by zobaczyć, jak precyzyjnie dobrane aplikacje tworzą paletę nieszablonowych kanałów dotarcia do różnorodnych grup docelowych w reklamie tranzytowej.

22.03.2012 | przeczytano: 2648 razy (komentarzy: 7)
Nowe logo Google

Google prezentuje kolejną wersję swojego kolorowego logo. Ma to być pierwszy element nowego "języka wizualnego" którego celem jest podkreślenie nowych funkcjonalności i sposobów korzystania z produktów firmy.

01.09.2015 | przeczytano: 6852 razy (komentarzy: 7)
Laureaci konkursu Złoty Medal targów reklamy i poligrafii

Jury konkursowe wyłoniło już zwycięzców tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas targów Festiwal Marketingu.

31.08.2022 | przeczytano: 833 razy (komentarzy: 7)
Golden Marketing Conference: znamy prelegentów

7-8 września po raz dziewiąty odbędzie się stacjonarna edycja Golden Marketing Conference. Będzie to jedna z pierwszych okazji do spotkania się przedstawicieli branży marketingowej twarzą w twarz. Golden Marketing Conference to dwudniowe wydarzenie skierowane do Top Managementu – członków zarządu, dyrektorów marketingu, osób decyzyjnych w zakresie strategii rozwoju marki, specjalistów ds. public relations oraz osób prowadzących lub zarządzających firmami w Polsce. Organizator konferencji – Grupa MTP - ma jasno wyznaczony cel – przekazać jak najwięcej merytorycznej treści, informacji o trendach i przygotować rynek marketingowy na nadchodzące zmiany.z

22.08.2021 | przeczytano: 872 razy (komentarzy: 6)
Artykuły z cyklu Patronat Signs.pl
Konkurs na identyfikację wizualną Teatru Zagłębia

Teatr Zagłębia w Sosnowcu zaprasza do udziału w konkursie na identyfikację wizualną. Do wygrania jest nawiązanie co najmniej rocznej współpracy z teatrem w zakresie kompleksowej obsługi graficznej.

26.10.2018 | przeczytano: 1892 razy (komentarzy: 6)
Finał konkursu Mistrzowie Lasera 2018

Firma COLOP Polska zakończyła konkurs Mistrzowie Lasera 2018 prezentując listę laureatów. Spłynęło bardzo wiele prac, a większość z nich prezentuje nietuzinkowe rozwiązania, przemyślaną formę i ciekawe ujęcie tematu. Wybór najciekawszych prac był niezmiernie trudny. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych zgłoszeń mogliśmy wyłonić jedynie 8 firm.

04.01.2019 | przeczytano: 1761 razy (komentarzy: 6)
Błędy składu

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Błędy składu

Dziś prezen­tuję subiek­ty­wny wybór głównych błędów składu, z jakimi spotkałem się w trak­cie „obcow­a­nia” z plikami pro­duk­cyjnymi przesyłanymi do druku przez klien­tów drukarni, w której spędz­iłem prawie połowę życia. Mowa o plikach wynikowych, czyli uznanych przez ich twór­ców za gotowe do druku. Lista obe­j­muje jedynie te błędy, które mimo upływu lat i dwukrot­nej wymi­any pokole­niowej pow­tarzały się najczęściej..

18.05.2021 | przeczytano: 3477 razy (komentarzy: 6)
Laureaci konkursu „Postaw na Stojak” wybrani

Spośród rekordowej puli ponad 1700 nadesłanym zgłoszeń stojaków rowerowych jury konkursowe wybrało laureatów w dwóch kategoriach. Nagrodę główną zdobyła Magdalena Falkiewicz, ze swoich rewolucyjnym projektem „Przypinacz” i to do niej trafi 10 000 zł.

18.07.2013 | przeczytano: 5138 razy (komentarzy: 6)
Super Express nie zrozumiał „Ostatniej woli Jacka Gmocha”?

Jacek Gmoch - piłkarz, trener i działacz sportowy - wystąpił w reklamie serwisu bukmacherskiego Betsson.com. Internetowy spot pod przewrotnym tytułem "Jacek Gmoch - Ostatnia wola" robi karierę w internecie - nie zawsze niestety uczciwą.

12.05.2016 | przeczytano: 1794 razy (komentarzy: 6)
Kolorowe jarmarki

Z pamiętnika Chochlika (5): Kolorowe jarmarki

Aby grafik mógł dogadać się z drukarzem nie wystarczy dobra wola i wysoki poziom empatii. Potrzeba także jasno zdefiniowanych pojęć, którymi rozmówcy będą się posługiwać, gdyż głównym tematem tych dyskusji (oczywiście poza sportem, kobietami i szybkimi samochodami) są kolory. Ich nazw uczymy się od dziecka, ale w poligrafii wiedza ta na niewiele się przydaje, gdyż obarczona jest zbyt wysokim stopniem subiektywizmu.

05.08.2011 | przeczytano: 5910 razy (komentarzy: 6)
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
Powrót czerwieni: nowe logo Poczty PolskiejZobacz fotorelację

Poczta Polska wraca do czerwonej, tradycyjnej kolorystyki. To jedna ze zmian związanych z wprowadzeniem nowego logo i systemu identyfikacji wizualnej W Warszawie uruchomiono właśnie modelową placówkę, prezentującą nowy wystrój i wizualizację. Po całonocnej przerwie technicznej rszyła także nowa strona internetowa wyposażona w layout oparty na nowych zasadach identyfikacji.

23.01.2013 | przeczytano: 7036 razy (komentarzy: 6)
Czesi kpią z Polaków w reklamie T-Mobile

Nasza ambasada w Pradze protestuje przeciwko obrażającej Polaków reklamie sieci komórkowej T-Mobile. Spot prezentujący Polaka jako naciągacza i złodzieja emitowany jest w czeskiej TV i w portalach społecznościowych.

03.12.2014 | przeczytano: 3184 razy (komentarzy: 6)
Mamy Kosmiczne Logo: POLSA prezentuje projekt numer 401

W środę poznaliśmy ostateczny wynik walki o stworzenie logo dla Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA). Autorem projektu jest Mieczysław Wasilewski. Zadanie zaprojektowania logo powierzono mu po zakończonym niefortunnie konkursie, w którym Agencji nie udało się uzyskać satysfakcjonujących propozycji.

10.03.2016 | przeczytano: 3096 razy (komentarzy: 6)
Remadays 2016: Komfort hal w Nadarzynie

Nowe hale w Nadarzynie to komfort dla wszystkich gości targów RemaDays 2016. 5500 miejsc parkingowych, bezpłatne busy, 5500 miejsc parkingowych - to niektóre z zalet nowej lokalizacji.

10.11.2015 | przeczytano: 1919 razy (komentarzy: 6)
Laureaci konkursu o Złoty Medal Festiwaldruku.pl

Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas targów FestiwalDruku.pl.

17.08.2016 | przeczytano: 1634 razy (komentarzy: 6)
Raport: Stan designu w Polsce (PARP)

Na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powstał raport o stanie designu w Polsce. Raport zrealizowano w ramach projektu Ewaluacja zapotrzebowania na wsparcie w zakresie wzornictwa przemysłowego (dizajnu) i został sfinansowany z środków pomocy technicznej POIG. Badanie zrealizowano na przełomie 2014 i 2015 roku na grupie 281 osób: 239 projektantów i 54 design managerów.

12.04.2015 | przeczytano: 2371 razy (komentarzy: 6)
Konkurs na logo Solidarnej Polski rozstrzygnięty: zamiast nagrody - zlecenie

Klub Solidarna Polska zaprezentował logo partii, która ma zadebiutować na zbliżającym się kongresie załozycielskim. Wbrew zapowiedziom, zamiast 5 tys. zł nagrody, autor zwycięskiego projektu otrzymał od Solidarnej Polski zamówienie na wykonanie „szerszej wizualizacji”, która będzie zaprezentowana w trakcie kongresu.

22.03.2012 | przeczytano: 4567 razy (komentarzy: 6)
Logo Polski: Wybór sprężyny potwierdza słuszność naszej linii...

Powoli opadają emocje po rywalizacji trzech koncepcji logo Polski, na które mieliśmy możliwość zagłosować przez ostatnie dwa miesiące. Przewagę zdobyła sprężyna przypominająca nieco dymek, deklasując sprężynę opracowaną pierwotnie w Zasadach Komunikacji marki POLSKA. Mimo przedłużenia terminu zakończenia głosowania, udział wzięło w nim zaledwie 187 tys. Polaków.

17.12.2014 | przeczytano: 2414 razy (komentarzy: 6)
Zły świat reklamy?

Wbrew wieszczeniom jerzyka (tekst pt. Zakaz reklamy), świat reklamowy ujęty jest w solidne ramy. Zważono, zmierzono i obliczono niemal wszystko co można było zmierzyć. Opracowano kodeksy etyczne, przepisy prawa - zrobiono niemal wszystko co możliwe, by reklamodawca mógł działać, ale jednocześnie odbiorca reklamy miał należną ochronę.

01.03.2015 | przeczytano: 2674 razy (komentarzy: 5)
Przegląd materiałów: kleje i chemikalia

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (3): Przegląd materiałów: kleje i chemikalia

Stara zasada mówi, że klej który klei wszystko, niczego nie klei dobrze. Jest w tym sporo prawdy aczkolwiek jest kilka naprawdę uniwersalnych klejów, oczywiście w odniesieniu do materiałów, którymi głównie będziemy się zajmować. W poniższym opracowaniu pogrupowałem kleje ze względu na podobny skład i właściwości działania. W znakomitej większości działanie tych klejów miałem okazje sprawdzić osobiście.

29.07.2011 | przeczytano: 8252 razy (komentarzy: 5)
Czy Zakopane zawsze było brzydkie?

Razem z autorem strony internetowej „Dawno temu w Krakowie” Kubą Sochackim zrealizowaliśmy (Stowarzyszenie Miasto Moje a w Nim - red.) projekt fotograficzny, podczas którego porównaliśmy obecny wygląd kilku kluczowych budynków i miejsc Zakopanego z ich stanem sprzed lat. W Zakopanem trwają właśnie prace nad parkiem kulturowym (obszarem szczególnej ochrony, powoływanym na mocy ustawy o ochronie zabytków), który – podobnie jak udało się w Krakowie – ma wyczyścić centrum miasta ze szpecących reklam oraz odbudować wizerunek miasta, które w całej Polsce służy za przykład wyjątkowej brzydoty i bezguścia. Mamy nadzieję, że zdjęcia te przekonają niedowiarków, że Zakopane wciąż ma szansę być pięknym miastem.

29.03.2015 | przeczytano: 4172 razy (komentarzy: 5)
Traffic Design naprawia mechanika

Do magla, kaletnika i szewca dołącza mechanik. Traffic Design podjęło kolejne wyzwanie projektowe przy re:designie warsztatu samochodowego, który działa na gdyńskim Grabówku od 1968 roku.

13.05.2022 | przeczytano: 2262 razy (komentarzy: 5)
Identyfikacja wizualna Dworca Centralnego: wyniki konkursuZobacz fotorelację

Młode designerki – Aneta Lewandowska i Joanna Fidler-Wieruszewska – zwyciężyły w konkursie na identyfikację wizualną Dworca Centralnego. Ich projekt został wybrany z ponad 250 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski. Organizatorami konkursu były PKP S.A. oraz Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

23.10.2013 | przeczytano: 4882 razy (komentarzy: 5)
Mario Balotelli: skuteczniejszy w ataku, czy kryptoreklamie?

Wydawało się, że Mario Balotelli przejdzie do historii tegorocznych mistrzostw Euro 2012 dzięki dwóm bramkom zdobytym w meczu włoskiej reprezentacji z drużyną z Niemiec. Tymczasem internet huczy od teorii na temat rzekomej kryptoreklamy, jakiej piłkarz miał dopuścić się po zdobyciu drugiej bramki, kiedy zdjął koszulkę prezentując na plecach trzy charakterystyczne, pionowe plastry, kojarzone przez internautów z logo Adidas.

30.06.2012 | przeczytano: 2442 razy (komentarzy: 5)
Drukarki III generacji i ich użytkownicy w kampanii Success Story with HP Latex

Firma Integart startuje z nowym projektem dedykowanym technologii HP LATEX, zapowiadając, że na stałe wpisze się on w kalendarz jej działań marketingowych.

14.08.2014 | przeczytano: 3735 razy (komentarzy: 5)
„Rzeźnia” w mediach publicznych: Wszyscy do zwolnienia i weryfikacji

Telewizja Polska, Polskie Radio i PAP staną się mediami narodowymi; zostaną przekształcone w „państwowe osoby prawne" zarządzane przez dyrektora; nadzór nad nimi będzie należał do Rady Mediów Narodowych - zakłada projekt ustawy o mediach narodowych. Jej przewodniczący będzie praktycznie nieodwoływalny.

05.01.2016 | przeczytano: 1328 razy (komentarzy: 5)
Sierpniowy Open House z ploterami Mutoh i Artemis: RelacjaZobacz fotorelację

14 sierpnia miał miejsce kolejny udany „Open House” firmy Atrium Centrum Ploterowe. W opolskiej siedzibie dystrybutor zaprezentował kilkanaście urządzeń do produkcji grafiki wielkoformatowej. Z uwagi na zmieniające się trendy mocno akcentowane były tekstylia.

19.08.2015 | przeczytano: 1495 razy (komentarzy: 5)
Wolność panoramy: Fotografowanie budynków a prawo autorskie

Oryginalne obiekty architektoniczne, ciekawe murale czy kolorowe dzieła sztuki ulicznej fotografowane są każdego dnia przez niezliczoną liczbę ludzi na całym świecie. Najciekawsze zdjęcia trafiają następnie na blogi i portale społecznościowe. Niewielu fotografujących zdaje sobie jednak sprawę z tego, że większość fotografowanych obiektów to przedmioty prawa autorskiego. Czy rozpowszechniając je fotografujący nie narusza praw autorskich?

06.06.2016 | przeczytano: 3633 razy (komentarzy: 5)
90 tys. do wygrania w konkursie na oprawę graficzną koncertów PWM

Sto na sto. Muzyczne dekady wolności to program realizowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Z okazji przypadającej w listopadzie 2018 roku rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości, PWM wraz z zaproszonymi do współpracy instytucjami kultury w kraju i za granicą przygotowuje prestiżowe przedsięwzięcie wydawniczo-muzyczne.

19.07.2017 | przeczytano: 1291 razy (komentarzy: 5)
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?

Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?

12.06.2019 | przeczytano: 2058 razy (komentarzy: 5)
Logo województwa pomorskiego do prokuratury

Po anonimowym donosie prokuratura w Gdańsku bierze pod lupę sprawę kontrowersyjnego logo województwa pomorskiego autorstwa Andrzeja Pągowskiego. Decyzja o wszczęciu śledztwa ma zapaść w ciągu najbliższego miesiąca.

27.05.2015 | przeczytano: 1555 razy (komentarzy: 5)
PARS PRO TOTO, czyli marka doskonale upozycjonowana

Motto: Kto odkrył dziurę ozonową? Radziecki uczony, Piotr Ozonow. A kto wynalazł konserwy rybne? Inny radziecki uczony – Puszkin...

O pozycjonowaniu marek napisano już wiele książek; ja sam jestem autorem jednej z nich. I od zawsze w tych książkach stoi jak wół napisane, że nakład finansowy na pozycjonowanie marki stanowi stały wydatek firmy będącej tejże marki właścicielem i jest praktycznie niekończącą się inwestycją (czyli tym, co reklamowe „tygrysy” lubią najbardziej). Ale – ku zmartwieniu speców od marketingu – jest jednak kres pozycjonowania; można zaobserwować niekiedy taką sytuację, gdy przestaje być konieczne ponoszenie dodatkowych kosztów na stałe pozycjonowanie marki, ponieważ ta zajęła już pozycję najwyższą; zaczęła funkcjonować niezależnie w języku potocznym.

23.11.2004 | przeczytano: 15149 razy (komentarzy: 5)
RIP - co to jest i co warto o nim wiedzieć?

Tajemnicze słówko "RIP" słyszał chyba każdy, kto ma do czynienia z grafiką komputerową. Największe szanse na spotkanie z RIPem pojawiają wtedy, gdy możliwości własnej drukarki przestają wystarczać i musimy wydrukować pracę na urządzeniu bardziej skomplikowanym. Co to jest RIP i co grafik oddający pracę do punku usługowego powinien o nim wiedzieć?

25.04.2002 | przeczytano: 114947 razy (komentarzy: 5)
Logo igrzysk Tokio 2020 plagiatem? Projektanci zabierają głos

Belgijski grafik Olivier Debie zarzucił organizatorom igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku plagiat logotypu zaprojektowanego przez niego dla teatru w Liege. Projektant żąda wycofania znaku zaprezentowanego kilka dni temu w stolicy Japonii.

31.07.2015 | przeczytano: 2510 razy (komentarzy: 5)
Znamy listę wystawców Remadays Warsaw 2020

Do targów RemaDays Warsaw zostało nieco ponad 100 dni. Już teraz dostępna jest lista wystawców, których liczba systematycznie wzrasta. Organizator oferuje także możliwość umawiania spotkań z wystawcami dzięki czemu zaplanujecie Państwo rozmowy handlowe podczas targów.

25.10.2019 | przeczytano: 914 razy (komentarzy: 5)
Artykuły z cyklu Patronat Signs.pl
2 3 4 5 6
Strona 4/46 (artykułów: 2264)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764