logo
Polska reklama i poligrafiaPolska reklama i poligrafia

Wiadomości i artykuły: wybór redakcji

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 2465
Po co projekt Orli Dom?

Mówiąc najkrócej: aby zakończyć przedłużające się dyskusje na temat kształtu narodowego godła, a wziąć się za konkrety. Celem było pokazanie jak opracowanie tego typu powinno moim zdaniem wyglądać - nie tylko pod względem rysunku, co oczywiście jest istotne - ale przede wszystkim pod względem dopracowania wersji herbu z uwzględnieniem różnych technik wykonania, specyfikacji kolorystycznej itp.

12.06.2012 | przeczytano: 6612 razy
Barwne opakowania potrafią być modne. Polska reklama w nurcie narodowym

Pomimo kryzysu gospodarczego, jaki zapanował w Polsce po I wojnie światowej, rodzimi przedsiębiorcy zdawali sobie sprawę, że również kolorowe opakowania są istotnym elementem w kampanii reklamowej danego produktu. Już na początku XX wieku wśród licznych, reklamowych etykiet zaobserwować możemy wykorzystanie ludowych motywów do celów promocyjnych.

31.05.2013 | przeczytano: 6598 razy
Adidas przeprasza i obiecuje zadośćuczynienie

Pa aferze z zamalowaniem na użytek reklamy Adidasa prac graffiti na Służewcu, współpracę z firmą zawiesił znany raper i producent hip-hopowy DJ 600 V. Na spotkaniu z muzykiem dyrektor działu marketingu Adidas Polska przekazał wyrazy „skruchy i żalu, z powodu zaistniałej sytuacji” i zapowiedział zadośćuczynienie za spowodowane straty. W opublikowanym na Facebooku oświadczeniu raper wzywa aby dać Adidasowi szansę.

29.03.2011 | przeczytano: 6592 razy (komentarzy: 3)

Wszyscy wiemy, że laminowanie może uodpornić wydruki wielkoformatowe na działanie wody oraz utratę koloru i otarcia mechaniczne. Czy laminowanie jest jednak dostatecznie wytrzymałe, aby sprostać konkurencji ze strony nowych rodzajów mediów, które podobno nie wymagają laminowania?
Przedstawimy dwa pierwsze powody, dla których warto pamiętać o tej technice.

08.07.2001 | przeczytano: 6589 razy
Elementy instalacji podświetleniowej

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (5): Elementy instalacji podświetleniowej

Dziś, gdy obserwujemy gwałtowną ekspansję techniki diodowej mogłoby się wydawać niecelowe omawianie elementów instalacji opartej o lampy jarzeniowe. Bezsporne zalety podświetlenia LED, takie jak niskie koszty eksploatacji, niezawodność, komfortowy montaż nadal jednak nie zawsze równoważą główną zaletę świetlówek: ich niską cenę, dlatego w dzisiejszym odcinku omawiamy również elementy podświetlenia jarzeniowego. Nie wspominamy natomiast o podświetleniu neonowym, którego wykonanie podzleca się zazwyczaj wyspecjalizowanym zakładom.

17.02.2013 | przeczytano: 6578 razy (komentarzy: 3)
Kolorowe jarmarki

Z pamiętnika Chochlika (5): Kolorowe jarmarki

Aby grafik mógł dogadać się z drukarzem nie wystarczy dobra wola i wysoki poziom empatii. Potrzeba także jasno zdefiniowanych pojęć, którymi rozmówcy będą się posługiwać, gdyż głównym tematem tych dyskusji (oczywiście poza sportem, kobietami i szybkimi samochodami) są kolory. Ich nazw uczymy się od dziecka, ale w poligrafii wiedza ta na niewiele się przydaje, gdyż obarczona jest zbyt wysokim stopniem subiektywizmu.

05.08.2011 | przeczytano: 6577 razy (komentarzy: 6)
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
Niebezpieczny overprint

Z pamiętnika Chochlika (39): Niebezpieczny overprint

Wpadka, wtopa, wdepa, afera, kaszana, mamy pro­blem – jed­nym sło­wem (zgod­nie z normą ISO) nie­zgod­ność. Okre­śle­nie uży­wane w chwi­lach powsta­nia dyso­nansu pomię­dzy ocze­ki­wa­niem Klienta w sto­sunku do jako­ści pro­duktu final­nego, a sta­nem fak­tycz­nym, jaki zastał odbie­ra­jąc wyrób poli­gra­ficzny z działu eks­pe­dy­cji.

10.12.2012 | przeczytano: 6546 razy (komentarzy: 2)
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
Origami w introligatorni

Z pamiętnika Chochlika (17): Origami w introligatorni

W odcinku poświęconym oprawom*, doszliśmy do przekonania, że dobre stosunki projektantów z działem introligatorni są równie ważne, jak relacje z drukarzami. Dziś dalsze przykłady potwierdzające słuszność tej dewizy. Falcowanie i bigowanie lub jak kto woli, złamywanie i przegniatanie, to wprawdzie procesy introligatorskie, ale bez ich właściwego rozplanowania przez studio graficzne, efekt końcowy może Klienta przyprawić o niebezpieczny przefalc** w okolicach serca.

03.12.2011 | przeczytano: 6521 razy
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
Klasyfikacja produktów poligraficznych

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Klasyfikacja produktów poligraficznych

Podejmując się opisu dowolnego fragmentu rzeczywistości, zarówno tej zewnętrznej – postrzeganej zmysłami, jak i wewnętrznej – psychologicznej, wcielamy się niejako w rolę biblijnego Adama. Czyż nie podstawowym jego właśnie zadaniem, było nazwanie i pogrupowanie porozrzucanych po rajskim ogrodzie obiektów zaledwie co powstałego z nicości świata?

04.06.2021 | przeczytano: 6467 razy
Czarno-białe niespodzianki

Z pamiętnika Chochlika (2): Czarno-białe niespodzianki

Kolory w poligrafii to temat rzeka, ale można go sprowadzić do jednego podstawowego problemu: dlaczego wydrukowana publikacja wygląda często inaczej (czytaj: gorzej) niż na ekranie komputera. Nie będę dzisiaj zagłębiać się w skomplikowane meandry kalibracji monitorów i prawidłowego odwzorowywania przez nie kolorów. Na to przyjdzie czas później. Dzisiaj opowiem o paru niespodziankach, jakie mogą sprawić nam dwie specyficzne barwy: czarna i biała.

02.07.2011 | przeczytano: 6372 razy (komentarzy: 10)
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
L jak Let­ter­press - cz.1

Alfabet Chochlika (4): L jak Let­ter­press - cz.1

LETTERPRESS czyli druk typo­gra­ficzny to prze­sta­rzała, nie­efek­tywna i nie­opła­calna tech­no­lo­gia druku. Zre­ali­zo­wany tą metodą wyrób koń­cowy nie jest w sta­nie kon­ku­ro­wać zarówno ceną, ter­mi­nem reali­za­cji, paletą zasto­so­wań, jak i jako­ścią barw z kolo­ro­wym blich­trem, ofe­ro­wa­nym przez współ­cze­sny jar­mark poli­gra­ficzny. Jed­nym trąci myszką, innym cuch­nie zde­chłym szczu­rem. A jed­nak…_

19.09.2015 | przeczytano: 6358 razy
Artykuły z cyklu Alfabet Chochlika
Creative Tension i logo dla Polski: Głos pomysłodawców

W ciągu sześciu dni ponad 115 000 Polaków oddało głos na sprężynę, która najbardziej przypadła im do gustu. Celem prowadzonej kampanii nie jest wyłącznie wybór logo, lecz przedstawienie całej idei budowania Marki Polska, wyrażonej w Creative Tension, stworzonej przez brytyjskiego guru od brandingu - Wallego Olinsa. Nowe logo zostało zakupione przez polskich przedsiębiorców i zostanie nieodpłatnie przekazane na rzecz Skarbu Państwa. Głosowanie na stronie www.logodlapolski.pl potrwa do 28 października.

21.10.2014 | przeczytano: 6349 razy (komentarzy: 9)
Kolory Walentynek na świecie: Nie tylko czerwień

W Polsce Walentynki, nazywane także dniem zakochanych, kojarzą się przede wszystkim z kolorami czerwonym oraz różowym. Moda, która przybyła do Polski z Zachodu i rozpowszechniła się w latach 90 XX w. sprawiła, że witryny sklepowe przepełniły się pluszowymi serduszkami, misiami oraz innymi gadżetami i podarkami w kolorach czerwonym i różowym. Jednak w Korei Południowej to święto potrafi mieć czarny odcień, a w Japonii brązowy. Poznajcie wszystkie kolory Walentynek.

12.02.2018 | przeczytano: 6240 razy (komentarzy: 2)
Konkurs na logo festiwalu Krakowskie Reminiscencje Teatralne

Stowarzyszenie Rotunda zorganizowało konkurs, którego celem jest uzyskanie znaku identyfikującego festiwal Krakowskie Reminiscencje Teatralne w kraju i za granicą.

24.02.2011 | przeczytano: 6203 razy (komentarzy: 3)
5 warunków dobrej nazwy firmy

Na rynku często można spotkać bardzo podobne do siebie nazwy firm, nazwy produktów, marek i usług, które powstały poprzez zastosowanie obowiązującego w branży stylu. Trudno je od siebie odróżnić i zapamiętać. Zdarza się również, że nazwy firm są mylące lub posiadają zakodowane negatywne skojarzenia, które utrudniają ich efektywne stosowanie. Naming to sztuka tworzenia nazw unikalnych, wspierających sprzedaż a zarazem bezpiecznych prawnie. Jaka więc powinna być nazwa?

28.09.2012 | przeczytano: 6165 razy (komentarzy: 1)
Lakierowanie UV i foliowanie

Z pamiętnika Chochlika (38): Lakierowanie UV i foliowanie

W prze­ci­wień­stwie do lakie­ro­wa­nia maszy­no­wego, pro­cesy folio­wa­nia i lakie­ro­wa­nia UV wyma­gają świa­do­mej decy­zji już na eta­pie pro­jek­to­wa­nia publi­ka­cji. Te metody uszla­chet­nia­nia posze­rzają znacz­nie moż­li­wo­ści pro­jek­towe i mają istotny wpływ na wygląd, odbiór i trwa­łość pro­duktu poligraficznego.

20.06.2012 | przeczytano: 6161 razy
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
01 Artloop Festival - sztuka w przestrzeni publicznej + design

01 Artloop to festiwal, który otwiera miasto na sztukę i sztukę na miasto, scalając/loopując wybrane przestrzenie w centrum Sopotu licznymi działaniami/akcjami z zakresu sztuk wizualnych, designu i muzyki. Artloop całkowicie skupia się na sztuce współczesnej, prezentowanej głównie w przestrzeni miasta – subiektywnie i sugestywnie przekształcanej przez artystów. W festiwalu udział potwierdziło wielu znakomitych i uznanych artystów. Czas 06-09 września 2012.

24.08.2012 | przeczytano: 6109 razy
Formaty wizytówek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Formaty wizytówek

Kreatywność projektantów wizytówek wydaje się nie mieć granic i teoretycznie wizytówka może posiadać nawet format billboardu. W praktyce jednak obowiązują tu pewne normy, za przekroczenie których nie trafia się wprawdzie przed oblicze sprawiedliwości, ale można narazić się na grymas zaskoczenia lub – co gorsza – lekceważenia, ze strony naszego interlokutora, któremu wizytówkę wręczyć pragniemy.

08.08.2021 | przeczytano: 6107 razy
Wykorzystanie wizerunku osób powszechnie znanych w reklamie

Współpracując z agencjami reklamowymi często spotykam się z pytaniem o to, czy można wykorzystać wizerunek osoby powszechnie znanej w kampanii reklamowej produktu lub wydarzenia. Marilyn Monroe, Albert Einstein, Marilyn Monroe, Marlon Brando czy James Dean – w ostatnim czasie dużą „popularnością” cieszą się wizerunki osób powszechnie znanych, których nie ma już wśród nas. Jak uzyskać prawo do komercyjnego wykorzystania ich wizerunku?

21.01.2017 | przeczytano: 6078 razy
Slogany reklamowe: namawiają, lansują, sprzedają

Dobre slogany reklamowe muszą być oryginalne, zwięzłe, wieloznaczne i eufoniczne. Dobry slogan powinien być łatwy do zapamiętania. Slogany reklamowe są kreowane, aby umożliwiać skuteczne dotarcie z przekazem do grupy docelowej, ukazywać główną korzyść produktu, wyróżniać markę na tle konkurencji. Ale najważniejsze jest, aby slogan reklamowy przekonywał do zakupu.

17.12.2012 | przeczytano: 6075 razy
Spady drukarskie

Z pamiętnika Chochlika (1): Spady drukarskie

Proponuję zacząć od ćwiczenia. W dowolnym programie rysujemy sobie na środku strony czerwony kwadrat o boku 5 cm. Pracę drukujemy na drukarce biurkowej. Następnie bierzemy nożyczki i czterema cięciami odcinamy kwadrat od kartki. W efekcie uzyskamy czerwony kwadrat oraz białe odpady. Te odpady to właśnie słynne drukarskie spady. Konia z rzędem temu, kto wytnie kwadrat tak równo, aby na białych spadach nie było pozostałości czerwonego kwadratu, a na czerwonym kwadracie pozostałości białych spadów.

26.06.2011 | przeczytano: 6075 razy (komentarzy: 2)
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
MTI-Furninova Polska: konkurs na logo

MTI-Furninova Polska produkująca mebla ogłasza konkurs na wykonanie projektu logotypu. Celem konkursu ma być stworzenie czytelnego i zapadającego w pamieć logo, które będzie znakiem rozpoznawczym firmy. Do wygrania jest 5000 zł, termin upływa 30 czerwca.

30.05.2011 | przeczytano: 6034 razy
Rozcinanie, wycinanie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (15): Rozcinanie, wycinanie

Pierwsze poważne „mechaniczne” zadanie. Wstępnie rozdzielamy większe formaty na mniejsze, by wygodnie było nimi operować, zakładamy nauszniki, okulary, włączamy odkurzacz i wydobywamy nasze kształty wyrzynarką. Trzeba także przygotować pasy na obrzeże, ale nie dłuższe niż 2m, bo inaczej zabraknie przy klejeniu nawet czwartej ręki (brak trzeciej jest raczej normą...).

09.09.2013 | przeczytano: 6028 razy (komentarzy: 2)
Kampania na 25-lecie wolności: Slogan jednak poprawionyZobacz wideo

Kampania telewizyjna promująca Polskę za granicą rozpoczęła się 3 czerwca pod zmodyfikowanym hasłem „Polska. Spring into new”. W roku trzech ważnych dla Polski rocznic – 25-lecia wolności, 15-lecia członkostwa w NATO i 10-lecia przystąpienia do Unii Europejskiej – akcja promocyjna koordynowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina zmiany, jakie zaszły w Polsce od 1989 roku.

05.06.2014 | przeczytano: 6026 razy (komentarzy: 1)
Konkurs na (nowe) logo Województwa Małopolskiego: Wartość nagrody nieznana?

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ogłosił konkurs na logo Województwa Małopolskiego. W konkursie przyznana zostanie jedna nagroda. Organizator nie podje jednak dolnej granicy wartości umowy, jaką zobowiązuje się podpisać ze zwycięzcą - regulamin pozwala mu ustalić tę kwotę dowolnie w granicach do 30 tys. zł brutto.

25.07.2015 | przeczytano: 6010 razy
Günter Rambow w Muzeum Plakatu w WilanowieZobacz fotorelację

Muzeum Plakatu w Wilanowie – oddział Muzeum Narodowego w Warszawie – zaprasza na wystawę indywidualną Güntera Rambowa – jednego z najsłynniejszych światowych twórców plakatu. Artysta sam wybrał prace, które chce pokazać warszawskiej publiczności.

06.12.2011 | przeczytano: 6007 razy (komentarzy: -2)

Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?

01.07.2015 | przeczytano: 5998 razy (komentarzy: 1)
Złote Akanty Reklamy360 rozdane

Ekspozycja targowa to nie tylko miejsce biznesowych kontaktów i zawierania lukratywnych kontraktów, ale przede wszystkim miejsce, w którym budujemy wizerunek firmy. Dlatego Międzynarodowe Targi Poznańskie wyróżniają Złotym Akantem stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy podczas targów.

19.05.2014 | przeczytano: 5970 razy (komentarzy: 1)
Kampania Adidas: Włosy na nogach prowokują falę hejtu

Najnowsza kampania reklamowa Adidasa "Icons of Tomorrow" spotkała się w internecie z falą hejtu, a jej gwiazda - Arvida Byström - zaczęła po sesji zdjęciowej towarzyszącej kampanii otrzymywać pogróżki. Poszło o... nieogolone nogi.

12.10.2017 | przeczytano: 5945 razy (komentarzy: 12)
Cover Awarts 2015: Okładki płyt wybraneZobacz fotorelację

W edycji plebiscytu Cover awArts oddano rekordową liczbę głosów - 32686. Sośród 100 okładek wybranych uprzednio przez Decybele Dizajnu i Okladki.net na podstawie nadesłanych wcześniej prawie 300 propozycji, głosujący wybrali 30 projektów, które podobały się najbardziej w minionym roku.

18.01.2016 | przeczytano: 5936 razy
Pierwszy przenośny spektrodensytometr od Konica Minolta Sensing

Pierwszy na świecie przenośny spektrodensytometr służący do pomiaru koloru wydruków na papierze wybielanym optycznie, to zwiastun wejścia Konica Minolta Sensing Europe na rynek branży poligraficznej.

18.01.2011 | przeczytano: 5935 razy
Wartość rynku reklamowego w I poł. 2020 r. spadła o 15,3 proc.

Wartość rynku reklamowego w Polsce w pierwszym półroczu 2020 r. wyniosła 4 mld zł, co oznacza spadek o 15,3%. Redukcja wydatków reklamowych o 27,9% w drugim kwartale to najgorszy wynik w historii.  

03.09.2020 | przeczytano: 5929 razy
Szlifowanie krawędzi lica

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (16): Szlifowanie krawędzi lica

Niezależnie od tego czy operacje cięcia wykonaliśmy samodzielnie czy skorzystaliśmy z usług zewnętrznych maszyn CNC powinniśmy przystosować krawędzie lic do wymogów klejenia. Na wszystkich materiałach zachowujemy wciąż folie ochronne starannie oczyszczając powierzchnie z wiórów które mogą być przyczyną rys w przyszłej obróbce. Przygotowane pasy na obrzeża na razie odkładamy i zaczynamy szlifowanie krawędzi.

18.11.2013 | przeczytano: 5925 razy
O wyższości okładki nad wkładem

Z pamiętnika Chochlika (7): O wyższości okładki nad wkładem

W chochlikowych wędrówkach po drogach i bezdrożach poligrafii posługujemy się często sformułowaniem „przygotowanie plików do druku”. Jest to skrót myślowy, który poważnie spłyca istotę rzeczy. Dobre stosunki studia graficznego z panami drukarzami to jedna sprawa. Jednak równie mocne wrażenia czekają nas w relacjach z działem introligatorni. A tam zazwyczaj, większość załogi stanowią kobiety. Nie o parytetach jednak dziś będzie mowa.

27.08.2011 | przeczytano: 5918 razy (komentarzy: 4)
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
Chamlety rozdane - czekamy na super-chalmeta!

W piatek odbyła się druga gala rozdania nagród za najgorsze produkcje reklamowe. W gmachu Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Uniwersytetu Wrocławskiego kapituła konkursu, pod przewodnictwem prof. Michaela Fleischera zaprezentowałą tegorocznych ‚najgorszych z najgorszych’, przyznając „chamlety” w 5 kategoriach.

26.11.2011 | przeczytano: 5863 razy

Ustawianie parametrów farby w maszynach z głowicami XAAR382 (Proton): W ostatnich dniach z zaskoczeniem przeczytałem kilka wpisów na forum dotyczących problemów z atramentami twardosolwentowymi. Zaskakujące były opinie dotyczące jakości farby różnych bardziej i mniej renomowanych producentów (w tym farby oferowanej przez naszą firmę) – diametralnie różniące się od moich własnych doświadczeń.

07.08.2011 | przeczytano: 5849 razy (komentarzy: 2)
Nie dajcie się wkręcić… (cz. 1)

Z pamiętnika Chochlika (41): Nie dajcie się wkręcić… (cz. 1)

Dosyć kolo­kwial­nie brzmi tytuł dzi­siej­szego felie­tonu, ale uzna­łem, że naj­le­piej odda on sytu­ację, w któ­rej dru­kar­nia pró­buje wmó­wić Klien­towi, iż jego zastrze­że­nia co do koń­co­wej jako­ści wyrobu poli­gra­ficz­nego są nie­uza­sad­nione, a jeśli nawet coś jest na rze­czy, to wina z pew­no­ścią leży poza jej odpowiedzialnością.

10.02.2013 | przeczytano: 5820 razy
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
Identyfikacja wizualna Górnośląsko-Zagłębiowskiej MetropoliiZobacz fotorelację

Fuksja Metropolii, Słońce Metropolii i Metroblue – to już oficjalne kolory Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, które zostały opisane w zaprezentowanej w środę (7 listopada) metropolitalnej księdze znaku. Zostały w niej przedstawione przykładowe możliwości wykorzystania i przekształcania logotypu Metropolii. Znalazły się w niej również ikony, symbolizujące poszczególne miasta i gminy Metropolii, ułożone z elementów przypominających grę tetris. Towarzyszy im hasło „dobrze się składa”. Zobaczcie system identyfikacji wizualnej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii!

08.11.2018 | przeczytano: 5795 razy
Migracja z protokołu http na https: Jak poprawnie wdrożyć Certyfikat SSL?

W lutym 2018 r. Google poinformowało na swoim blogu: Od lipca 2018 wraz z wersją przeglądarki Google Chrome 68, na stronach bez wdrożonego certyfikatu SSL będzie widniała informacja o tym, że strona jest niezabezpieczona (ang. not secure). W ostatnim czasie można zaobserwować, że wielu Webmasterów wzięło sobie tę informację do serca i rozpoczęli przenoszenie stron Internetowych, na szyfrowaną wersję protokołu. Sądząc po ilości błędów i notowanych spadkach w widoczności organicznej, niewielu z Webmasterów wie, jak proces ten przeprowadzić prawidłowo. Przygotowujesz się do wdrożenia SSL? Chcesz aby Twoja witryna była bezpieczna i zaufana dla Twoich klientów ? Sprawdź na co zwrócić uwagę i jak zweryfikować pracę specjalisty!

02.08.2018 | przeczytano: 5789 razy
Pierwsza podróż sentymentalna Chochlika

Jest kilka uza­sad­nień, któ­rymi można tłu­ma­czyć decy­zję pod­pię­cia pod jed­nym tytu­łem, reflek­sji zwią­za­nych z lek­turą dwóch odręb­nych pozy­cji książ­ko­wych. Obie uka­zały się w tym roku, nakła­dem wydaw­nic­twa „Karak­ter”. Obie otrzy­ma­łem do recen­zji i prze­czy­ta­łem je rów­no­le­gle, mniej wię­cej w tym samym cza­sie. Obie prze­zna­czy­łem na nagrody w cho­chli­ko­wym kon­kur­sie poli­gra­ficz­nym. Mam też nadzieję, że obie tra­fią do rąk desi­gne­rów, pro­jek­tan­tów czy też gra­fi­ków, gdyż obie poru­szają zagad­nie­nia tym pro­fe­sjom bli­skie.

12.07.2015 | przeczytano: 5768 razy
Teatr i opera w Muzeum Plakatu w Wilanowie

Plakaty teatralne – dzieła łączące wrażliwość i inteligencję wybitnych twórców – aktorów, reżyserów, scenografów, będą prezentowane na nowej wystawie w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Już od 8 marca 2013 r. można oglądać wyjątkowe prace graficzne, stworzone by inspirować wyobraźnię widza i sprowokować go do obejrzenia spektaklu.

08.03.2013 | przeczytano: 5734 razy
Wiercenie, frezowanie, mocowanie, formowanie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (10): Wiercenie, frezowanie, mocowanie, formowanie

Dziurawienie, przypalanie, przytapianie w ciepłej wodzie, skuteczne naginanie do własnych potrzeb... To nie poradnik funkcjonariuszy bezpieki, ale kolejny odcinek naszego Poradnika dotyczący formowania elementów reklam i oznakowań z tworzyw sztucznych. Zobaczcie czym wiercić i jak zbudować proste przyrządy, które znakomicie uzupełnią wyposażenie Waszej pracowni!

03.06.2013 | przeczytano: 5730 razy
Projekt Orli Dom: Po co testy?

Na stronie Orli Dom prezentuję testy użytkowe mojego projektu narodowego godła. Wydawało mi się, że to sprawa zrozumiała, aliści przy okazji niedawnej rozmowy z młodym projektantem, zostałem zaskoczony krótkim pytaniem - po co to robię? Dobre pytanie!

06.05.2012 | przeczytano: 5725 razy (komentarzy: 12)
Herb a logo miasta

Herb miasta to reprezentacyjny i rozpoznawalny znak miasta, symbol samorządu, element tożsamości miasta. Wraz z nazwą miasta tworzy komunikat wizualny jednoznacznie identyfikujący miasto. I dlatego ranga i znaczenie tego narzędzia komunikowania wymaga staranności  i wyobraźni w opisie zasad prezentowania tego znaku.

08.02.2019 | przeczytano: 5715 razy
Effie Awards 2017: Pełne wyniki konkursu

23 października w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, podczas już XVIII Gali Effie Awards, Jury pod przewodnictwem Adama Pieńkowskiego, Dyrektora Generalnego McDonald’s Polska, wręczyło 54 statuetki w 22 kategoriach twórcom reklam i reklamodawcom za najlepsze pod kątem skuteczności działań komunikacyjnych kampanie marketingowe w 2016 roku. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.

25.10.2017 | przeczytano: 5710 razy
Laureaci konkursu „Postaw na Stojak” wybrani

Spośród rekordowej puli ponad 1700 nadesłanym zgłoszeń stojaków rowerowych jury konkursowe wybrało laureatów w dwóch kategoriach. Nagrodę główną zdobyła Magdalena Falkiewicz, ze swoich rewolucyjnym projektem „Przypinacz” i to do niej trafi 10 000 zł.

18.07.2013 | przeczytano: 5707 razy (komentarzy: 6)

Projektowanie symboli firmowych otoczone jest aurą mistycyzmu. Wizja natchnionego artysty i dzieła sztuki często dominuje myślenie o symbolu firmowym jako efektywnym narzędziu marketingu, które powinno być precyzyjnie zaprogramowane i zaprojektowane. Na szczęście symbol firmowy nie dla wszystkich jest jedynie dziełem sztuki. Dla wielu jest narzędziem pracy i atrybutem istnienia na wolnym rynku, a obok nazwy marketingowej - strategicznym elementem tożsamości przedsiębiorstwa.

21.12.2008 | przeczytano: 5699 razy (komentarzy: 2)
Konkurs na logo Prokuratury Generalnej

Prokuratura Generalna ogłasza konkurs na logo, które stanie się oficjalnym elementem identyfikacji graficznej. Termin nadsyłania prac mija 10 maja, do wygrania jest 6,5 tys. zł. Konkurs adresowany jest do zawodowców zajmujących się projektowaniem graficznym.

11.04.2011 | przeczytano: 5689 razy
Ile stron wyjdzie w druku?

Z pamiętnika Chochlika (24): Ile stron wyjdzie w druku?

Pomiędzy arkuszem wydawniczym a arkuszem drukarskim, do którego musi być sprowadzona każda pozycja drukowana, istnieje pewien związek. Wprawdzie kryterium decydującym o ilości znaków na jednej stronie książki jest zazwyczaj czytelność tekstu, dobrana odpowiednio do rodzaju publikacji i typu czytelnika, ale w praktyce bywa różnie. Raz tekst trzeba upychać na maksa, a raz na maksa go napompować.

05.02.2012 | przeczytano: 5683 razy
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
Zwycięzcy Young Creatives, Youtube Filmhack i Creatives Mobile na Festiwalu Cannes Lions

Już za kilka dni, od 15 do 21 czerwca, odbędzie się najważniejsze globalne wydarzenie z obszaru reklamy – Festiwal Cannes Lions. Jak co roku imprezie towarzyszy finał konkursu dla najzdolniejszych kreatywnych z całego świata – Young Lions. W tych zmaganiach Polskę będzie reprezentować 7 dwuosobowych teamów, które dzięki swoim zwycięstwom w konkursach Young Creatives będą miały okazję skonfrontować się z kolegami z całego świata. Ponadto możliwość uczestnictwa w Festiwalu Cannes Lions uzyskali twórcy najlepszych prac w konkursach YouTube FilmHack oraz Creative Mobile.

13.06.2014 | przeczytano: 5671 razy
2 3 4 5 6
Strona 4/50 (artykułów: 2465)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764