logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ACTA: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 61

W związku z wprowadzeniem do naszej oferty produktów firmy MACTAC wprowadzamy promocje na folię i laminat wylewany do aplikacji samochodowych.

09.08.2012 | przeczytano: 2060 razy
Chomikuj.pl: pracujemy nad legalną ofertą

Chomikuj.pl prowadzi rozmowy z kilkoma wydawcami, by stworzyć bogatą ofertę dla internautów. To odpowiedź na zarzuty, że portal sprzyja piractwu. – Są setki wydawców, którzy zamiast robić szum w mediach spokojnie korzystają z naszych narzędzi – mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Piotr Hałasiewicz, rzecznik serwisu.

27.07.2012 | przeczytano: 2650 razy (komentarzy: 4)
Liga Obrony Internetu zorganizuje walkę o sieciowe wolności

ACTA, PIPA, SOPA - miarka się przebrała. Koniec partyzantki i przypadkowych zrywów w obronie internetowych wolności. Powstała właśnie Liga Obrony Internetu (Internet Defense League) ma nadać walce z internetową cenzurą i ograniczeniami formę zorganizowaną, pozwalającą skuteczniej uświadamiać politykom zagrożenia wynikające z podejmowanych przez nich decyzji.

21.07.2012 | przeczytano: 1222 razy
Prawa autorskie i Internet oczami Chomikuj.pl

W ślad za informacją o planach wystąpienia przez kilkunastu wydawców zrzeszonych w Polskiej Izbie Książki z pozwem zbiorowym przeciwko serwisowi Chomikuj.pl, publikujemy komentarz prezentujący stanowisko tego serwisu w kwestiach będących przedmiotem sporu. Dotyczy on głównie zakresu odpowiedzialności wydawcy internetowego za treści generowane przez użytkowników. To jedna z tych spraw, które budziły najwięcej kontrowersji podczas dyskusji o ACTA. Oto co na ten temat mówią twórcy Chomikuj.pl:

13.07.2012 | przeczytano: 2441 razy (komentarzy: 3)
Polska Izba Książki kontra Chomikuj.pl

Polskiej Izbie Książki udało się zebrać kilkanaście firm potrzebnych do złożenia pozwu zbiorowego przeciwko serwisowi Chomikuj.pl - informuje Rzeczpospolita. Wydawcy protestujący przeciwko praktyce udostępniania przez Chomikuj.pl skanów wydawnictw za niewielką opłatą manipulacyjną nie będą domagać rekompensat, ale zażądają raczej zamknięcia portalu w obecnej formule.

13.07.2012 | przeczytano: 1947 razy
PE: ACTA do kosza!

Parlament Europejski nie wyraził zgody na podpisanie przez Unię Europejską umowy w sprawie zwalczania obrotu towarami podrabianymi (ACTA). Przepisy tej umowy nie mogą zatem obowiązywać na terytorium UE. To pierwszy przypadek, kiedy Parlament Europejski wykorzystuje swoje uprawnienia zapisane w Traktacie z Lizbony do odrzucenia międzynarodowej umowy handlowej.

05.07.2012 | przeczytano: 1019 razy

W Polsce nie ma praktycznie internauty, który nie styka się z internetowymi filmami. Czterech na pięciu wideo w sieci ogląda regularnie, a prawie połowa gotowa jest za takie oglądanie zapłacić. Rosnąca popularność przyciąga reklamodawców. Bo reklama jest tu wyjątkowo skuteczna - pisze Interaktywnie.com w nowym raporcie.

21.06.2012 | przeczytano: 718 razy
Dziś Parlament Europejski zdecyduje o dalszym losie ACTA

Międzynarodowe porozumienie ACTA wciąż budzi emocje. Dziś o jego losie zdecyduje komisja ds. handlu międzynarodowego w Parlamencie Europejskim. - Zobaczymy, jak będzie decyzja w Europie - podkreśla Igor Ostrowski, wiceminister administracji i cyfryzacji. - Ale trzeba powoli, w ramach konsultacji, wypracowywać nowy model regulacji.

21.06.2012 | przeczytano: 2038 razy
PIRP: NIE dla Jednolitego Patentu

Jeszcze jest czas, nie możemy go zmarnować. Nie powtarzajmy błędów z ACTA! - apeluje Polska Izba Rzeczników Patentowych, protestując przeciwko planom wprowadzenia jednolitego patentu europejskiego, który faworyzować ma wielkie, międzynarodowe koncerny, stawiając na przegranej pozycji polskie firmy. Poniżej publikujemy tekst oświadczenia PIRP w tej sprawie.

29.05.2012 | przeczytano: 2505 razy
Zwycięzcy Grand Press Photo 2012 w Galerii Signs.plZobacz fotorelację

W środę 16 maja w warszawskim Palladium przy ul. Złotej 9 rozstrzygnięto ósmą edycję konkursu Grand Press Photo 2012. Autorem Zdjęcia Roku został Maksymilian Rigamonti (Newsweek Polska), który otrzymał nagrodę w wysokości 10 tys. zł za zdjęcie przedstawiające prace ekshumacyjne polskich oficerów na cmentarzu w Bykowni. Nagrodzone prace prezentujemy na stronach Galerii Signs.pl.

20.05.2012 | przeczytano: 1429 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/7 (artykułów: 61)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764