logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ACTA: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 62
Liga Obrony Internetu zorganizuje walkę o sieciowe wolności

ACTA, PIPA, SOPA - miarka się przebrała. Koniec partyzantki i przypadkowych zrywów w obronie internetowych wolności. Powstała właśnie Liga Obrony Internetu (Internet Defense League) ma nadać walce z internetową cenzurą i ograniczeniami formę zorganizowaną, pozwalającą skuteczniej uświadamiać politykom zagrożenia wynikające z podejmowanych przez nich decyzji.

21.07.2012 | przeczytano: 1376 razy

W Polsce nie ma praktycznie internauty, który nie styka się z internetowymi filmami. Czterech na pięciu wideo w sieci ogląda regularnie, a prawie połowa gotowa jest za takie oglądanie zapłacić. Rosnąca popularność przyciąga reklamodawców. Bo reklama jest tu wyjątkowo skuteczna - pisze Interaktywnie.com w nowym raporcie.

21.06.2012 | przeczytano: 873 razy

DMA I DSA nie rozpalają tak wyobraźni jak debata nad ACTA. Jednak rozwiązania przyjęte już przez Parlament Europejski zmienią internet – przynajmniej na terenie państw członkowskich wspólnoty. Zmienią się zasady wykorzystywania danych osobowych przez przedsiębiorców, a to m.in. na tym budowały swoją potęgę BIG-TECH’y. Czy nowe rozwiązania wzmogą konkurencję i będą korzystne dla konsumentów? Nawet ci, którym prawo w założeniu ma służyć – mają wątpliwości.

15.02.2022 | przeczytano: 427 razy
O Artykule 13 podczas konferencji „Media przyszłości”

Prezentacja Konrada Dobrowolskiego, adwokata z kancelarii PwC Legal rozpocznie panel dyskusyjny „Wpływ nowych regulacji prawnych na sektor mediów”, który odbędzie się podczas organizowanej przez PAP konferencji „Media przyszłości” (4 grudnia 2019 r.). Dobrowolski poprowadzi również warsztaty na temat praw autorskich w kontekście ACTA2.

22.11.2019 | przeczytano: 476 razy
Europa coraz bliżej wspólnego rynku cyfrowego

– Jednolity rynek cyfrowy wymaga jeszcze bardzo wielu reguł ujednolicających prawo w Unii Europejskiej – mówi europosłanka Róża Thun. Jak podkreśla, ważnym krokiem w tym kierunku było zniesienie roamingu i geoblokowania na terenie UE, a rok temu została przyjęta nowa dyrektywa dotycząca praw autorskich, tzw. ACTA2. W tej chwili toczą się wstępne prace nad Kodeksem usług cyfrowych, który będzie jednym z fundamentów dla wspólnego rynku cyfrowego. Silna wspólna polityka cyfrowa ma pomóc Europie ograniczyć dominację tzw. bigtechów.

07.02.2020 | przeczytano: 924 razy
PIRP: NIE dla Jednolitego Patentu

Jeszcze jest czas, nie możemy go zmarnować. Nie powtarzajmy błędów z ACTA! - apeluje Polska Izba Rzeczników Patentowych, protestując przeciwko planom wprowadzenia jednolitego patentu europejskiego, który faworyzować ma wielkie, międzynarodowe koncerny, stawiając na przegranej pozycji polskie firmy. Poniżej publikujemy tekst oświadczenia PIRP w tej sprawie.

29.05.2012 | przeczytano: 3183 razy
„Nie” dla ACTA przesądzone?

- Na tym etapie dalsza dyskusja o ACTA nie ma sensu - uważa Igor Ostrowski, wiceminister administracji i cyfryzacji. Umowa wymaga ratyfikacji przez wszystkie 27 państw UE. Stanowiska takich państw, jak Polska, Słowacja, Czechy czy Niemcy mogą przekreślić szanse na jej wejście w życie.

09.03.2012 | przeczytano: 2532 razy
Razem dla Kultury: Artyści i dziennikarze wspierają „artykuł 13.”

Na stronie razemdlakultury.eu opublikowano manifest podpisany przez grupę twórców wspierających unijną dyrektywę dotyczącą praw autorskich. Inicjatywa jest elementem kampanii Razem Dla Kultury mającej wyjaśnić zapisy i rozwiać obawy wobec słynnego „artykułu 13”.

30.01.2019 | przeczytano: 1075 razy
Panoptykon: „Czysty Internet” - wyciek ujawnia plany arbitralnego cenzurowania sieci

Projekt „Czysty Internet” ma służyć zwalczaniu terroryzmu dzięki tzw. dobrowolnym środkom kontrolowania tego, co robią użytkownicy sieci. Wewnętrzny dokument, który właśnie wyciekł, ujawnia szczegóły tego niebezpiecznego przedsięwzięcia i zaprzecza wielu wcześniejszym zapewnieniom. Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską i, nie bez powodu, cieszy się dużym zainteresowaniem firm oferujących technologie filtrowania treści. Równocześnie wiele rządów zdecydowało się zwiększyć dofinansowanie dla projektów, które mają na celu rozwój takich technologii. 

24.09.2012 | przeczytano: 1963 razy

W sobotę 21 stycznia 2012 roku, przed godziną 19.00 przestała działać strona polskiego Sejmu. Akcja jest najprawdopodobniej protestem przeciw rządowym planom podpisania międzynarodowego porozumienia ACTA, które dotyczy m.in. walki z piractwem.

22.01.2012 | przeczytano: 1134 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/7 (artykułów: 62)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764