logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Akademia Nikona: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 82
Warsztat fotografii miejskiej w Stambule: fotoekspedycja Akademii Nikona

Tegoroczna jesień to doskonała okazja do poznania kolejnego miejsca na fotograficznej mapie świata oraz fascynującej kultury z pogranicza Bałkanów, świata muzułmańskiego i cywilizacji zachodniej. Najbliższa fotoekspedycja w ramach Akademii Nikona wyrusza do Stambułu pod opieką Tomka Sikory i Timurtasa Onana już we wrześniu.

14.07.2015 | Z rynku | przeczytano: 833 razy
O tajemnicach Mrożka w 85. rocznicę urodzin mistrza

Dzieła Sławomira Mrożka są znane na całym świecie, ale o nim samym wiadomo niewiele, bo mistrz bardzo chronił swoją prywatność. Bliżej miał szansę poznać go Paweł Chara, fotograf i podróżnik, który był też jego osobistym sekretarzem. Dlatego między innymi o autorze „Tanga”, ale również o swoich pasjach opowie on podczas kolejnego wywiadu z cyklu goforworld.com LIVE. Już 29 czerwca – czyli dokładnie w 85. rocznicę urodzin Mrożka – rozmowę z Charą przeprowadzi Jarosław Kuźniar. Organizatorzy mają do rozdania 100 bezpłatnych wejściówek na to wydarzenie, które odbędzie się w auli Business Link w Warszawie. 

24.06.2015 | Z rynku | przeczytano: 644 razy
II tura Creative Roadshow

Wzorem lat ubiegłych najlepsze marki znane na rynku graficznym i fotograficznym organizują cykl seminariów pod hasłem Creative Roadshow. To wyjątkowa okazja, żeby w jednym miejscu spotkać się z przedstawicielami i najnowszymi produktami firmowanymi przez Akademię Nikona, Datacolor, Eduweb.pl, Eizo, Epson, G-Technology i Wacom

19.05.2015 | Z rynku | przeczytano: 953 razy
 Creative Roadshow 2015

Otaczający nas cyfrowy świat, niemal jak w filmowym matrixie to olbrzymia ilość informacji. Jednak w przypadku obrazów ilość nie zawsze przechodzi w jakość, a już sporadycznie w szczegółowość. Oglądamy zdjęcia na monitorach, telewizorach czasem na małych odbitkach. To wszystko ma jeden wspólny mianownik - niską rozdzielczość. A to z kolei przekłada się na jakość naszego odbioru.

25.04.2015 | Z rynku | przeczytano: 796 razy
Atrakcyjne zdjęcie – sprzedaż gwarantowana

Fotografia produktowa to obecnie najpopularniejszy sposób pokazywania cech przedmiotów wytwarzanych przez producentów i projektantów. Również każdy z nas coraz częściej fotografuje rozmaite przedmioty, aby sprzedać je na aukcjach internetowych. Szeroki Kadr, Akademia Nikona oraz portal ogłoszeniowy Sprzedajemy.pl przygotowały zestaw praktycznych porad, które pozwolą opanować podstawowe techniki fotograficzne, by produkty – dosłownie i w przenośni –  zaprezentować w jak najlepszym świetle.

20.02.2015 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 1363 razy
Od obiektywów, aż po drony  – czyli filmowanie lustrzanką cyfrową wg Szerokiego Kadru

Kompresja, ISO, liczba klatek na sekundę, rozdzielczość, próbkowanie koloru, przysłona... Rozpoczynając przygodę z filmowaniem, można łatwo się pogubić w gąszczu terminów. A to dopiero początek… O ile nagrywanie wideo aparatami kompaktowymi jest dość prostą czynnością, to „kręcenie” lustrzankami cyfrowymi rządzi się swoimi prawami. W tym wypadku nie wystarczy zarejestrować film na karcie. Dodatkowo musimy opanować sztukę nagrywania dźwięku oraz montażu, który często bywa trudniejszy niż obróbka zdjęć. O niełatwej sztuce filmowania lustrzanką cyfrową, w ramach poradnika Szerokiego Kadru, opowiada Krystian Bielatowicz – wykładowca Akademii Nikona.

05.11.2014 | Z rynku | przeczytano: 2242 razy
 10 rad jak nie popełniać fotograficznych błędów

Letnie miesiące sprzyjają wyjazdom z aparatem. Ekscytacja związana z odkrywaniem nowych miejsc oraz chęć udokumentowania każdego kroku sprawia, że zamiast świadomie fotografować często zaczynamy „produkować” zdjęcia, nie zwracając uwagi ich jakość. Aby pomóc zatrzymać na zdjęciach najpiękniejsze wakacyjne chwile wraz z Akademią Nikona przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże uniknąć najczęściej popełnianych błędów fotograficznych.

21.07.2014 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 1912 razy

Akademia Nikona zacieśniła współpracę z Nikon School. Umożliwi to szerszą wymianę wiedzy oraz doświadczeń między różnymi szkołami fotograficznymi firmy Nikon, a tym samym oferowanie uczestnikom szkoleń jeszcze większych możliwości rozwoju ich umiejętności. Obecnie oddziały Nikon School działają w wielu krajach na świecie, w tym w: Anglii, Danii, Estonii, Francji, na Litwie i Łotwie, Niemczech, Norwegii, Rosji, Szwecji, USA, Włoszech oraz w Polsce.

01.07.2014 | Z rynku | przeczytano: 745 razy
Akademii Nikona: Warsztaty fotoreportażu w Stoczni Gdańskiej

Legendarna Stocznia Gdańska, miejsce na co dzień niedostępne dla fotografów, stanie otworem przed uczestnikami warsztatów fotoreportażu industrialnego, zorganizowanych przez Akademię Nikona. Czterodniowe zajęcia prowadzone przez Tomasza Tomaszewskiego, jednego z najbardziej znanych polskich fotografów prasowych, pozwolą opanować techniki tworzenia ze zdjęć pasjonujących opowieści oraz poznać ducha kolebki „Solidarności”. Warsztaty odbędą się w dniach 24-27 października br.

15.10.2013 | Z rynku | przeczytano: 1106 razy
Kraków: Otwarte warsztaty Akademii Nikona i Grand Press Photo

Akademia Nikona wraz z organizatorami konkursu Grand Press Photo zaprasza na bezpłatne warsztaty fotograficzne. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 6 października br. w hotelu Novotel Centrum, mieszczącym się przy ul. Tadeusza Kościuszki 5 w Krakowie. Zajęcia rozpoczną się o godz. 14:00. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty towarzyszą wystawie najlepszych zdjęć nagrodzonych w konkursie Grand Press Photo 2013, którą można zobaczyć w CH Kraków Plaza.

25.09.2013 | Z rynku | przeczytano: 998 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/9 (artykułów: 82)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764