logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig : najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 137
Jumbo - wielkoformatowe maszyny Rapida od Koenig & Bauer

Od ponad 50 lat wielkoformatowe offsetowe arkuszowe maszyny drukujące produkowane w Radebeul cieszą się ogromnym uznaniem. Maszyny Rapida typu Jumbo przeznaczone do druku w formacie do 106 x 145 cm (Rapida 145) oraz do 120,5 x 164 cm (Rapida 164) pracują z prędkością maksymalną 18.000 arkuszy / godzinę, a swoim stopniem automatyzacji w niczym nie ustępują maszynom pracującym w popularnym formacie B1. Drukarnie opakowaniowe i akcydensowe na całym świecie szczególnie cenią wielkoformatowe modele maszyn Rapida za ich wydajność, dostępność i trwałość. Także drukarnie internetowe, producenci książek, drukarze plakatów i wiele innych, wysoko wyspecjalizowanych firm przekonało się do nowoczesnej i ekonomicznej technologii produkcji wielkoformatowej z domu Koenig & Bauer.

04.05.2020 | przeczytano: 770 razy
Trzecia maszyna Rotajet w Interprint GmbH

Firma Interprint GmbH z Arnsberg kontynuuje swoją udaną strategię inwestycji w druk cyfrowy. Firma, która od października 2019 roku wchodzi w skład grupy Toppan Group, zamówiła w firmie Koenig & Bauer kolejną taką maszynę. Nowe urządzenie ma być oddane do użytku już w pierwszej połowie 2021 roku. Za jego pomocą Interprint może drukować wstęgi o szerokości do 225 cm.

27.04.2020 | przeczytano: 537 razy
Koenig & Bauer odznaczony nagrodą „Company to Watch“

Na piątym dorocznym spotkaniu Digital Packaging Summit, które odbyło się w Ponte Vedra Beach na Florydzie, Koenig & Bauer został uhonorowany nagrodą „Company to Watch”. Trzydniowe spotkanie jest organizowane i prowadzone przez magazyn NAPCO Media i Packaging Impressions. W imprezie wzięło udział 95 osób decyzyjnych w branży poligraficznej i opakowaniowej, aby zapoznać się z najnowszymi innowacjami w technologiach cyfrowych dla druku opakowań. Zdecydowali oni, która firma otrzyma tytuł „Company to Watch”.

27.04.2020 | przeczytano: 387 razy
Koenig & Bauer i Actega będą kontynuować współpracę

Firmy Koenig & Bauer i ACTEGA współpracują w zakresie materiałów eksploatacyjnych od listopada 2016 roku.W tym okresie do 58 krajów na całym świecie wraz z nowymi maszynami z rodziny Rapida dostarczone zostały zestawy startowe ACTEGA obejmujące lakiery do wykonywania uszlachetnień inline. Użytkownicy korzystają z produktów, które pod względem jakości i wydajności są precyzyjnie dopasowane do technologii offsetowego druku arkuszowego maszyn Rapida. Produkty te są regularnie używane, testowane oraz optymalizowane w centrum pokazowym producenta maszyn.

27.04.2020 | przeczytano: 431 razy
Koenig & Bauer kontynuuje działalność we Włoszech mimo ograniczeń

Jako producent maszyn dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, firma Koenig & Bauer Flexotecnica może kontynuować działalność we Włoszech, pomimo blokady wielu gałęzi przemysłu. Włoski rząd sklasyfikował firmę Koenig & Bauer Flexotecnica jako działającą w systemowo istotnej gałęzi przemysłu nadając status kluczowej dla zachowania łańcucha dostaw dla opakowań spożywczych i farmaceutycznych. Oznacza to, że mimo globalnej blokady firma w Tavazzano może kontynuować działalność we Włoszech. Powód tej decyzji: opakowania produktów spożywczych i farmaceutycznych stanowią integralną część gałęzi przemysłu niezbędnych dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw dla ludności. „Naszą odpowiedzialność jako partnera przemysłu opakowań spożywczych i Koenig & Bauer ze statusem kluczowej firmy dla zachowania łańcucha dostaw dla opakowań spożywczych i farmaceutycznych farmaceutycznych, które są tak istotne w tym momencie, traktujemy bardzo poważnie. Podjęliśmy wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby zapewnić zdolność produkcyjną tej branży“, podkreśla Claus Bolza-Schünemann, Prezes Zarządu firmy Koenig & Bauer. Luigi Magliocchi, od lutego nowy CEO w firmie Koenig & Bauer Flexotecnica, dodaje: „Zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych stron ma najwyższy priorytet. Ściśle przestrzegamy wszystkich środków ostrożności, aby nie narażać nikogo na niepotrzebne ryzyko“.

27.04.2020 | przeczytano: 324 razy
Granpak inwestuje w technologię Koenig & Bauer

W drukarni Granpak z Andrychowa od niedawna pracuje nowa, pełnoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 106-6+L. To trzecie już rozwiązanie marki Koenig & Bauer dostarczone na przestrzeni ostatnich kilku lat do tego prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Maszyna stanowi część projektu inwestycyjnego firmy Granpak, realizowanego pod nazwą  „Innowacyjne opakowanie kartonowe o unikalnych cechach konstrukcyjnych i użytkowych”. Zakup został częściowo sfinansowany ze środków w unijnych w ramach „Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020”.

18.02.2020 | przeczytano: 994 razy
Nowa maszyna serii FA-22 w Skanem Stavanger

Firma Skanem Stavanger, będąca największym norweskim producentem etykiet samoprzylepnych, zakupiła od firmy Nilpeter nową 9-kolorową maszynę FA-22.

10.02.2020 | przeczytano: 446 razy
Rapida 106 w Tosho Printing

W firmie Tosho Printing w miejscowości Kawagoe pod Tokio od czterech lat pracują dwie maszyny typu Rapida 106. Na jednej z nich, pięciokolorowej maszynie z suszeniem typu LED-UV, został w ostatnim czasie ustanowiony rekord ilości zmian zleceń produkcyjnych wykonanych podczas jednej zmiany. W ciągu 11,5 godziny maszyna wyprodukowała 130 zleceń o średnim nakładzie 270 arkuszy. Oznacza to realizację ponad  jedenastu zleceń na godzinę. Firma Koenig & Bauer wyróżniła ostatnio zespół drukarzy przedsiębiorstwa za to wyjątkowe osiągnięcie.

08.11.2019 | przeczytano: 390 razy
Zmiany w zespole RTB House

Zmiany na kluczowych stanowiskach w RTB House, globalnej spółce dostarczającej innowacyjne rozwiązania marketingowe dla największych marek z całego świata. W odpowiedzi na dynamiczny wzrost i rozwój firmy, aż czworo specjalistów zyskało nowe, strategiczne kompetencje.

31.10.2019 | przeczytano: 406 razy
Nilpeter na targach Labelexpo Europe

Podczas tegorocznych targów Labelexpo Europe 2019 firma Nilpeter skoncentrowała się na prezentacjach dwóch wysokowydajnych maszyn wąskowstęgowych: pokazywanej po raz pierwszy FA-22, dedykowanej zadrukowywaniu i uszlachetnianiu różnorodnych podłoży, oraz znanego już z rynku modelu FA-17, wzbogaconego o szereg opcji wykańczających i uszlachetniających m.in. w technice inkjetowej. Firma zaanonsowała też inną światową premierę w swojej ofercie: maszynę FA-26, przeznaczoną do realizacji niskonakładowych etykiet i opakowań giętkich na wstędze o szerokości 660 mm. Z myślą o zwiedzających z Polski, na stoisku obecni byli przedstawiciele Koenig & Bauer (CEE) - wyłącznego dystrybutora marki Nilpeter w naszym kraju.

15.10.2019 | przeczytano: 589 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/14 (artykułów: 137)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764